خبر
برق  

اعلام تصمیمات جدید برقی

می متالز - دو تصمیم جدید برقی از سوی سخنگوی صنعت برق اعلام شد. یکی از اخبار اعلام شده از سوی مصطفی مشهدی‌رجبی به عدم افزایش تعرفه برق برای سال‌جدید مربوط می‌شود و دومین تصمیم نیز اعطای مهلت پرداخت قبوض برق را دربرمی گیرد.

به گزارش می متالز، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تعرفه‌های برق در سال‌جدید همانند تعرفه‌های سال ۹۸ خواهد بود، به خبرگزاری فارس گفت: دولت هیچ تصمیمی برای افزایش تعرفه برق نگرفته است. مصطفی رجبی‌مشهدی در پاسخ به این سوال که آیا دولت برای تعرفه برق در سال آینده تصمیم جدیدی گرفته است، گفت: بعداز موضوع بنزین قرار بر این شد تا برای هر گونه تغییر و تحول قیمتی در تعرفه برق دولت مجددا برای آن تصمیم جدیدی بگیرد. هرچند امسال دولت تصویب کرده بود که سال ۹۹ نیز تعرفه برق ۷ درصد افزایش داشته باشد. وی با تاکید براینکه رشد ۷ درصدی تعرفه برق از ابتدای امسال عدد قابل ملاحظه‌ای بر قبوض برق مشترکان خانگی اضافه نکرده است، گفت: این رشد ۷ درصدی تعرفه برق در ابتدای سال ۹۸ به اندازه‌ای نبود که سهمی در سبد هزینه خانوار داشته باشد، بنابراین تصمیمی فعلا برای افزایش تعرفه برق گرفته نشده است.

در ابتدای سال‌جاری دولت تصویب کرد که تعرفه برق مشترکان خوش مصرف برق ۷ درصد و مشترکان پرمصرف که بیش از الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند ۱۶درصد افزایش یابد. با این حساب تعرفه برق مشترکان پرمصرف از اردیبهشت‌ماه امسال ۲۳ درصد افزایش داشت. بنابراین گزارش از ۲۹ میلیون مشترک برق ۲۴ میلیون مشترک زیر الگوی مصرف برق مصرف می‌کنند و ۵ میلیون مشترک پرمصرف داریم که بالاتر از الگوی مصرف انرژی، مصرف می‌کنند.

 

پیامک‌ هشدار قطع برق را جدی نگیرید!

از سوی دیگر درحالی‌که وزارت نیرو اعلام کرده مشترکان تا پایان اردیبهشت‌ماه برای پرداخت قبوض برق خود مهلت دارند، اما بعضا پیامک هشدار قطع برق برای عده‌ای ارسال می‌شود. به گزارش «ایسنا» چندی پیش شرکت توانیر اعلام کرد به آن دسته از مشترکان خانگی و تجاری که درخواست استمهال هزینه‌های برق مصرفی را دارند، تا پایان اردیبهشت‌ماه مهلت پرداخت داده خواهد شد. همچنین اعلام شد که متقاضیان برق می‌توانند هزینه انشعابات درخواستی را در سه قسط پرداخت کنند. با این وجود پیامک هشدار قطع برق برای برخی از مشترکان ارسال می‌شود. سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: این پیامک به‌صورت سیستمی برای مشترکان ارسال می‌شود و برق هیچ‌کدام از مشترکان به علت عدم پرداخت قبوض قطع نخواهد شد. سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه این موضوع شامل حال مشترکان تجاری نیز می‌شود، گفت: منظور از مصارف آمپری که در اطلاعیه منتشر شده آمده بود، مشترکانی هستند که میزان مصرف برق آنها کم است که شامل حال مشترکان تجاری کوچک همچون مغازه‌ها، سوپرمارکت‌ها یا تولیدی‌‌های کوچک می‌شود و این تسهیلات شامل حال کارخانه‌ای که تولید کافی دارد، نخواهد شد.

 

فرصت پرداخت قبوض برق

از سوی دیگر مدیرعامل شرکت توانیر گفت: برق مشترکانی که برای پرداخت قبوض خود با مشکل مواجه هستند، قطع نمی‌شود. محمدحسن متولی‌زاده با اشاره به اینکه تا پایان اردیبهشت به افرادی که برای پرداخت قبوض خود با مشکل مواجه هستند، فرصت داده می‌شود، گفت: البته این رویه برای مشترکان خوش حسابی است که پیش از این قبوض برق خود را به موقع پرداخت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مشترکان بدحسابی که بدهی‌های پیشین داشتند شامل این فرصت نخواهند شد، افزود: ما از مردم که برای پرداخت قبوض خود مشکلی ندارند تقاضا می‌کنیم در زمان مقرر قبض برق خود را پرداخت کنند تا صنعت برق برای خدمات‌رسانی با مشکل مواجه نشود. مدیرعامل شرکت توانیر ادامه داد: آن دسته از افرادی که کسب‌وکارشان دچار مشکل شده و خدمات خرد ارائه می‌دهند یا تعداد محدودی از مردم که درآمدشان کاهش یافته است مشمول این فرجه هستند و تا پایان اردیبهشت فرصت پرداخت قبوض به آنها داده شده است. متولی‌زاده با بیان اینکه منابع صنعت برق به همین پرداخت قبوض بستگی دارد، گفت: هدف ما کمک به مردمی است که به‌دلیل بروز بیماری کرونا کسب‌وکارشان دچار مشکل شده و البته در این مسیر مردم نیز باید به ما کمک کنند.

کد خبر: 92269
تاریخ: 1398/12/26 - 00:33
منبع: دنیای اقتصاد

تصمیم جدید برقی  سخنگوی صنعت برق  توانیر 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

«هامون نایزه» تنها تولیدکننده پایه‌های چدنی در خاورمیانه

می متالز - «تولید»، «انتقال» و «توزیع» سه ضلع مهم در صنعت برق است که بخش توزیع در ایران به دلیل پهناور بودن کشور، یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث این صنعت است. در حوزه توزیع نیز نوع و جنس «پایه‌های توزیع» موثر بوده و حتی در مواردی یکی از اصلی‌ترین چالش‌های این بخش محسوب می‌شود، چرا که موجب پیوستگی کابل‌ها در طول مسیر خواهند شد. پایه‌هایی که در حال حاضر اکثر آنها از جنس سیمان بوده و وزن‌ آنها بین یک تا یک و نیم تن است.
 

امکان ثبت کارکرد کنتورهای برق توسط مشترکان

می متالز - ویروس کرونا مسوولیت قرائت کنتورهای برق را بر عهده مشترکان گذاشت و این در حالی است روش قرائت هر کدام از کنتورها نیز متفاوت و همین موضوع نیز چالشی را برای مشترکان ایجاد کرده است.
 

قرائت از راه دور کنتور‌های برق توسط مشترکان

می متالز - مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر گفته است به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، شرکت توانیر روش‌های قرائت و اعلام کنتور توسط مشترکان را اجرا می‌کند.
 

خداحافظی با ماموران برق تا نیمه دوم فروردین

می متالز - سخنگوی صنعت برق گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور قرار شده ماموران برق تا نیمه دوم فروردین ماه برای قرائت کنتورها به منازل مراجعه نکنند.
 

سامانه "توانیران" برای کنترل ورود محصولات مشابه داخلی در جنوب کرمان راه اندازی شد

می متالز - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان از راه اندازی سامانه توانیران در جنوب کرمان خبر داد.
 

توزیع رایگان کارت شناسایی برق برای کسانی که موبایل ندارند

می متالز - مدیر کل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان توانیر از توزیع رایگان کارت شناسایی برق در سراسر کشور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما