خبر
زیرساخت ها   آب   تاسیسات ساحلی و دریایی  
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خبر داد:

«شیرین‌سو» در آستانه سرریز شدن

می متالز - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با اشاره به اینکه حجم فعلی سد اکباتان ۱۶ میلیون مترمکعب است، گفت: در حال حاضر با گرم شدن هوا و ذوب شدن برف‌های بالادست ورودی سد اکباتان پنج مترمکعب در ثانیه است.

به گزارش می متالز، منصور ستوده با بیان اینکه ذخایر آبی استان خوب است، اظهار کرد: سیلاب‌های اصلی در فروردین و اردیبهشت جاری می شود و سدهای استان را پر می‌کند و مشکلی برای فصل بهار و تابستان نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه حجم مخزن سد اکباتان ۳۴ میلیون مترمکعب است، تصریح کرد: در حال حاضر حجم سد اکباتان همدان ۱۶ میلیون مترمکعب است که پنج مترمکعب در ثانیه آب وارد مخزن این سد شده و ۷۰۰ تا ۸۰۰ لیتر در ثانیه نیز برای شرب همدان برداشت می‌شود.

ستوده درباره وضعیت سدهای استان، ادامه داد: در حال حاضر مخزن سد کلان ملایر پر است، سد سرابی تویسرکان ۷.۵ میلیون مترمکعب آب دارد و سد شیرین‌سو کبودراهنگ نیز چهار میلیون مترمکعب آب دارد که ممکن است به زودی سرریز کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان با تأکید بر اینکه وضعیت سدهای استان همدان بسیار خوب است، یادآور شد: سد شنجور رزن در حال حاضر چهار میلیون مترمکعب آب دارد.

وی با اشاره به بارش ۲۹۸ میلی متری در سال آبی جاری گفت: از ابتدای سال آبی تاکنون ۲۹۸ میلی متر بارش در استان همدان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش و نسبت به آمار بلندمدت ۴۵ درصد افزایش داشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آخرین وضعیت سدهای تهران اعلام شد

تاثیرات بارندگی‌های اخیر بر ذخایر آبی

می متالز - بارندگی‌های روزهای اخیر چه تغییر و تحولاتی در متوسط بارش‌های سال آبی جاری و حجم ذخایر سدهای تهران ایجاد کرد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد ریزش‌های جوی اخیر، متوسط بارش‌های کشور را هفت میلی‌متر افزایش داده است. همچنین داده‌های اعلام شده حکایت از آن دارد که سدهای پنج‌گانه تهران در ۴۸ ساعت (روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته)، ۲ میلیون مترمکعب به حجم ذخایرشان اضافه شده است.
 وضعیت حوضه‌های آبریز تا میانه زمستان بررسی شد

نمای ۱۵۰روزه از ذخایر آبی

می متالز - نمای بارندگی‌ها تا میانه زمستان امسال به تصویر کشیده شد. بررسی میانگین بارش‌ها در پنج‌ماه ابتدایی سال آبی جاری (۹۹-۹۸)، از افت ۱۳درصدی بارندگی‌ها نسبت به مدت‌زمان مشابه سال آبی گذشته حکایت دارد. مطابق با ارزیابی‌ها حوضه آبریز «دریاچه ارومیه» نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشترین افت بارش‌ها و حوضه آبریز «مرزی شرق» بیشترین رشد بارندگی‌ها را تجربه کرده‌اند.
 وضعیت بارندگی تجمعی حوضه‌های آبریز و استانی بررسی شد

گزارش ۱۲۰ روزه ذخایر آبی

می متالز - تصویر ۱۲۰ روزه ذخایر آبی کشور ترسیم شد. ارزیابی میانگین ارتفاع ریزش‌های جوی در چهارماه ابتدایی سال آبی‌ جاری (۹۹-۹۸)، از رشد ۵درصدی بارش‌ها نسبت به مدت‌زمان مشابه سال آبی گذشته حکایت دارد.
 پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین استان‌ها معرفی شدند

ذخایر آبی در آستانه زمستان

می متالز - بررسی میانگین ارتفاع ریزش‌های جوی در آستانه زمستان، از افت ۳ درصدی بارش‌ها نسبت به سال آبی گذشته حکایت دارد.
 

ساخت صنایع آب‌ بر دور از دریا/ تخصیص آب خام به پتروشیمی در استانی با تنش‌ آبی

می متالز - در استان همدان با وجود ۱۳ دشت ممنوعه و بحرانی از نظر افت قابل توجه سطح آب‌های زیرزمینی و شهرها و روستاهای متعدد دارای تنش آبی، آیا صدور مجوز تخصیص ۳ میلیون مترمکعب آب خام از منابع آبی استان به یک واحد پتروشیمی، به نفع مردم این استان است؟
 

74 درصد چاه‌های کشاورزی استان همدان مجهز به کنتور هوشمند است

می متالز - مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان گفت: بر اساس نوع مصارف از چاه‌های مجاز ۷۴ درصد از کنتورهای نصب شده مربوط به بخش کشاورزی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما