خبر
بورس و سهام  

توقف رشد شاخص بورس

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 4 هزار و 692 واحد روبه‌رو شد.

به گزارش می متالز، بورس تهران  روز جاری با کاهش شاخص مواجه شد به طوری که  بعد از رکوردشکنی در روزهای گذشته نماگر بازار سرمایه امروز با کاهش 4 هزار و 692 واحد روبه‌رو شد و به رقم 472 هزار و 119 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن 509 واحد افت کرده و به رقم 152 هزار و 187 واحد رسید، ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 1716 تریلیون تومان رسید و همچنین معامله‌گران  بیش از 5 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 706 هزار معامله و به ارزش 3 هزار و 687 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

شاخص قیمت با معیار وزنی - ارزشی امروز 1251 واحد افت کرده و به رقم 125 هزار و 950 واحد رسید و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 339 واحد افت کرده و به رقم 101 هزار و 426 واحد رسید. 

 بر اساس این گزارش ، شاخص آزاد شناور با کاهش 4 هزار و 471 واحد به رقم 570 هزار و 319 واحد رسید و شاخص بازار اول بورس با کاهش 5 هزار و 135 واحد به رقم 335 هزار و 685 واحد رسید. 

 همچنین شاخص بازار دوم بورس با کاهش 1824 واحد به رقم 993 هزار و 567 واحد رسید. 

امروز نماد پالایش نفت تهران بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس تهران را داشته و نمادهای معدنی گل‌گهر، مدیریت سرمایه‌گذاری امید، گروه مپنا، پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی پردیس و خدمات انفورماتیک بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند. 

نمادهای پربیننده مورد اقبال فعالان بورس شامل بانک ملت، بانک تجارت به قیمت 630 ریال، سایپا، ایران‌خودرو، فولاد مبارکه، پالایش نفت اصفهان، صنایع ملی مس، دادگستر عصر نوین بوده‌اند. 

همچنین در پایان معاملات فرابورس ایران شاخص کل 22 واحد کاهش یافته و به رقم 6 هزار و 121 واحد رسید و ارزش بازار اول و دم فرابروس ایران به بیش از 360 تریلیون تومان رسیده است. 

امروز معامله‌گران فرابورس بیش از 1.9 میلیارد سهام، حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 401 هزار معامله و به ارزش 2 هزار و 2 میلیارد تومان داد و ستد کردند. 

نمادهای پتروشیمی مارون، مادیران و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین اثر افزایش در شاخص فرابورس داشته‌اند و نمادهای میدکو، ذوب‌آهن، فولاد هرمزگان و نیروی برق دماوند بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس ایران را داشته‌اند. 

پربیننده شامل ذوب‌آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، فرابورس ایران، توسعه و عمران استان کرمان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم و شرکت آهن و فولاد ارفع بودند.

کد خبر: 85797
تاریخ: 1398/11/29 - 20:27
منبع: نیپنا

بورس اوراق بهادار تهران  بورس تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد شاخص بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 6 هزار و594 واحدی رکورد جدیدی را به ثبت رساند.
 مصاحبه روز

معاملات چه سهامی تایید نشد؟

می متالز - معاملات روز گذشته بورس تهران درحالی با رشد بیش از ۲۰هزار واحدی شاخص کل همراه شد و رکوردی قابل توجه در کارنامه این بازار ثبت شد که پس از اتمام معاملات و پایان یافتن ساعت کاری بازار، شاهد عدم تایید برخی معاملات و فاصله گرفتن این نماگر از محدوده رشد ۲۰ هزار واحدی بودیم.
 جنب پل حافظ

شاخص بورس در قله تاریخی

می متالز - طی روز گذشته شاخص کل بورس تهران حدود ۲۰ هزار واحد دیگر به ارتفاع خود افزود و در محدوده ۵۶۷هزار و ۵۷۴واحد متوقف شد که این امر همزمان دو رکورد جدید در کارنامه بازار سهام را به دنبال داشت.
 شاخص سهام با پرش ۲۰ هزار واحدی به قله جدید رسید

۳ رکورد بورس پس از تعطیلات

می متالز - بورس تهران اولین روز کاری پس از تعطیلات نوروزی را با رکوردشکنی در سه سطح پشت سر گذاشت.
 بازیگران بورس سال ۹۹ را چگونه آغاز کردند؟

عطش سیری‌ناپذیر خریداران سهام

می متالز - بورس تهران درحالی کارنامه درخشان خود در سال ۹۸ را با ثبت بازدهی بیش از ۱۸۰درصدی به پایان برد که سال جدید را نیز با رکوردشکنی‌های قابل‌توجهی آغاز کرد.
 گزارش روزانه بازار سرمایه:

غوغای بورس تهران، واکنش عجیبی به حال خراب بازارهای جهانی

می متالز - گزارش روزانه بازار سرمایه امروز نگاهی به وضعیت معاملات امروز، اهم اخبار بورسی و پیش بینی بازار فردا دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما