خبر
بورس کالا   تاسیسات ساختمانی  

معاملات پی‌ وی سی را باطل کنید

می متالز - انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی از بورس کالای ایران درخواست کرد تا معاملات پی وی سی روز 27 آبان 1398 را باطل کند.

به‌ گزارش می متالز به‌ نقل از انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی در این نامه تأکید شده است: همزمان با افزایش مجدد قیمت کف عرضه، سطح رقابت برای خرید گرید اس65، به بیش از ۴۰ درصد بالغ گردیده، که براساس اصول و منطق اقتصادی، تداوم این روند، فرآیند تولید را غیراقتصادی نموده و عملاً خطوط تولید را به تعطیلی کشانده است.

انجمن تولیدکنندگان لوله و اتصالات پی وی سی از بورس کالای ایران درخواست کرد تا معاملات پی وی سی روز 27 آبان 1398 را باطل کند.

در بخشی از این نامه آمده است: در هفته‌ای که گذشت، در کمال بهت و حیرت تولیدکنندگان، این روند مخرب و ویران‌کننده، به غایت خود رسیده و همزمان با افزایش مجدد قیمت کف عرضه، سطح رقابت برای خرید گرید اس65، به بیش از ۴۰ درصد بالغ گردیده، که براساس اصول و منطق اقتصادی، تداوم این روند، فرآیند تولید را غیراقتصادی نموده و عملاً خطوط تولید را به تعطیلی کشانده است.

متن کامل نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سلطانی نژاد

مدیر عامل محترم بورس کالای ایران

موضوع: تقاضای ابطال معاملات پی وی سی


با سلام

احتراماً همانگونه که مستحضرید و طی نامه‌های متعدد به‌استحضار حضرتعالی رسیده است (نامه‌های پیوست)، صنعت لوله و اتصالات پی وی سی، ماه‌‌های متمادی است که با تلاطمات شدید در تأمین مواداولیه موردنیاز خود، مواجه بوده، که ازجمله می‌توان به روند صعودی نرخ کف عرضه گریدهای مختلف، بالاخص رزین پی وی سی گرید اس 65، اشاره نمود که از 78614 ریال در تاریخ 27 آبان 98 به 100949 ریال در تاریخ 28 بهمن 98 بالغ گردیده است.

مضاف بر این، رقابت‌های غیرمنطقی و خارج از قاعده‌ای که برای خرید گریدهای موردنیاز صنعت، در بورس شکل گرفته، در کنار فشار بخش دولتی، درخصوص عدم امکان منطقی‌سازی قیمت تمام شده محصولات، نفس بخش تولید را به شماره انداخته است.

با نهایت تأسف، در هفته‌ای که گذشت، در کمال بهت و حیرت تولیدکنندگان، این روند مخرب و ویران‌کننده، به غایت خود رسیده و همزمان با افزایش مجدد قیمت کف عرضه، سطح رقابت برای خرید گرید اس65، به بیش از ۴۰ درصد بالغ گردیده، که براساس اصول و منطق اقتصادی، تداوم این روند، فرآیند تولید را غیراقتصادی نموده و عملاً خطوط تولید را به تعطیلی کشانده است.

بدینوسیله این انجمن، از حضرتعالی، به‌عنوان مدیرعامل محترم بورس کالای ایران، به جد تقاضا دارد، با استفاده از اختیارات قانونی، نسبت به ابطال معاملات صورت گرفته در هفته گذشته، اقدام فرموده و با تدابیر لازم، از تداوم رقابت ناسالم و غیرمنطقی و تسری این امر به صنعت کشور، جلوگیری فرمایید.

پیشاپیش از اقدامات جنابعالی کمال تشکر را دارم.


با احترام

عباسعلی متوسلیان

رئیس هیأت مدیره انجمن

رونوشت:

- جناب آقای دکتر نیارکی، مدیرکل محترم دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

- سرکار خانم مهندس طهماسبی، رئیس محترم دفتر توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی

- جناب آقای مهندس منایی، معاون محترم نظارت بر کالاهای غیر سرمایه‌ای و خدمات

- جناب آقای دکتر ترکمان، رئیس محترم هیأت‌مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر و پلاستیک ایران

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تکمیل زنجیره با تغییر رویکرد از صادرات به سمت تولید محصولات میانی

می متالز - تکمیل زنجیره ارزش نیازمند تغییر رویکرد پتروشیمی‌ها از صادرات به سمت تولید محصولات میانی است که در این صورت تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنایع تکمیلی محقق خواهد شد.
 در گفت‌وگو با نماینده بخش خصوص در کارگروه شورای رقابت بررسی شد

مکانیزم‌های عبور از انحصار در صنعت پتروشیمی

می متالز - تامین مواد اولیه همواره یکی از دغدغه‌های بخش پایین دست صنعت پتروشیمی بوده و هست.
 رئیس هیئت مدیره انجمن ملی پلاستیک مطرح کرد؛

تسهیل معاملات پتروشیمی ها با ورود حقیقی ها به بورس کالا

می متالز - برخی از محصولات عرضه شده در تالار پتروشیمی بورس کالای ایران در حال حاضر با مازاد عرضه روبه رو هستند و شرکت های پتروشیمی نیز قادر به ذخیره سازی این مواد نیستند، از این رو ورود حقیقی ها به تالار پتروشیمی می تواند سبب تسهیل معاملات این گروه از کالاها شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما