خبر
نفت   گاز  

قطر توسعه میدان گازی مشترک پارس جنوبی را متوقف کرد

می متالز - به دنبال کاهش قیمت گاز، قطر تصمیم گرفته تا شروع عملیات گسترش میدان گازی پارس جنوبی را به تعویق بیندازد.

به گزارش می متالز، رویترز به نقل از چهار منبع خبری نوشت: شرکت دولتی پتروشیمی قطر قرار بود به زودی شرکای خارجی را برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی انتخاب کند، اما این امر به تاخیر افتاده است.

به دنبال کاهش شدید تقاضا گاز ال ان جی در چین و افزایش تولید بویژه در آمریکا قیمت جهانی گاز برای ماه‌ها با سیل نزولی همراه بوده است.

میدان گازی پارس جنوبی بزرگترین میدان گازی جهان است که در خلیج فارس و به‌ طور مشترک، در آب‌های سرزمینی ایران و قطر واقع شده‌ است.

ایران و قطر از ابتدای برداشت از این میدان مشترک همواره در رقابت برای برتری در میزان بهره‌ برداری از منابع هیدروکربنی این میدان بودند.

این میدان در سال ۱۹۷۱ کشف و بهره‌ برداری از آن در سال ۱۹۸۹ آغاز شد. حجم ذخیره در جای گاز طبیعی میدان پارس جنوبی در حدود ۵۱ تریلیون مترمکعب و ذخیره قابل برداشت آن ۳۶ تریلیون مترمکعب برآورد می‌شود.

در سال ۱۳۹۷ به‌ طور متوسط روزانه یک میلیارد و ۲۱۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی از این میدان استخراج می‌شد که ۶۱۰ میلیون مترمکعب در روز توسط شرکت ملی نفت ایران و روزانه ۶۰۰ میلیون مترمکعب نیز توسط قطر پترولیوم تولید می‌شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 امروز رقم خورد؛

معامله ۶۸ هزار تن وکیوم باتوم در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز یکشنبه ۱۷ فروردین ماه، میزبان دادوستد ۶۸ هزار تن وکیوم باتوم بود.
 

تداوم افت قیمت‌ محصولات پتروشیمی در ماه آوریل

می متالز - در پی شتاب گرفتن شیوع ویروس کرونا و اعمال اقدام‌های پیشگیرانه و ادامه قرنطینه در بیشتر کشورهای جهان، قیمت محصولات پتروشیمی در ماه آوریل با افت روبه‌رو خواهد بود.
 

جهش تولید محصولات پتروشیمی با تولیدی شدن طرح های جدید

می متالز - مدیر طرح‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی از افزایش ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی با بهره‌برداری از چندین طرح توسعه ای در سال جاری خبر داد.
 

بازنگری در تولید از سوی پتروشیمی‌های آسیایی

می متالز - تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی در آسیا به‌دنبال تضعیف تقاضای ناشی از همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، کاهش تولید بیشتری در نظر می‌گیرند.
 

تامین رایگان مواد اولیه برای تولید ملزومات بیمارستانی

می متالز - دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی کشور از تامین رایگان پلی‌پروپیلن مورد نیاز برای تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار دست لباس بیمارستانی خبرداد.
 

رشد ۳۸ درصدی ارزش معاملات سالانه پتروشیمی در بورس کالا

می متالز - سال ۹۸ بازار پلیمرهای بورس‌کالا شاهد دادوستد ۲/ ۳میلیون تن از انواع پلیمرها بود که نشان می‌دهد وضعیت تولید در صنایع تکمیلی به‌رغم برخی محدودیت‌های اقتصادی از کارنامه قابل قبولی برخوردار بوده آن‌هم در شرایطی که شاهد رشد ۳۸ درصدی ارزش معاملات کل محصولات پتروشیمیایی بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما