خبر
آهن و فولاد  
آمار 10 ماهه 98 اعلام شد:

افزایش 11 درصدی فولاد خام؛ تولید از 22.8 میلیون تن عبور کرد

می متالز - میزان تولید فولاد خام در کشور طی 10 ماهه سال 98 با رشد 11 درصدی همراه شد و از مرز 22.8 میلیون تن عبور کرد.

به گزارش می متالز، طبق گزارش جدید انجمن تولیدکنندگان فولاد، شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان دی، 22 میلیون و 873 هزار تن شمش فولاد تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 20 میلیون و 679 هزار تن بود.

همچنین فولادسازان کشور طی 10 ماهه امسال، 16 میلیون و 595 هزار تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، ناودانی، میلگرد، نبشی، انواع ورق و غیره) تولید کردند. آمار تولید این محصولات در مدت مشابه سال گذشته، 15 میلیون و 600 هزار تن بود.

 

رشد تولید 8 درصدی آهن اسفنجی و 3 درصدی کنسانتره

شرکت های تولیدکننده آهن اسفنجی از ابتدای فروردین تا پایان دی، 23 میلیون و 687 هزار تن محصول تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (21 میلیون و 964 هزار تن)، 8 درصد رشد نشان می دهد. میزان تولید کنسانتره نیز 39 میلیون و 342 هزار تن بود که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال گذشته (38 میلیون و 166 هزار تن)، 3 درصد رشد نشان می دهد.

اما میزان تولید گندله 34 میلیون و 368 هزار تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (35 میلیون و 106 هزار تن)، 2 درصد کاهش یافت.

کد خبر: 86467
تاریخ: 1398/12/04 - 12:44
منبع: ایمیدرو

فولاد خام  انجمن تولیدکنندگان فولاد  آهن اسفنجی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل فولاد سفیددشت اعلام کرد:

رشد 30درصدی تولید آهن اسفنجی "سفیددشت" طی سال 98

می متالز - مدیرعامل فولاد سفیددشت از تولید 725 هزار تن آهن اسفنجی طی سال 98 خبر داد. این میزان تولید نسبت به سال 97، حاکی از رشد 30 درصدی است.
 عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد:

مداخله‌های دردسرساز، غده سرطانی بازار فولاد

می متالز - منشا بسیاری از رانت‌ها و سواستفاده‌ها از بازار فولاد، همین قیمت گذاری‌های دستوری بوده که مجال تقابل بین عرضه و تقاضا و کشف قیمت واقعی را به این بازار نداده است.
 قیمت‌های زنجیره فولاد در زمستان ۹۸

آخرین قیمت‌های کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی + جدول

می متالز - با انتشار گزارش عملکرد تولید و فروش شرکت فولاد خوزستان در اسفند ۹۸، آخرین قیمت‌های زنجیره فولاد مشخص شد. قیمت کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی بر اساس نسبتی از قیمت شمش فولاد خوزستان در دوره‌های سه‌ماهه تعیین می‌شود.
 داریوش رشیدی مدیر ناحیۀ آهن سازی:

ثبت رکورد جدید تولید آهن اسفنجی در سال جهش تولید

می متالز - ناحیۀ آهن سازی فولاد مبارکه در سال ۹۸علیرغم محدودیتها موفق شد به اهداف کمی و کیفی تولید دست یابد و مواد موردنیاز ناحیۀ فولادسازی را به طور کامل تأمین کند. در سال ۹۸تعمیرات واحدهای ناحیه با هماهنگی واحدهای پشتیبانی و خدماتی انجام گرفت و این امر باعث افزایش آماده به کاری تجهیزات واحدهای ناحیه برای تحقق تولید شد.
 

نظر سنجی پلتس در موردآینده فولاد و سنگ آهن

می متالز - نشریه پلتس در یک نظرسنجی به بررسی چشم انداز وضعیت فولاد و سنگ آهن در جهان در سه ماه دوم سال 2020 میلادی پرداخته است.
 

فولاد کاوه کیش در سال ۹۸بیش از ۱.۱میلیون تن شمش تولید کرد

می متالز - بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی است از ابتدای سال مالی ۹۸ تا ۲۹ اسفند ماه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش موفق به تولید دو میلیون و ۶۷۶ و شش هزار و ۱۳۰ تن محصول شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما