خبر
مترو  

کاهش شدید تعداد مسافران مترو پس از شیوع کرونا در تهران

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از عدم تغییر سرفاصله‌های قطارهای مترو حتی با وجود کاهش شدید مسافران خبر داد.

به گزارش می متالز، فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به تمهیدات مترو در روزهای آخرسال پرداخت و گفت: ما هفته سوم را پس از شیوع این بیماری در تهران طی می‌کنیم و با وجود اینکه در هفته اول پس از شیوع این بیماری حدود یک میلیون نفر از شهروندان از مترو تهران برای عبور و مرور خود استفاده می‌کردند، اما این میزان در هفته گذشته به ۷۰۰ هزار و در شرایط فعلی مترو به طور روزانه اکنون ۶۰۰ هزار نفر مسافر دارد.

وی ادامه داد: با تعطیلی مدارس و شرایط پیش آمده با کاهش شدید مسافران روبه‌رو شدیم، اما هیچ تغییری در سرفاصله قطارهای خود ایجاد نکردیم تا جایی که روز جمعه قطارها خالی حرکت می‌کردند.

نوبخت تصریح کرد: فکر می‌کنم در هفته آینده تعداد مسافران از این میزان هم کمتر شود با توجه به اینکه دولت هم بسیار تاکید دارد که مردم از سفرهای غیرضروری خود خودداری کنند، در نتیجه این مساله بر تعداد مسافارن موضوع تاثیرگذار خواهد بود.

پیش از این یوسف حجت، سرپرست معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران هم ازکاهش ۶۰ تا ۷۰ درصدی حجم مسافران پس از شیوع ویروس کرونا خبر داده و گفته بود مترو و اتوبوسرانی به شدت تحت فشار هستند به خاطر اینکه تعداد مسافران بسیار افت کرده است و از طرفی هزینه‌های آن هم به مراتب افزایش پیدا کرده است.

کد خبر: 91224
تاریخ: 1398/12/21 - 17:45
منبع: تین نیوز

مسافران مترو  فرنوش نوبخت  یوسف حجت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۷۰ درصد از مسافران مترو تهران کاهش یافت

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا حدود ۷۰ درصد مسافران این ناوگان کاهش یافت اما سرفاصله حرکت قطارها بدون تغییر در حال فعالیت است.
 

پرداخت یارانه نفتی به مترو برای اولین بار

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران از پرداخت ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان توسط وزارت نفت بابت نخستین مرحله یارانه صرفه‌جویی سوخت به این شرکت خبر داد.
 

ودیعه مشترکان بیدود کی بازگردانده می‌شود؟

می متالز - سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آغاز بازگشت ودیعه برخی مشترکان دوچرخه‌های نارنجی در پایتخت خبر داد و گفت: برای ادامه فعالیت هنوز به تفاهم نهایی نرسیده‌ایم.
 

میزان افزایش مسافران مترو در حال محاسبه

می متالز - مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو از پایش آمار مسافران مترو تا پایان هفته جاری خبر داد و گفت: آمار افزایش سفرها پس از گذشت دو هفته از تغییر قیمت سوخت، به‌زودی محاسبه و اعلام خواهد شد.
 سرپرست معاونت اعتبارات:

آماده ایم اعتبار مورد نیاز واحدهای تولیدی را تامین کنیم

می متالز - سرپرست معاونت اعتبارات و بین الملل بانک مهر اقتصاد به همراه رئیس اداره امور شعب استان مرکزی از شرکت های ذوب امید آریان و فولاد هیربد بازدید کردند.
 

2 ایستگاه مهم خط 7 مترو تهران آماده بهره‌برداری شد

می متالز - دو ایستگاه در بخش شرقی خط هفت متروی تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه به‌طول هشت و نیم کیلومتر تا چند روز آینده وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما