خبر
اقتصاد   صنعت   تاسیسات ساحلی و دریایی   گمرک   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

توقف صادرات به امارات با لنج‌های قدیمی

می متالز - یک مقام مسوول در گمرک گفت: به دنبال سخت‌گیری‌ امارات، اکثر شناورهای ایرانی حامل اقلام صادراتی، به صورت خالی به کشور بازگردانده می‌شوند.

به گزارش می متالز، بهروز قره بیگی اظهار داشت: با ایجاد محدودیت در کشور کویت همچنان صادرات کالا به این کشور انجام نمی‌شود. صادرات شناورهای یخچال دار به قطر در حال انجام است اما با محدودیت ایجاد شده توسط امارات، امکان صادرات کالاهای ایرانی با شناورهای چوبی قدیمی وجود ندارد و شناورهای حامل کالا، برگشت داده می‌شوند.

مدیرکل گمرک بوشهر افزود: به دنبال سختگیری‌های کشور امارات اکثر شناورهای ایرانی به صورت خالی به کشور باز گردانده می‌شوند و یا در حال برگشت هستند.

قره بیگی تصریح کرد: علی‌رغم درخواست صاحبان کالا و الزام قانونی امکان مرجوع کردن و صادرات کالا به این مقاصد متأسفانه در این شرایط امکان اجرای این موضوع وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: پیرو گزارش گمرک استان بوشهر و مدیران دستگاه‌های مرتبط مبتنی بر عدم پذیرش کشورهای مقصد در ستاد کرونای استان مقرر شد تا اطلاع ثانوی از خروج شناورهای ایرانی به مقاصد کشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری و برای شناورهای ورودی زمانی اجازه تخلیه صادر شود که حداقل ده روز از تاریخ بارگیری در مبدا گذشته باشد.

قره بیگی در خصوص استفاده کارگران فعال تخلیه بار از ملزومات بهداشتی گفت: با وجود پیگیری‌های زیاد و اقدام به ضدعفونی کردن مبادی ورود و خروج کالا و حتی کالاهای وارداتی، در روز سه شنبه ابتدا فعالیت اتحادیه کارگری در یکی از گمرکات به دلیل کمبود اقلام بهداشتی فردی جهت حفاظت در برابر شیوع ویروس کرونا متوقف شد که با همکاری مسوولین ذیربط در حال رفع آن هستیم، از طرفی با درخواست تعاونی لنج داران، تقاضای صنف حمل و نقل و شرکت‌های خدماتی تأمین نیروی انسانی (کارگری) بندر دیلم مبنی بر پرهیز از تجمیع نیرو و پرسنل در یک محل، این شرکتها فعلاً فعالیت خود را تا زمان بهبود شرایط معلق اعلام کردند و تخلیه بار در گمرک دیلم را علی‌رغم حضور کارکنان گمرک و ارائه خدمات در همه رویه‌های مجاز فعلاً متوقف کردند که با توجه به شرایط خاص فعلی این اقدام شایسته ای بود.

مدیر کل گمرک بوشهر گفت: فعالیت در گمرک دیر برای محموله‌های صادراتی به صورت یخچالی همانند گذشته در حال انجام است و گمرکات تجاری بوشهر نیز همچنان در حال فعالیت در رویه‌های مختلف گمرکی هستند.

وی افزود: مراجعه خدمت گیرندگان، رانندگان و تجمع در گمرکات از نقاط مختلف کشور یکی از مشکلاتی است که باید برای کاهش نگرانی‌ها و به جهت جلوگیری از انتقال ویروس کرنا در اولویت مسوولین امر قرار گرفته و از مراجعات به گمرکات کاسته شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بسیج گمرک برای مقابله با شرایط تحریمی/ خدمت رسانی گمرک تعطیلی ندارد

می متالز - ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهرگفت: گمرک بوشهر آماده ارائه خدمات شبانه روزی به ورود کالاهای اساسی به کشور است.
 معاون وزیر صمت:

صادرات کالا از گمرکات ایران افزایش یافت/ ارائه مشوق‌های صادراتی

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از ارائه بسته‌های تشویقی صادراتی خبر داد و گفت: طی ۹ ماه امسال، میزان صادرات کالا از گمرکات ایران افزایش یافت.
 

ناظر گمرک‌های بوشهر: سقف معافیت کالای همراه ملوان به روز شود

می متالز - ناظر گمرک‌های استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: سقف مصوب معافیت کالای همراه ملوان در زمان دلار ۳۸ هزار ریالی ۱۵۰ میلیون ریال تعیین شده بود که با توجه به افزایش نرخ دلار باید این معافیت به روز شود.
 

آیا محموله های ته لنجی ترخیص شده به گمرک باز می‌گردد؟

می متالز - یکی از راههای ورود کالای گروه چهار استفاده از رویه ته لنجی است، درحالی که مدیرکل گمرک بوشهر تاکید دارد اگر قرار باشد کالای ته‌لنجی از یک استان خارج شود بایستی محموله مذکور به گمرک مربوطه بازگردد.
 جمال ارونقی؛

تکلیف خودروهای موجود در گمرکات مشخص می شود

می متالز - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: اگر پیشنهاداتی که وزیر اقتصاد به هیات دولت ارائه داده مورد پذیرش قرار گیرد بدون شک نسبت به تعیین تکلیف تمامی خودروهای دپو شده در گمرکات کشور اقدام خواهد شد.
 

رئیس کل گمرک درجمع کارکنان بوشهر: خودرا در مشکل تولید کننده سهیم بدانیم، کمک به تولید کننده از هرعبادتی بالاتر است

می متالز - رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و معاونت فنی و امور گمرکی در معیت وزیر اقتصاد از گمرک بوشهر بازدید کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما