خبر
اقتصاد   بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

استقبال "فلزی‌ها" از چاشنی رشد نرخ دلار

می متالز - مدیرعامل کارگزاری آگاه گفت: در حال حاضر با توجه به حجم عرضه و تقاضای دلار در بازار؛ افزایش نرخ آن را شاهد هستیم.

به گزارش می متالز، محمدرضا سرافراز یزدی مدیرعامل کارگزاری آگاه در رابطه با نرخ دلار و تاثیر آن بر کامودیتی‌ها اظهار کرد: وضعیت نرخ دلار کاملا مطابق با میزان تقاضایی بوده که برای آن به ثبت می‌رسد و در حال حاضر با توجه به حجم عرضه و تقاضای دلار در بازار، نرخ این ارز با افزایش مواجه شده است.

وی ادامه داد: انتظارات تورمی نسبت به برخی کالا‌های ارز محور کاملا در بازارها ملموس شده است؛ در بورس فلزات "قیمت‌ها" با توجه به نرخ ارز جدید، عرضه‌ها "افزایش نرخ" را دیده‌اند و اگر دولت نتواند به اندازه نیازی که در بازار وجود دارد "دلار" عرضه کند این روند افزایشی ادامه‌دار خواهد بود و کف قیمتی دلار ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

سرافراز یزدی عنوان کرد: مصرف‌کننده‌ها با توجه به انتظارات تورمی و نرخ ارز، خرید‌ها را با قیمت‌های بالاتر انجام می‌دهند و افزایش نرخی که در یک هفته اخیر شاهد بوده‌ایم ناشی از انتظار از ارزش نرخ دلار هست.

مدیرعامل کارگزاری آگاه در پایان با اشاره به انتشار اوراق بهادار توسط دولت و کشش بازار برای پذیرش آن خاطرنشان کرد: جایگاه اوراق بدهی در "بازار سرمایه" هست و می‌تواند در قالب سازو کاری که در بازار سرمایه پیش می‌آید تمام آن را منتشر کند، این اوراق می‌تواند دولتی باشد و همچنین شرکت‌ها می‌توانند برای طرح‌ها، سرمایه در گردش و پروژه‌های خود از بازار در قالب انتشار اوراق تامین مالی کنند، این اوراق برای سهامداران در مقایسه با سود‌های بانکی جذاب بوده و بازار کشش پذیرش آن را دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مصاحبه روز

معاملات چه سهامی تایید نشد؟

می متالز - معاملات روز گذشته بورس تهران درحالی با رشد بیش از ۲۰هزار واحدی شاخص کل همراه شد و رکوردی قابل توجه در کارنامه این بازار ثبت شد که پس از اتمام معاملات و پایان یافتن ساعت کاری بازار، شاهد عدم تایید برخی معاملات و فاصله گرفتن این نماگر از محدوده رشد ۲۰ هزار واحدی بودیم.
 

ثبت سفارش خرید سهام دولتی با کد ملی

می متالز - شورای عالی بورس در جلسه یازدهم فروردین ماه، بر اساس قانون بودجه سال ۹۹ و همچنین به استناد اصل ۴۴، ساز و کار اجرایی واگذاری باقی مانده سهام دولتی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه را تصویب و تقدیم معاون اول رییس جمهور شد.
 ساعت پنج و نیم عصر:

لایی کشی در شانه خاکی بورس/ رِنج های مثبت عجیب و غریب

می متالز - ساعت پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به رِنج های مثبت در صندوق های درآمد ثابت و شاهکاری در یک شرکت بیمه ای و...
 گزارش روزانه بازار سرمایه:

غوغای بورس تهران، واکنش عجیبی به حال خراب بازارهای جهانی

می متالز - گزارش روزانه بازار سرمایه امروز نگاهی به وضعیت معاملات امروز، اهم اخبار بورسی و پیش بینی بازار فردا دارد.
 پای تابلوی معاملات:

روز‌های پرعرضه "کیسون" در جاده صعود شاخص

می متالز - نماد‌های بانکی همانند روز قبل تب و تاب صعود ندارند و همین موضوع سبب شده تا بازار امروز کمی متعادل‌تر از روز گذشته باشد.
 کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد:

تورم اصلی‌ترین شاخصه رشد بازار سرمایه

می متالز - مدیر سرمایه گذاری صندوق افق ملت گفت: به اعتقاد بنده تورم اصلی‌ترین شاخصه ای بود که بازار سرمایه کشور ما به واسطه آن در سال گذشته رشد یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما