خبر
مترو   حمل و نقل عمومی  

اختصاص بودجه 5000 میلیاردی برای توسعه مترو و اتوبوس

می متالز - عضو شورای شهر تهران از اختصاص بودجه 5000 میلیارد تومانی برای توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد.

به گزارش می متالز،  سید حسن رسولی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در دویست و دومین جلسه شورای شهر در مورد جزئیات لایحه بودجه شهرداری تهران، اظهار داشت: اعضای شورای شهر اعم از اینکه به ضرورت پیشگیری از ویروس کرونا واقف هستند، اما از انجام وظایف اصلی خود نیز غافل نشده و همه اقدامات را طبق برنامه زمانبندی انجام می‌دهند که از جمله این موضوعات مسأله بودجه شهرداری است.

وی گفت: حداکثر باید تا پایان اسفند لایحه بودجه سال 99 نهایی شود. در جلسه گذشته این لایحه به بحث گذاشته شد و تغییراتی نیز در آن حاصل شد.

این عضو شورای شهر تهران بیان داشت: بودجه تعیین‌شده در لایحه شهرداری نسبت به بودجه مصوب سال 98 با متمم آن 26 درصد افزایش یافته است. در بحث مصارف هزینه‌ها نیز متناسب با راهبردهای شورای شهر تغییراتی ایجاد شد.

رسولی گفت: 30 میلیارد تومان در ردیف کمک بودجه شهرداری به پلیس راهور اضافه و در حوزه معماری و شهرسازی با مصوبه شورا و تمرکز بر پروژه‌های تحقق‌پذیر اولویت‌محور 150 میلیارد تومان برای دو پروژه ساماندهی محله کن و فرحزاد و طرح نیلوفری اختصاص یافت تا اعتبار این سرفصل بودجه به 373 میلیارد تومان افزایش یابد.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیم‌های اتخاذشده وابستگی بودجه شرکت‌ها و سازمان‌ها به شهرداری تهران حدود 25 درصد و کمک زیان دریافتی سازمان‌ها و شرکت‌ها به شهرداری 10 درصد کاهش می‌یابد و قرار شده 4500 میلیارد تومان برای پرداخت دیون به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تأمین شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد: همچنین بر اساس راهبرد تعیین‌شده در حوزه مدیریت شهری بیش از 5000 میلیارد تومان بودجه سال 99 برای توسعه حمل و نقل عمومی، زیرساخت ناوگان عمومی و بهره‌برداری از آن تخصیص یافته است.

این عضو شورای شهر تهران گفت: در حوزه کوچک‌سازی شهرداری نیز اعتبار 800 میلیارد تومانی در نظر گرفته شده که با این رقم امکان خارج شدن حدود 3400 نفر از کارکنان شهرداری از طریق بازنشستگی در موعد مقرر و بازنشستگی پیش از موعد فراهم می‌شود.

رسولی ادامه داد: درآمدهای پایدار شهردار تهران نیز در سال آینده در صورت تحقق بودجه شهرداری به مرز 39 درصد از کل بودجه افزایش می‌یابد. همچنین 2000 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس توسعه محلی در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از مجموع بودجه مصوب 47 درصد سهم بخش تملک و دارایی‌ها و پروژه‌های عمرانی و 37 درصد سهم هزینه‌های جاری و پرداخت دیون می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به کاهش 25 درصدی وابستگی بودجه سازمان و شرکت‌های شهرداری عنوان کرد: این تصمیم در سال 99 اتخاذ خواهد شد.

کد خبر: 87739
تاریخ: 1398/12/11 - 14:24
منبع: تین نیوز

توسعه حمل و نقل عمومی  حسن رسولی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مخالفت شورای شهر با تمدید مهلت پرداخت عوارض شهری

می متالز - طرح دو فوریتی اعضای شورای شهر تهران برای تمدید مهلت پرداخت عوارض شهری تا خرداد ۹۹ به دلیل شیوع کرونا با مخالفت اکثریت اعضا روبه‌رو شد.
 

سهام شرکت‌های شهرداری تهران در بازار سرمایه عرضه می‌شود

می متالز - اعضای شورای اسلامی شهر تهران، یک فوریت طرح "الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه در خصوص عرضه سهام شرکت ها و موسسات تابعه در بازار سرمایه" را با ۱۲ رای تصویب کردند.
 

توسعه حمل و نقل عمومی پایتخت با محوریت محصولات شرکت زامیاد

می متالز - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از همکاری این سازمان با شرکت زامیاد به منظور تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت خبرداد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما