خبر
اقتصاد   بازار مسکن  
بدری مطرح کرد:

هدایت صحیح نقدینگی، لازمه مهار بازار مسکن در سال ۹۹

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان در کشور برنامه ریزی کند.

به گزارش می متالز، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بازار مسکن در سال آینده، بازاری باثبات خواهد بود، گفت: با توجه به وضعیت و روند بازار، به نظر نمی رسد که قیمت مسکن در سال آینده افزایش چشمگیری داشته باشد و وضعیت بازار کم نوسان خواهد بود.

 

هدایت نقدینگی لازمه مهار بازار مسکن در سال 99

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته عدم بروز تلاطم و تنش در بازار الزامات و شرایطی دارد که از مهم ترین اقدامات پیش روی دولت برای مدیریت بازار مسکن این است که دولت باید برای مدیریت نقدینگی موجود در جامعه و سرمایه های خرد و کلان در کشور برنامه ریزی کند.

 

نقدینگی سرگردان برای اقتصاد کشور سمی مهلک است

وی تصریح کرد: به طور حتم نقدینگی سرگردان برای اقتصاد کشور سمی مهلک است، این سرمایه ها به هر بازاری وارد شوند، آن بازار به هم ریخته و پرتلاطم می شود، بنا براین دولت باید این اعتبارات و سرمایه ها را به سمت بازار تولید مسکن هدایت کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افرود: یکی از راه کارهای مدیریت بازار مسکن، افزایش تولید واحدهای مسکونی است، در این شرایط اگر تقاضا برای خرید نیز بالا برود، می توان بازار را با تزریق واحدهای جدید مدیریت کرد و مانع از افزایش چشمگیر قیمت مسکن شد.

بدری ادامه داد: متأسفانه دولت تاکنون اقدامات قابل قبولی در عرصه تولید مسکن صورت نداده و اقداماتشان تنها منحصر به طراحی طرح ملی مسکن و ثبت نام از متقاضیان بوده است، اما تاکنون اقدام عملی در این عرصه صورت نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود: در شرایط کنونی اولویت اصلی دولت مدیریت نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید مسکن است تا بخشی از مشکلات بازار مرتفع شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیش‌ بینی بازار مسکن از زبان عضو کانون انبوه‌ سازان

می متالز - یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به کاهش ارزش پول ملی، رشد قیمت مصالح ساختمانی به خصوص آهن آلات و افزایش حدود ۴۰ درصدی آن، افزایش قیمت مسکن در سال جاری را محتمل دانست.
 

هفت پیش‌ بینی از وضعیت بازار مسکن در سال ۹۹

می متالز - کارشناسان و تحلیلگران بازار مسکن پیش‌ ینی می‌کنند با توجه به توقف خرید و فروش در بازار مسکن به دلیل شیوع بیماری کرونا، احتمالا قیمت مسکن کاهش پیدا خواهد کرد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

اقبال صادرات محورها با تکیه بر دو عامل + پیش بینی اصلاح شاخص و معاملات آتی

می متالز - کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آغاز موج صعودی شاخص و ورود نقدینگی از ٢٨ اسفند از اقبال صادرات محورها با تکیه بر دو عامل، پیش بینی اصلاح مقطعی بورس و روند افزایشی معاملات طی هفته آینده خبر داد.
 کاظم زاده مطرح کرد:

تأثیر شیوع کرونا در فعالیت حمل و نقل برون شهری؛ لزوم حمایت دولت از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس بر لزوم حمایت دولت از ناوگان حمل و نقل برون شهری و جاده ای تاکید کرد.
 

"ارز" رقیب "بورس" نیست

می متالز - افزایش قیمت دلار نیز در رشد شاخص کل موثر بوده، اما بازار ارز نتوانست رقیب بازار سرمایه شود و از جذابیت آن کم کند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نقدینگی بالا باعث عدم اصلاح بازار

می متالز - ورود نقدینگی زیاد عامل مهم رشد بازار بوده و همین عامل باعث عدم اصلاح بازار شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما