خبر
سیم و کابل  

خرید و فروش کدام نوع سیم و کابل ممنوع است؟

می متالز - مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: تولید، خرید و فروش انواع سیم و کابل با هادی آلومینیومی آغشته با مس ممنوع است.

به گزارش می متالز، داوود کارگرزاده اظهار کرد: با توجه به اجباری بودن استانداردهای مربوط به انواع محصولات سیم و کابل با سطح ولتاژهای ۴۵۰/۷۵۰ ولت و ۱ تا ۳۰ کیلوولت با هادی مسی یا هادی آلومینیومی، هرگونه تولید، عرضه، فروش و مصرف انواع سیم و کابل با هادی آلومینیومی آغشته با مس  CCA ممنوع است.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اهمیت ساختار هادی و فرآیند تولید سیم و کابل به لحاظ استقامت عایق و هادی در برابر گرمای تولید شده ناشی از میزان مصرف برق وسیله برقی، حتما از استاندارد بودن سیم و کابل‌های مورد استفاده در مصارف صنعتی و خانگی اطمینان حاصل کنید تا از بروز حوادث احتمالی به ویژه آتش‌سوزی جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه به دلیل غیراستاندارد بودن نوعی کابل موسوم به کابل جریدار، امکان بروز خطرات احتمالی از جمله آتش‌سوزی وجود دارد، افزود: استفاده از این نوع کابل‌ها در مصارف صنعتی و خانگی ممنوع است.

کارگرزاده تصریح کرد: با توجه به اهمیت مواد عایقی و فرآیند تولید انواع سیم و کابل به لحاظ استقامت عایق در برابر گرمای تولید شده ناشی از وسیله برقی، مصرف‌کنندگان قبل از استفاده از این نوع محصولات به نشان استاندارد مندرج بر روی محصول دقت کرده و از اصالت محصول مورد استفاده اطمینان حاصل کنند تا از بروز خطرات احتمالی، از جمله آتش‌سوزی و نظایر آن جلوگیری شود.

وی  در رابطه با سامانه پیامکی و شماره تلفن برای اطلاع‌رسانی اقلام غیراستاندارد به اداره استاندارد استان، اظهار کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده اقلام غیراستاندارد با شماره تماس ۱۵۱۷ و یا از طریق سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ با ارسال کد ۱۰ رقمی استاندار از جعلی نبودن کالا اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل استاندارد استان زنجان خاطرنشان کرد: بی‌شک اولویت اول و اصلی مردم برای استفاده از کالاها، بحث کیفیت آن‌ها است و تولیدکنندگان باید خواسته‌ها و نیازهای مصرف‌کنندگان را برآورده سازند و محصول با کیفیت قابل قبول و درخور آن‌ها عرضه کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زنجیره تولید فولاد در استان زنجان تکمیل شد

می متالز - با احیای واحد تعطیل شده فولاد ابهر، زنجیره تولید فولاد در این استان تکمیل شد.
 

بخش پایین‌دستی صنعت آلومینیوم چین به کندی در حال بازیابی است!

می متالز - صنعت آلومینیوم چین در ماه فوریه رکود شدیدی داشت؛ شیوع کرونا ویروس باعث شد تا واحدهای این صنعت تا نیمه دوم ماه فوریه تعطیل باشند و سفارش‌های جدید کاهش یابند. شاخص مدیران خرید در میان تولیدکنندگان ورق، پلیت، تسمه، فویل، سیم و کابل، پروفیل‌های صنعتی و ساختمانی و آلیاژ اولیه و ثانویه در چین در ماه فوریه به ۳۴.۷ واحد سقوط کرد.
 

صادرات آلومینیوم و مس فرآوری شده با توسعه صنعت سیم و کابل

می متالز - حمایت سازمان اقتصادی کوثر از شرکت سیمکات، این شرکت بزرگ صنعتی را از واردات مواد اولیه بی‌نیاز ساخته است، به‌طوری‌که این شرکت با ظرفیت ۲۲ تن می‌تواند در نوسانات و شرایط سخت نیز تولید و صادرات مستمری داشته باشد.
 مدیرعامل شرکت صنایع روشنایی نورفروزان کرمانشاه:

افزایش قیمت مس، باعث تعطیلی واحد سیم و کابل شد

می متالز - مدیرعامل شرکت صنایع روشنایی نورفروزان کرمانشاه گفت: در چند سال گذشته به دلیل افزایش بی‌رویه قیمت فلزات و نرخ ارز، فعالیت برخی تولیدکنندگان سیم و کابل با مشکل مواجه شد و ما نیز از این قضیه مستثنی نبودیم و در حال حاضر، توانایی مالی احیای واحد تولید سیم و کابل خود را نداریم.
 سرپرست گمرک استان زنجان:

واردات کالا به استان زنجان ۲۶ درصد رشد دارد

می متالز - سرپرست گمرک استان زنجان گفت: واردات کالا به استان زنجان ۲۶ درصد رشد دارد و طی سال جاری واردات کالا به استان بیش از ۲۶۸.۹ میلیون دلار بوده است.
 

کاهش ۳۸ درصدی صادرات و افزایش ۲۶ درصدی واردات در استان زنجان

می متالز - مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: در ۹ ماهه سال جاری میزان صادرات استان زنجان ۳۸ درصد کاهش یافته در حالی که واردات ۲۶ درصد افزایش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما