خبر
حمل و نقل   خودرو  

هپکو از بن بست خارج می‌شود؟

می متالز - استاندار استان مرکزی گفت: شرکت هپکوی اراک در صورتی که به تعهدات خود در خصوص سفارس ساخت ماشین آلات راهداری عمل کرده و خوش قولی کند از بن بست خارج خواهد شد.

به گزارش می متالز، سید علی آقا زاده امروز شنبه دهم اسفندماه اظهار کرد: با پیگیری‌های بعمل آمده در راستای برون رفت از موانع تولید شرکت هپکو و اقداماتی که جهت برگرداندن این شرکت به سازمان خصوصی سازی صورت گرفت، نهایتا منجر به تشکیل جلسه‌ای در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در تهران به ریاست معاون اول رئیس جمهور شد.

وی ادامه داد: خرید ماشین آلات برای سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با پرداخت هزینه آن از سوی دولت یکی از مصوبات مهم ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور بود که این سفارش به شرکت هپکوی اراک واگذار شد.

استاندار مرکزی تاکید کرد: در این جلسه موضوع خرید ماشین آلات برای سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای کشور تعیین تکلیف شد و نهایتا مبلغ ۲۲۰ میلیارد تومان در جلسه چهارشنبه هفته گذشته هیات دولت به تصویب رسید و این پول ظرف حداکثر دو هفته آینده به سازمان راهداری برای خرید ماشین آلات از شرکت هپکو تخصیص خواهد یافت.

وی تصریح کرد: این مبلغ پس از عقد قرارداد و تشریفات اداری در قبال ساخت و تولید ۲۰۴ دستگاه گریدر از سوی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای به مرور به شرکت هپکو اراک پرداخت خواهد شد.

آقا زاده با تاکید بر اینکه واگذاری سفارش ساخت و تولید ماشین آلات راهداری به شرکت هپکوی اراک در صورت خوش قولی این واحد تولیدی و صنعتی استمرار خواهد یافت، افزود: در صورتی که شرکت هپکو در عمل به تعهدات خود خوش قولی کند، میزان سفارشات واگذاری افزایش خواهد یافت و از بن بست خارج می شود.

وی با اشاره به عدم خوش قولی هپکوی اراک در چند قرارداد تولید و ساخت ماشین آلات در گذشته، اظهار کرد: امیدواریم این شرکت در این قرارداد یک رفتار مسوولانه از خود نشان دهد و به تعهدات خود در مدت زمان مشخص شده عمل کند تا در چرخه تولید قرار گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 استاندار مرکزی:

وضعیت پرداخت حقوق آذرآب و هپکو مطلوب است

می متالز - استاندار مرکزی گفت: با وجود تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی حاکم برجامعه و تاثیر بیماری کرونا بر اقتصاد، استان مرکزی در پایان سال ۹۸، وضعیت پرداختی در حوزه کارگری و در شرکت‌های بزرگ مانند هپکو، آذرآب، ماشین سازی، آلومینیوم‌سازی، واگن پارس و لوله صفا و ده‌ها شرکت دیگر بهتر از سال‌های گذشته بود.
 استاندار مرکزی عنوان کرد:

بهترین سال در حوزه پرداخت حقوق کارگران/ فقط حقوق اسفند هپکو و آذرآب پرداخت نشده

می متالز - استاندار مرکزی گفت: سال ۹۸ بهترین سال در حوزه پرداخت حقوق کارگران بود.
 روحانی در تماس تلفنی با استانداران البرز، اصفهان، مرکزی و خراسان رضوی:

همه تلاش ها برای به حداقل رساندن صدمات بیماری کرونا بر اقتصاد و زندگی مردم بکار گرفته شود/ صدور دستورات مقتضی به وزیران چهار وزارتخانه برای تسریع در رفع نیازهای استان ها / از ظرفیت سازمان های مردم نهاد باید برای مهار ویروس کرونا استفاده کرد/ تاکید بر تلاش برای رفع دغدغه های کسانی که در خط اول پیگیری و مقابله با کرونا مشغول خدمت هستند

می متالز - رئیس جمهور در تماس تلفنی با استانداران چهار استان کشور، ضمن دریافت گزارش دقیق از فعالیت هایشان در ارتباط با اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری این استان ها برای مقابله با بیماری کرونا، به وزارتخانه های مرتبط صادر کرد.
 

هپکو گرفتار بدقولی مسوولین یا بدقولی خودش!؟/ تجویزهایی که ارزش سهام هپکو را تکان می‌دهد اما تولیدش را نه

می متالز - باید منتظر ماند و دید که آیا هپکو مسیر درست را طی خواهد کرد و به چرخه تولید بر می گردد و یا اینکه باید آرام آرام منتظر بازنشسته شدن جمعی از کارگران با تجربه باشیم و پایانی غم انگیز برای هپکو در نظر بگیریم. امید است که مسوولین مربوطه با جدی گرفتن بحث حسابرسی این شرکت عاملین اصلی وضع موجود را شناساسی کنند و با نظم بخشی به این شرکت پس از حسابرسی، آن را در اختیار سهامداری دارای اهلیت قرار دهند.
 استاندار مرکزی:

هپکو اگر خوش‌قولی کند از بن بست خارج می‌شود/ وضعیت آذرآب رو به بهبود است

می متالز - استاندار استان مرکزی گفت: شرکت هپکوی اراک در صورتی که به تعهدات خود در خصوص سفارس ساخت ماشین آلات راهداری عمل کرده و خوش قولی کند از بن بست خارج خواهد شد.
 

اختصاص2 هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای خرید تولیدات هپکو اراک

می متالز - استاندار مرکزی گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال برای ساخت و خرید ماشین‌آلات راهداری از شرکت هپکو اراک به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اختصاص یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما