خبر
تحقیق و توسعه   فن آوری های نوین   برق  

بومی‌سازی در سوئیچ‌های فشار متوسط و فشار قوی

می متالز - واحد تحقیق و توسعه شرکت دانش‌بنیان پارس سوئیچ به منظور تامین بخشی از نیازهای صنعت برق در حوزه فشار قوی و نیز با تکیه بر دانش بومی و تجربه متخصصان، موفق به تولید سوئیچ‌های فشار متوسط و فشار قوی شدند.

به گزارش می متالز، این خبری است که چندی پیش مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ آن را اعلام کرد؛ خبری که نشان داد رفع نیازهای صنعت برق در حوزه فشار قوی با تکیه بر دانش بومی موفق بوده و توانست با اخذ تاییدیه از یک آزمایشگاه معتبر هلندی (برای محصولات تولید داخل) موفقیت با تکیه بر دانش بومی را در سطح جهانی به اثبات برساند.

 بومی‌سازی سوئیچ‌های فشار متوسط و فشارقوی و همچنین سوق پیدا کردن به سمت دانش‌بنیان شدن فعالیت‌های شرکت پارس سوئیچ، مهم‌ترین اتفاقی بود که در سال‌های اخیر در این شرکت رخ داد.  باید به این نکته نیز توجه داشت که در حال حاضر حدود ۷۰درصد تجهیزات نصب شده در کشور توسط شرکت پارس سوئیچ بوده و اگر به لحاظ ارزی نیز مقایسه شود نرخ فروش پارس سوئیچ (فروش کلید و سکسیونرهای فشار قوی) نسبت به نرخ ارزی سال ۹۰ حدود ۲۰ درصد کمتر شده که برای سهامداران و مشتریان  این شرکت نیز سودآوری داشته است.  ولی‌الله بیات، مدیرعامل شرکت پارس سوئیچ در خصوص این محصول می‌گوید: زمانی که به سایت وزارت صنعت و معدن مراجعه کنید شرکت‌های متعددی را خواهید دید که مجوز و پروانه بهره‌برداری این تولیدات را دارند، اما با رجوع به سایت بهین‌یاب متوجه خواهید شد که آمار تولید این محصولات فقط در سایت پارس سوئیچ درج شده و تولیدکننده این نوع از تجهیزات تنها این شرکت است.  باید به این نکته نیز اشاره کرد که کلید و سکسیونرهای قدرت، اصلی‌ترین تجهیزات پست‌های برق فشار قوی در اندازه‌های فشار متوسط (از ۱۲ تا ۳۶ کیلووات) و فشار قوی (بالای ۳۶ کیلووات) هستند. این محصولات به لحاظ تکنولوژی روند رو به توسعه‌ای داشته و متناسب با تکنولوژی روز دنیا تولید شده‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی صنعت برق از احتمال وقوع خاموشی گسترده در تابستان امسال خبر داد

مردم صرفه‌جویی کنند تا به خاموشی نخوریم

می متالز - تابستان سال‌جاری زیر تیغ خاموشی‌ها قرار گرفته و احتمال تکرار خاطره تلخ سال 1397 زیاد است. سالی که با خاموشی‌های گاه و بیگاه همراه بود و شبکه برق توان تأمین نیاز شبکه را نداشت. البته این بار دلیلش رشد مصرف برق بیش از حد انتظار است.
 

هشدار به صنایع: مصرف برق از ۵۰ هزار مگاوات گذشت

می متالز - مصرف برق کشور از ۵۰ هزار مگاوات گذشت که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.
 

مصرف برق خود را ۱۰ درصد کم کرده و دو برابر پاداش بگیرید

می متالز - مشترکان برق اگر به میزان ۱۰ درصد مصرف برق خود را مدیریت کنند دو برابر پاداش خوش مصرفی دریافت خواهند کرد.مشترکانی که بتوانند امسال مصرف برق خود را به نصف کاهش دهند، هزینه برق مصرفی آنها رایگان محاسبه خواهد شد خواهند شد. اما چگونه می توان مصرف برق را کاهش داد تا مشمول دریافت پاداش شد؟
 سخنگوی صنعت برق:

سرمایه‌گذاری در صنعت برق دو برابر می‌شود

می متالز - سخنگوی صنعت برق گفت: میزان سرمایه‌گذاری در صنعت برق در سال جهش تولید دو برابر می‌شود.
 

توسعه واحدهای تحقیق و توسعه راه پیشرفت شرکت‌ها

می متالز - ما اکنون در سال پایانی دهه ۹۰ و در آستانه ورود به قرن جدید قرار گرفته‌ایم، اگر به ۱۰۰ سال قبل برگردیم و برای سال ۱۳۹۹ دنبال تصویری در اذهان مدیریتی جامعه یا ارکان حکومتی آن زمان بگردیم، قطعا سواد نیروی انسانی یکی از پررنگ‌ترین نیازهای جامعه ایران شمرده می‌شد.
 

قیمت برق تولیدکنندگان رمزارز چقدر است؟

می متالز - سخنگوی صنعت برق در مورد نرخ برق رمزارزها گفت: تعرفه بابت هر کیلووات ساعت برق مصرفی در 8 ماه از سال 460 تومان و در 4 ماه گرم سال دو برابر قیمت متوسط محاسبه می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما