خبر
دانشگاه ها   نفت  

بومی‎سازی بخش قابل‎توجه دانش تولید دکل در جهاد دانشگاهی

می متالز - رئیس جهاد دانشگاهی از بومی‌سازی بخش قابل ملاحظه‌ای از دانش تولید دکل در این مجموعه خبر داد.

به گزارش می متالز، سید حمیدرضا طیبی در حاشیه آیین رونمایی از دکل حفاری ٧٢ فتح که صبح امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) در شهر اهواز برگزار شد، گفت: یکی از وظایف اصلی جهاد دانشگاهی تولید فناوری برای صنایع گوناگون در کشور است که به همین منظور از ابتدای کار جهاد دانشگاهی در دهه ۶۰، صنعت نفت را برای فعالیت انتخاب و در این بخش ورود کردیم.

وی با اشاره به بحث ساخت دکل‌های حفاری توسط این مجموعه افزود: ابتدا قرار بود ساخت پنج دکل را در برنامه داشته باشیم و سرانجام این قرارداد منتج به ساخت سه دکل شد.

رئیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: تلاش کردیم با انتقال فناوری نسبت به ساخت دکل‌ها اقدام کنیم؛ در همین باره تاکنون انتقال دانش در بحث ساخت دکل به‌طور کامل انجام شده است.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون صاحب دانش طراحی ساخت دکل هستیم.

طیبی با اشاره به ساخت و تحویل دو دکل حفاری به شرکت ملی حفاری ایران گفت: امروز دومین دکل حفاری ساخت جهاد دانشگاهی رونمایی شد و امیدواریم دکل سوم تا شهریورماه سال آینده آماده و تحویل شرکت ملی حفاری ایران شود.

وی با تشکر از حمایت مدیران صنعت نفت در بخش‌های مختلف افزود: جهاد دانشگاهی توان بالایی در حوزه‌های گوناگون صنعت نفت دارد و امیدواریم این توان گسترش یابد و از آن به‌خوبی استفاده شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از سوی معاونت عملیات سیالات ملی حفاری

دکل‌های حفاری به‌طور مستمر پایش می‌شوند

می متالز - دکل‌های حفاری از سوی معاونت عملیات سیالات شرکت ملی حفاری ایران با هدف جلوگیری از آسیب‌ها و کاهش خطرهای احتمالی به‌صورت مستمر کنترل، نظارت و پایش می‌شود.
 با رعایت دستورعمل‎های بهداشتی

کار روی دکل‌های حفاری استمرار دارد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: سلامت و ایمنی کارکنان در اولویت است و فعالیت روی دکل‎های حفاری با توجه به دستورعمل‌های بهداشتی استمرار دارد.
 

دکل‌های حفاری نفت در آمریکا افزایش یافت

می متالز - یک شرکت خدمات حفاری اعلام کرد شمار دکل‌های حفاری نفت در این کشور در هفته گذشته برای چهارمین بار در پنج هفته اخیر، افزایش یافت.
 

ادامه روند افزایش شمار دکل‌های حفاری در آمریکا

می متالز - یک شرکت خدمات حفاری اعلام کرد شمار دکل‌های حفاری نفت در این کشور در هفته گذشته برای چهارمین بار در پنج هفته اخیر افزایش یافت.
 

دکلی بدون تبلیغات

می متالز - حمیدرضا زاهدی، بدون شلوغ‌بازی و تبلیغات عجیب و غریب، همکاری وزارت نفت و جهاد دانشگاهی به بار نشست و سرانجام ایران به جمع سازندگان دکل حفاری پیوست. ارزش این کار، مانند ارزش ملی شدن صنعت نفت است.
 

افزایش شمار دکل‌های حفاری آمریکا برای سومین هفته پیاپی

می متالز - یک شرکت خدمات حفاری اعلام کرد شمار دکل‌های حفاری نفت آمریکا در هفته گذشته برای سومین هفته پیاپی افزایش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما