خبر
صنعت   مراکز تحقیقاتی  
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام کرد:

ارتقای بلوک فناوری البرز با توسعه شهرک تحقیقاتی کاوش/ ضرورت توجه به تأمین زیر ساختهای لازم این شهرک

می متالز - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه شهرک تحقیقاتی کاوش به ارتقای بلوک فناوری البرز کمک شایانی می کند، بر تأمین زیر ساخت‌های لازم برای این شهرک تأکید کرد.

به گزارش می متالز، سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صمت، ایدرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری البرز در راستای توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقاتی کاوش در محل وزارت صمت بیان کرد: استان البرز در چند حوزه فناوری از جمله بیوتکنولوژی و تجهیزات پزشکی قطب کشور به شمار می رود و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قابل توجهی دارد.

وی ادامه داد: البته بلوک فناوری البرز محدودیت هایی دارد که با توسعه شهرک تحقیقاتی کاوش می تواند به توسعه و رشد آن در استان و کشور کمک شایانی بکند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: البرز، قطب مراکز تحقیقات کشاورزی نیز هست و در این حوزه هم دارای ظرفیت های قابل اعتنایی است.

ستاری با بیان اینکه شهرک تحقیقاتی کاوش آینده درخشانی دارد، افزود: امیدوارم استانداری البرز در تامین زیرساخت‌های این شهرک اقدامات لازم را انجام دهد و زمینه های لازم را فراهم آورد.

وی در پایان نزدیکی به پایتخت و حضور شرکت های بزرگ همچون مپنا، سایپا و.. را از دیگر پتانسیل های کلانشهر کرج معرفی کرد.

گفتنی است که تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت صمت، ایدرو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و استانداری البرز در راستای توسعه زیست بوم فناوری شهرک تحقیقاتی کاوش در محل وزارت صمت امضا شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

‎ امسال فرصت مغتنمی برای به فعلیت رساندن ظرفیت‌های بالقوه کشور است

می متالز - ‎مشاور وزیر صمت با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ به عنوان سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب از دستور قاطع وزیر صنعت، معدن و تجارت جهت بازنگری در برنامه ها و برنامه ریزی دقیق برای بکارگیری تمامی ظرفیت های موجود به منظور تحقق این شعار خبر داد.
 سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و استان های وزارت صمت اعلام کرد:

تقدیر از اقدامات ارزشمند و کار جهادی ارتش برای ایجاد نقاهتگاه ۲ هزار تختخوابی در نمایشگاه بین‌المللی / تجلیل از همیاری و کمک‌های ستاد نیروهای مسلح، سپاه‌ پاسداران و نیروهای امنیتی و انتظامی برای مقابله با کرونا

می متالز - سرپرست معاونت حقوقی، مجلس و استانهای وزارت صمت با اشاره به دستور ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت، برای در اختیار گذاشتن محل نمایشگاه بین المللی به ستاد ملی مبارزه با کرونا و ارتش جمهوری اسلامی، گفت: اقدام جهادی و کار بزرگ مجموعه ارتش در افتتاح و راه اندازی 48 ساعته مجتمع بیمارستانی و نقاهتگاهی 2 هزار تختخوابی در محل نمایشگاه های بین المللی تهران کاملا ماندگار و جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.
 

در گمرک چه خبر است؟ / دلیل انتقاد رئیس جمهور از ترخیص طولانی مدت برخی اقلام مقابله با کرونا

می متالز - درحالی رئیس جمهوربا اشاره به ترخیص یک محموله الکل از وجود ۷۰ خان ترخیص برخی اقلام از گمرکات انتقاد کرده است که برخی مسئولان گمرک ایران از ترخیص ساعتی اقلام مقابله با کرونا خبر داده‌اند.
 مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران:

افزایش بی سابقه حجم معاملات، سامانه داد و ستد را سنگین کرد/ رکورد حجم معاملات روز گذشته شکست

می متالز - بار زیاد معاملات و افزایش سرمایه های ثبت شده در بورس تهران، در روز گذشته، موجب ایجاد مشکلاتی در فعالیت امروز سامانه معاملات شد.
 

رشد بیش از ۱۲درصدی تولید سیمان در ۱۱ماهه ۹۸/ کاهش ۱۶درصدی تولید شمش آلومینیوم

می متالز - در ۱۱ ماهه سال گذشته تولید سیمان رشد ۱۲ درصدی و تولید شمس آلومینیوم کاهش ۱۶ درصدی داشت.
 

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران منصوب شد

می متالز - معاون وزیر نفت در امور گاز در حکمی، سیدمحمد سراجی را به عنوان مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما