خبر
مسکن و اقتصاد  
علوی:

پرداخت اقساط تسهیلات مسکن باید تعلیق شود / اغلب دریافت‌کنندگان وام مسکن اقشار آسیب پذیر هستند

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: قطعا پرداخت اقساط تسهیلات مسکن باید برای چندین ماه به تعویق بیافتد زیرا این مسئله با وضعیت زندگی مردم در ارتباط است.

به گزارش می متالز، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دولت مبنی بر تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات، گفت: این مصوبه بانک مرکزی بسیاری از خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

تعطیلی بسیاری از فعالیت های اقتصادی و مشاغل خرد در پی شیوع بیماری کرونا

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در شرایط کنونی شیوع بیماری کرونا موجب تعطیلی بسیاری از فعالیت های اقتصادی و مشاغل خرد شده و عملا صاحبان این مشاغل دچار ضررهای گسترده مالی شده اند، از این رو دولت وظیفه دارد که از مشاغل حمایت کند.

وی گفت: قطعا تعطیلی مشاغل نتیجه ای جزء افزایش تورم، کاهش اشتغال، تشدید مشکلات اقتصادی، افزایش شاخص های فقر چند بعدی و تشدید شکاف طبقاتی نخواهد داشت، حال دولت یا باید به مشاغل یارانه پرداخت کرده یا باید نحوه پرداخت اقساط را اصلاح کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد که کشور در دو یا سه ماه آینده نیز با بیماری کرونا درگیر است، از این رو باید تمهیدات لازم برای مدیریت اقتصادی کشور دیده شود. امروز نخست وزیر کانادا اعلام کرد که مردم نگران هزینه ها نباشند و کمک خواهیم کرد و دولت ما نیز مانند دیگر کشورها این سیاست ها را در پیش بگیریم.

 

مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات اشتباه است

علوی افزود: مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دوت مبنی بر تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات سیاست اشتباهی است، زیرا بسیاری از مردم از جمله کارگران و مشاغل خرد توان پرداخت اقساط وام مسکن را ندارند، زیرا آن ها جزء اقشار آسیب پذیر جامعه هستند. در شرایط کنونی یک کارگر یا فروشنده چگونه باید اقساط خود را پرداخت کند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: قطعا پرداخت اقساط تسهیلات مسکن باید برای چندین ماه به تعویق بیافتد زیرا این مسئله با وضعیت زندگی مردم در ارتباط است.

نظرات:

علی: 10 فروردین 1399
سلام، بابا داره جریمه میندازه کجای کارید درامد نداریم کلیه بفروشیم قسط مسکن رو بدیم؟ اگر دستتون میرسه پیگیری کنید. یا حق

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 منصور یزدی زاده خبر داد:

رکوردهای ذوب آهن اصفهان در تولید، فروش و صادرات درسال 1398

می متالز - ذوب آهن اصفهان با همت تلاشگران خود در سال 1398 موفق به ثبت رکوردهایی در تولید، فروش و صادرات گردید و این موفقیت ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از جمله کمبود شدید مواد اولیه و نقدینگی و شیوع بیماری کرونا حاصل شد.
 وزیر صمت در جلسه شورای معاونین تاکید کرد:

"جهش تولید" تکمیل کننده اهداف "رونق تولید"/ تقویت بازار های داخلی، پیشران اقتصاد در سال 99/ کمک بیش از ۱۳۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور برای تامین اقلام بهداشتی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، گفت: در سال 98، عموم بخش های تولیدی کشور رونق گرفته و رشد خوبی را تجربه کردند و امیدوارم با تداوم برنامه ها در سال "جهش تولید" که در واقع تکمیل کننده سال "رونق تولید" است، این اقدامات تقویت و تکمیل تر شوند.
 دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در بازدید از خط تولید محلول ضدعفونی‌کننده سایپا:

حرکت جهادی سایپا در راه‌اندازی این خط تولید یک رکورد افتخارآمیز صنعتی در شرایط بحران است/ کیفیت و تنوع محلول ضدعفونی‌کننده سایپا بسیار بالاست

می متالز - فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در بازدید از خطوط تولید محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح گروه سایپا گفت: سایپا در یک اقدام جهادی دو خط تولید استاندارد محلول ضدعفونی‌کننده راه‌اندازی کرد.
 فرشادان:

مجلس عملکرد ۴ وزارتخانه در دوران اپیدمی کرونا را بررسی می کند

می متالز - عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی شامل وزارت اقتصادی، وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوران اپیدمی کرونا از اولویت های مجلس است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان:

اصناف نباید به بهانه‌های مختلف، سلامت مردم را به خطر بیندازند

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: موضوع تعطیلی اصناف تا ۱۵ فروردین به تمام اتحادیه‌های صنفی، ابلاغ شده و به هیچ عنوان قابل قبول نیست که کسبه‌ای به بهانه‌های مختلف، سلامت مردم را به خطر بیندازد.
 کاظم زاده مطرح کرد:

تأثیر شیوع کرونا در فعالیت حمل و نقل برون شهری؛ لزوم حمایت دولت از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس بر لزوم حمایت دولت از ناوگان حمل و نقل برون شهری و جاده ای تاکید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما