خبر
اقتصاد   شهرسازی   عمران و معماری  

۷۰ درصد بودجه شهرداری مبارکه محقق شد

می متالز - شهردار مبارکه گفت: بودجه سال ۹۸ شهرداری این شهر ۸۳۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۷۰ درصد آن محقق شده است.

به گزارش می متالز، محسن هاشمی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۸۰ میلیارد و یکصد میلیون ریال از بودجه ۸۳۰ میلیارد ریالی مصوب شهرداری مبارکه در سال ۹۸ تحقق یافته است، اظهار کرد: این میزان معادل ۷۰ درصد لایحه بودجه است که ۷۰ درصد آن صرف ردیف‌های جاری و ۳۰ درصد نیز به بخش عمرانی تعلق دارد.

وی با بیان اینکه بودجه نقش تعیین‌کننده در تعیین اهداف مدیریت شهری دارد، افزود: یکی از وظایف مدیران شهری شناسایی و پیش‌بینی درآمدهای شهرداری و هزینه‌های آن است.

شهردار مبارکه با بیان اینکه همراهی شهروندان با شهرداری سبب افزایش سرانه‌های شهری در بخش‌های فضای سبز و آسفالت معابر و تکمیل و احداث پروژه‌های عمرانی می‌شود، اظهار کرد: هر چه شهروندان در برنامه‌ها و پرداخت عوارض با شهرداری همکاری بیشتری داشته باشند به همان میزان فعالیت‌های عمرانی نیز افزایش خواهد داشت.

هاشمی اضافه کرد: حدود ۴۷۰ نفر نیرو در شهرداری و سازمان‌های وابسته به آن مشغول به فعالیت هستند و ۱۱۰ نفر هم با مدیریت بخش خصوصی در این شهرداری فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری برای ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان در سال‌جاری اجرا و تکمیل ده‌ها پروژه را در دستور کار قرار داده است.

شهردار مبارکه از احداث و تکمیل جاده گلستان شهدای محله قهنویه، آسیاب آبی سرارود با سرمایه گذاری بخش خصوصی، احداث جاده دسترسی محله محمدآباد به صادقیه، بهسازی و نوسازی کشتارگاه صنعتی خبر داد و اضافه کرد: اصلاح هندسی میادین شهر و بهسازی و زیباسازی روفوژهای میانی و سطح شهر و احداث آبریزگاه‌های عمومی در محلات شهر از دیگر پروژه‌های احداث شده در سال جاری در این شهر است.

هاشمی ادامه داد: ایمن‌سازی تقاطع غیر هم‌سطح قلعه حکیم با مشارکت اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بهسازی و هدایت آب‌های سطحی در سطح شهر و محلات و روشنایی‌های معابر، تعریض خیابان عطار نیشابوری و مناسب سازی و اصلاح پیاده‌روهای محله‌های صفاییه در سال جاری تکمیل شده است.

وی با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های برنامه‌ریزی شده برای سال آینده گفت: مدیریت شهری مبارکه در صدد است پروژه‌های مفید و مؤثری از جمله عملیات اجرای تکمیل و بازسازی فاز اول ارگ نهچیر، احداث پارک‌های محله‌ای در فاز سه نصیرآباد، محله ۱۰ صفاییه و قهنویه را در سال ۹۹ به اتمام برساند.

شهردار مبارکه خاطرنشان کرد: برای احداث چمن مصنوعی در محله‌های قهنویه، صفاییه، اسماعیل ترخان، دهنو و محمدیه در سال آینده برنامه‌ریزی شده است.

هاشمی افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح امیرکبیر با هدف رفع معضل تردد کامیون‌ها با همکاری و مشارکت شرکت فولاد مبارکه و تکمیل طبقه همکف مجموعه تجاری شریعتی، احداث پارک‌سوار جنب باغ بانوان، ساماندهی کارگاه‌های مشاغل شهری مجتمع کارگاهی و احداث زیرساخت‌های مجتمع کارگاهی خیام از دیگر طرح‌ها و پروژه‌های برنامه‌ریزی شده و در دست اقدام توسط شهرداری مبارکه برای سال آینده است.

وی گفت: آزادسازی مسیرهای بلوار ۶۵ متری شهید بابایی، خیابان شهید صادقی محله دهنو، خیابان شهید اصغر ضیایی محله قهنویه و ادامه خیابان ۱۵ خرداد محله شیخ‌آباد نیز در سال ۹۹ انجام خواهد شد.

کد خبر: 91705
تاریخ: 1398/12/23 - 20:30
منبع: خبرگزاری ایمنا

محسن هاشمی  شهردار مبارکه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اصلاح ساختار شهرداری به منزله کاهش نیروی انسانی نیست

می متالز - رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه براساس پیشنهاد شهرداری تعداد معاونت‌ها از ۹ به هفت معاونت می‌رسد که حرکت رو به جلویی است، عنوان کرد که اصلاح ساختار شهرداری صرفا به معنای کم کردن تعداد نیروی انسانی نیست.
 

سهم صفر حمل و نقل عمومی از یارانه ۹۹

می متالز - رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بی‌توجهی بودجه ملی به موضوع حمل و نقل شهر تهران و محیط زیست شهری انتقاد کرد.
 

احداث مترو درخواست شهروندان اسلامشهر

می متالز - رئیس شورای شهر اسلامشهر گفت: با توجه به جمعیت بالای شهرستان اسلامشهر و استفاده شهرهای مجاور از مسیر جاده ساوه برای رسیدن به شهر تهران، همیشه شاهد ترافیک سنگین در بزرگراه آیت‌الله سعیدی هستیم. از این رو یکی از درخواست‌های شهروندان احداث متروی اسلامشهر است که نظر کارشناسان این امر، ضرورت تسریع در راه‌اندازی طرح متروی اسلامشهر را تایید می‌کند.
 

وضعیت حمل و نقل عمومی در بدترین حالت است

می متالز - رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت طی 30 سال گذشته بدترین وضعیت را دارد.
 

کرایه تاکسی تا پایان سال گران می‌شود؟

می متالز - با گرانی بنزین مسوولان شهری وعده دادند نرخ‌ کرایه‌ها تغییر نمی‌کند اما معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره احتمال افزایش نرخ تاکسی‌ها می‌گوید، باید دید نظر شورای شهر چیست ولی منطقی است که در حد ۷ تا ۸ درصدی که هزینه‌های تاکسی‌ها اضافه شده، افزایش نرخ کرایه داشته باشیم.
 رییس شورای اسلامی شهر تهران:

جامعه معماری به کمیته نما انتقادات زیادی وارد کرده است / لوکس سازی نمای ساختمان‌ها در دهه‌های اخیر

می متالز - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در دهه‌های اخیر با افزایش قیمت ساختمان و رقابت در لوکس‌سازی و ایجاد تفاوت در منظر ساختمان‌ها شاهد اولویت یافتن منظر زیبایی شناختی برای سازندگان هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما