خبر
اقتصاد  

وعده همتی به خنثی کردن شوک وارده و برگشت ثبات در بازار ارز

می متالز - رییس بانک مرکزی با اشاره به تصمیم FATF علیه ایران از تلاش گروهی برای برهم زدن ثبات بازار ارز خبر داد و ضمن ارائه توصیه گفت: این بانک شوک وارده را خنثی و ثبات لازم را به بازار اعاده خواهد کرد.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی طی یادداشتی در اینستاگرام اعلام کرد: در خصوص آنچه موجب تصمیم FATF برای اعلام اقدامات تقابلی علیه ایران شد و طبق انتظار خرسندی دولت آمریکا و موجه نشان دادن تحریم‌های ظالمانه را فراهم آورد، صحبتی نمی کنم.

به دنبال این اقدام، گروهی در تلاش بوده و هستند تا با ایجاد فضای روانی بی ثباتی و نیز اعلام نرخ های بی پایه و غیر معاملاتی در فضای مجازی در چارچوب فشار حداکثری آمریکا این تصمیمات را تکمیل کرده و ثبات بازارها از جمله بازار ارز را مجدداً بر هم بزنند.

بانک مرکزی با هیجانات بازار، هیجانی برخورد نمی کند بلکه با رویکرد اصولی و استفاده از امکانات و روش های تجربه شده در طول ماه‌های گذشته و با رهیافت صبر و تدبیر، تلاش‌ها برای سفته بازی از طریق تحمیل شوک به بازار ارز را با تقویت اقدامات در دست اجرا، خنثی و ثبات لازم را به بازار اعاده خواهد کرد. به هموطنان توصیه می‌کنیم از ورود به دام روانی سفته بازان و سودجویان پرهیز کنند.

کد خبر: 86524
تاریخ: 1398/12/04 - 18:30
منبع: بورس پرس

FATF  عبدالناصر همتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بانک مرکزی به یک جمله بسنده کرد: برنامه تغییر نرخ سپرده نداریم!

می متالز - بانک مرکزی در یک جمله بسنده کرد که برنامه ای برای تغییر در شرایط و نرخ سپرده ها ندارد.
 

سه تصمیم بانک‌مرکزی در زمینه سیاست‌های اعتباری

می متالز - رئیس‌کل بانک‌مرکزی سه اقدام پیش‌روی بانک‌مرکزی در جهت سیاست‌های اعتباری را تشریح کرد. عبدالناصر همتی اعلام کرد: در مقابله با آثار اقتصادی کرونا، بانک‌های عامل را مشخص کردیم و سازوکار پشتیبانی از طرح بزرگ تامین اعتبار ۷۵ هزار میلیارد تومانی حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا با هدف حمایت از تداوم اشتغال نیروی کار واحدهای اقتصادی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. همتی افزود: در زمینه کمک به ایجاد جهش تولید، مقرر شد واحد نظارت بر زنجیره تامین در جهت تعمیق و توسعه زنجیره تامین مالی تولید کالاها و خدمات در بانک‌مرکزی ایجاد شود.
 رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرد:

همراهی و کمک نظام بانکی به فعالان صنعت گردشگری

می متالز - دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل این بانک طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت:
 

آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز به منظور کمک به دولت و غلبه بر مشکلات اقتصادی

می متالز - پست اینستاگرامی دکتر عبدالناصر همتی در خصوص آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز بمنظور کمک به دولت و غلبه بر مشکلات اقتصادی
 

آمادگی بانک مرکزی برای کمک به دولت از طریق «عملیات بازار باز»

می متالز - رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: بانک مرکزی آماده استفاده گسترده از عملیات بازار باز برای کمک به دولت در مواجهه با مشکلات و کمک به رشد اقتصاد است.
 مدیر دپارتمان خاورمیانه: گفت وگوهای دوطرف در روزهای آینده ادامه دارد

صندوق پول: در حال مذاکره برای دادن وام به ایران هستیم

می متالز - یک مقام صندوق بین‌المللی پول گفته که این نهاد پس از درخواست تسهیلات برای مقابله با کرونا از سوی ایران، در حال مذاکره با مقام‌های ایرانی برای اعطای وام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما