خبر
مسکن و اقتصاد  
بدری تأکید کرد:

تعویق سه ماهه بازپرداخت تسهیلات مسکن

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: پرداخت اقساط تسهیلات مسکن در شرایط کنونی که تمام کشور با بیماری کرونا درگیر هستند، تنها خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه را مورد تهدید قرار خواهد داد.

به گزارش می متالز، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دولت مبنی بر تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات را نامطلوب و غیرعادلانه توصیف کرد و گفت: به طور حتم نمی توان عده ای از تسهیلات گیرندگان را از پرداخت اقساط وام معاف کرد، آن وقت وام گیرندگان مسکن را موظف به پرداخت اقساط تسهیلات کرد.

 

تسهیلات گیرندگان مسکن نیز جزء اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: درست است که در شرایط کنونی که شیوع بیماری کرونا به فعالان اقتصادی آسیب وارده کرده، باید از آن ها حمایت کرد، اما باید به این مسئله نیز توجه داشت که بخش اعظمی از تسهیلات گیرندگان مسکن نیز جزء اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند که برای تقویت قدرت مالی خود وام گرفته اند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی درآمد تمام فعالان اقتصادی و کارگران به دلیل شیوع کرونا کاهش محسوسی پیدا کرده، از این رو دولت ما نیز مانند دیگر کشورها باید با ارائه راه کارهایی از آن ها حمایت کند، تا تمام اصناف و کسبه بتوانند این وضعیت بحرانی را با خیالی آرام تر طی کنند. هر چند که سیاست های اعمال شده تنها بخشی از مشکلات فعالان اقتصادی را حل خواهد کرد.

 

مستثنی شدن تسهیلات مسکن از مصوبه تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات نادرست است

بدری تصریح کرد: سیاست جدید بانک مرکزی برای مستثنی شدن تسهیلات خرید مسکن از مصوبه جدید دولت مبنی بر تعویق ۳ ماهه بازپرداخت تسهیلات، رویکرد نادرستی است که باید هر چه سریع تر اصلاح شود، البته وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که تسهیلات مسکن نیز مشمول این مصوبه است، اما هنوز این مسئله تأیید نشده است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: پرداخت اقساط تسهیلات مسکن در شرایط کنونی که تمام کشور با بیماری کرونا درگیر هستند، تنها خانوارهای ضعیف و متوسط جامعه را مورد تهدید قرار خواهد داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 جعفرزاده:

پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا/ باید در سال ۹۹ با مردم مهربان تر بود

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است سال ۹۹ سال سختی به لحاظ اقتصادی خواهد بود لذا بانک‌ها، شرکت‌های آب و برق و بقیه شرکت ها و سازمان ها که با مردم سروکار دارند باید با مردم مدارای بیشتری داشته باشند چرا که کسب و کارهای بسیاری با چالش های مالی و اقتصادی مواجه خواهند شد.
 بهمنی:

تسهیلات حمایتی دولت نباید از بازار دلالی سر درآورد/ مجلس هفته آینده سازوکار شفافی را برای ارائه کمک های دولتی تعیین می‌کند

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، قرار است که در نشست هفته آینده مجلس راه کارهایی را برای ایجاد ساختار دقیق و شفاف جهت ارائه تسهیلات و کمک های بلاعوض به واحدهای تولیدی و اقتصادی تعیین کنیم تا اعتبارات به مصرف کننده واقعی برسد.
 

مجامع شرکت‌های بیمه‌ای بورسی ۳ ماه به تعویق افتاد!

می متالز - جامعه حسابداران رسمی ایران اعلام کرد در راستای همراهی لازم جهت مبارزه با بیماری کرونا، با پیشنهاد این سازمان مبنی برتعویق سه ماهه مجامع عمومی شرکت‌های فعال در بورس موافقت شده است.
 منصور یزدی زاده خبر داد:

رکوردهای ذوب آهن اصفهان در تولید، فروش و صادرات درسال 1398

می متالز - ذوب آهن اصفهان با همت تلاشگران خود در سال 1398 موفق به ثبت رکوردهایی در تولید، فروش و صادرات گردید و این موفقیت ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از جمله کمبود شدید مواد اولیه و نقدینگی و شیوع بیماری کرونا حاصل شد.
 وزیر صمت در جلسه شورای معاونین تاکید کرد:

"جهش تولید" تکمیل کننده اهداف "رونق تولید"/ تقویت بازار های داخلی، پیشران اقتصاد در سال 99/ کمک بیش از ۱۳۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور برای تامین اقلام بهداشتی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، گفت: در سال 98، عموم بخش های تولیدی کشور رونق گرفته و رشد خوبی را تجربه کردند و امیدوارم با تداوم برنامه ها در سال "جهش تولید" که در واقع تکمیل کننده سال "رونق تولید" است، این اقدامات تقویت و تکمیل تر شوند.
 دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در بازدید از خط تولید محلول ضدعفونی‌کننده سایپا:

حرکت جهادی سایپا در راه‌اندازی این خط تولید یک رکورد افتخارآمیز صنعتی در شرایط بحران است/ کیفیت و تنوع محلول ضدعفونی‌کننده سایپا بسیار بالاست

می متالز - فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در بازدید از خطوط تولید محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح گروه سایپا گفت: سایپا در یک اقدام جهادی دو خط تولید استاندارد محلول ضدعفونی‌کننده راه‌اندازی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما