خبر
برق  

دو اقدام زیربنایی برای تقویت برق شهرستان ماهشهر

می متالز -مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: این شرکت خط ۱۳۲ کیلوولت ماهشهر ۴۰۰ به جراحی ۳ را از شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر تحویل گرفته و آن را تکمیل و به بهره‌برداری رسانده است. به گزارش روابط‌عمومی شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان، محمود دشت‌بزرگ اظهار کرد: این خط ۲۵ کیلومتر مدار داشته و ارزش سرمایه‌گذاری طرح ۱۸۷ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش می متالز، وی تقویت زیرساخت‌های برق ماهشهر و تغذیه برق شهرک بعثت و جراحی در این شهرستان را از مهم‌ترین اهداف برقداری این خط اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۵۹ کیلومتر مدار به بخش انتقال و فوق توزیع شبکه تحت نظارت این شرکت در دو استان خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد اضافه شده است.  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان همچنین خبر از واگذاری پست و خط بعثت ماهشهر به این شرکت را داده و افزود: با توافق‌هایی بین وزارت نیرو و نفت پست، خط یاد شده تحویل این شرکت شده است.  دشت‌بزرگ تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود پست و خط بعثت در تابستان ۱۴۰۰ با سرمایه‌گذاری ۹۰ میلیارد ریالی به بهره‌برداری برسد و ۱۰۰ مگاوات به ظرفیت شبکه برق خوزستان اضافه شود.

کد خبر: 92492
تاریخ: 1398/12/27 - 01:29
منبع: دنیای اقتصاد

برق  زیرساخت‌های برق ماهشهر  وزارت نیرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

باید منتظر خاموشی های تابستان باشیم؟

می متالز - حداکثر ظرفیت عملی تولید برق کشور حدود ۵۸ هزار مگاوات است و اگر مازاد این رقم، با وجود تمامی موارد از جمله ذخایر نیروگاهی و واردات برق، با پیک سایی و صرفه جویی در مصرف به خصوص در ساعات پیک، کنترل نشود، احتمال بازگشت خاموشی های تابستان ۹۷ وجود دارد.
 

برنامه رنو برای آلپاین

می متالز - رنو قصد دارد برند آلپاین را به پایلوت محصولات برقی تبدیل کند. برند اسپرت آلپاین در سال ۲۰۱۷ توسط رنو احیا شد و در راستای برنامه خود برای تولید یک خودروی با عملکرد بالا، محصول A۱۱۰ را معرفی کرد. در حال حاضر اما آینده آلپاین و تولید محصولاتش در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.
 

نمايشگاه اقلام كم‌مصرف برق در مجتمع مس سرچشمه در حال برگزاری است

می متالز - پنجمين نمايشگاه اقلام كم‌مصرف گروه اقلام تخصصی برق كلاس 3750 موجودی انبار قطعات يدكی از دهم تا هجدهم خردادماه در محل انبار ماشين‌آلات مجتمع مس سرچشمه (انبار 1)در حال برگزاری است.
 

کرونا، ترمز اتومبیل‌های برقی را کشید/ کاهش سهام صنعت لیتیوم به دنبال شیوع ویروس

می متالز - تولیدکنندگان لیتیوم باید منتظر بمانند، زیرا شیوع ویروس کرونا انقلابی که قرار بود اتومبیل برقی در جهان راه بیاندازد را کند کرده است.
 

آغاز فروش اولین ولووی برقی

می متالز - ولوو دریافت سفارش برای اولین خودروی برقی خود یعنی XC۴۰ Recharge Pure Electric P۸ را آغاز کرد.تحویل اولین نمونه‌های این شاسی بلند کوچک که با نسخه R-Dynamic عرضه می‌شود اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد.
 

پیک مصرف برق از ۵۳ هزار مگاوات گذشت

می متالز - همزمان با تداوم افزایش دمای هوا در نقاط مختلف کشور، پیک مصرف برق نیز روند صعودی بی‌سابقه‌ای به خود گرفته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما