خبر
سیمان و بتن   مصالح ساختمانی   بازار مسکن  

3 عامل کسادی در صنعت سیمان چیست

می متالز - عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: علاوه بر رکود پروژه‌های عمرانی و کاهش ساخت مسکن ، سه عامل دیگر موجب کسادی بازار سیمان شد.

به گزارش می متالز، محمدرضا منصوری درباره مشکلات شرکت های تولیدکننده سیمان گفت: رفع مشکلات این صنعتدر گرو اجرای سه شاخص کاهش هزینه های تولید ، حمل ونقل و افزایش بهره وری است.

وی افزود: در شرایط تحریم، امکان استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا برای تولیدکنندگان وجود نداشته و واردات تجهیزات و ماشین آلات جدید هم غیر ممکن است. بنابراین مسئولان باید تمام توان را برای کاهش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده به کار گیرند. در چنین شرایطی هزینه‌های حمل و نقل یکی از موانع پیش روی شرکت های سیمانی است زیرا موجب افزایش قیمت تولید شده و ممکن است در میزان فروش اثرگذار باشد.

منصوری ادامه داد: با افزایش بهروه وری می توان قیمت تمام شده سیمان را کاهش داد تا محصول داخلی توانایی رقابت با سایر کشورها را داشته و بازارهای جهانی را به دست گیرد. برای به کارگیری 100 درصدی ظرفیت واحدهای تولیدکننده سیمان، باید ساخت مسکن رونق یابد. زیرا با تحقق این مهم از یک سو ظرفیت غیرفعال کارخانه‌ها فعال شده و از سوی دیگر با افزایش عرضه مسکن به بازار، قیمت ها در این حوزه کاهشی خواهد شد.

کد خبر: 91358
تاریخ: 1398/12/21 - 23:27
منبع: دنیای بورس

کمیسیون صنایع مجلس  سیمان  مسکن  صنعت سیمان 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کرونا و سیر صعودی افزایش نرخ‌های فروش این شرکت بررسی شد:

رشد "سبجنو" در رکود چشمگیر ساخت‌ و‌ ساز

می متالز - سیر صعودی افزایش نرخ‌های فروش این شرکت از جمله با اهمیت‌ترین موارد مربوط به گزارش منتشر شده این شرکت باشد.
 

بارگیری نخستین محموله صادراتی سیمان قشم

می متالز - نخستین محموله صادراتی سیمان پاکتی تولید قشم به وزن ۸ هزار و ۴۰۰ تن در اسکله کاوه منطقه آزاد قشم به مقصد کشور افریقایی سومالی بارگیری شد.
 

جهش تولید راهی برای افزایش صادرات در صنعت سیمان

می متالز - دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: جهش تولید می‌تواند راهی برای افزایش تولید و صادرات در صنعت سیمان باشد.
 فروش سه ماهه شرکت به ۸۹۴ میلیارد ریال رسید:

رشد ۲ درصدی نرخ فروش محصولات سمازن

می متالز - جمع مقادیر فروش تجمیعی سه ماه گذشته نیز به بیش از ۴۶۰ هزار و ۵۰۰ تن رسیده است.
 بدری:

تصویب لایحه مالیات بر عایدی سرمایه اولویت اصلی مجلس یازدهم

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: کمیسیون عمران مجلس یازدهم در نخستین گام باید دولت را مکلف به ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن کند تا از این طریق بتوان بازار را مدیریت کرده و با سوداگران و دلالان مقابله کرد.
 عباسی:

پرداخت اقساط وام مسکن سه ماه به تعویق بیافتد

می متالز - سخنگوی هیات رئیسه مجلس می‌گوید پرداخت اقساط وام مسکن باید سه ماه به تعویق بیافتد زیرا کرونا اقتصاد مردم را تحت تاثیر قرارداده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما