خبر
فن آوری های نوین  

کتاب استارت آپ سازمانی منتشر شد

می متالز - نوآوری باز، رویکردی جدید و موثر به نوآوری سازمانی است که سازمان را به عنوان یک سیستم باز به سمت استفاده هدفمند از جریان‌های درونی و بیرونی دانشی، سوق می‌دهد و نکته‌ی کلیدی در اینجا، برقراری تعادل میان بهره برداری اقتصادی و اکتشاف نوآوری است.

به گزارش می متالز، سرعت تغییرات فناورانه در دنیا، موجب تبدیل نوآوری فناورانه به عامل مهم و اثرگذار در موفقیت یا شکست کسب و کارها شده است.

از یک طرف، شاهد ظهور بازیگران نوپای فناور محور هستیم که با رسیدن به یک مدل کسب و کار مقیاس پذیر، بازار شرکت‌های جاافتاده را برهم می‌زنند و از طرف دیگر، شرکت‌های بزرگ و موفقی را می‌بینیم که برای بقا و رشد پایدار، به دنبال ساز و کارهای معتبر نوآوری هستند. اما این ساز و کار، در یک شرکت بزرگ، مشابه یک  استارت آپ نیست و نباید هم باشد! پس راه حل چیست؟!

نوآوری باز، رویکردی جدید و موثر به نوآوری سازمانی است که سازمان را به عنوان یک سیستم باز به سمت استفاده هدفمند از جریان‌های درونی و بیرونی دانشی، سوق می‌دهد و نکته‌ی کلیدی در اینجا، برقراری تعادل میان بهره برداری اقتصادی و اکتشاف نوآوری است. معمولا اولین انگیزه شرکت‌های بزرگ برای بکارگیری نوآوری باز، ناشی از سرخوردگی آنها در بهره برداری از خروجی‌های نوآورانه مورد انتظار از روش‌های سنتی نوآوری (مانند واحدهای تحقیق و توسعه) است. در ایران نیز شاهد یک اقبال فراوان به رویکردها و مدل‌‌های گوناگون نوآوری باز هستیم که به شکل‌‌هایی همچون برگزاری رویدادهای کارآفرینی، راه اندازی مراکز و برنامه‌های شتابدهی، سرمایه گذاری بر روی  استارت آپ ها و یا ادغام و اکتساب آنها بروز کرده است.

کارخانه نوآوری هم‌آوا، با تکیه بر دانش انباشته و تجربه عملی در پیاده‌سازی مدل‌های گوناگون نوآوری باز، در تلاش است تا شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های کشور را با پتانسیل عظیم نوآوری باز و به ویژه تعامل سازمان‌ها و  استارت آپ ها (Corporate Startup Engagement) آشنا کند. در همین راستا، همت به ترجمه و حمایت از انتشار کتاب  استارت آپ سازمانی در اسفندماه ۱۳۹۸ گماشته‌ است.

در این کتاب، با اصول ایجاد زیست بوم نوآوری آشنا خواهید شد و ساز و کارهایی را برای پاسخ مناسب به پارادوکس نوآوری به دست می‌آورید.

این کتاب راهنمای مفیدی برای مدیرانی است که می‌خواهند روش‌های نوین  استارت آپی مانند  استارت آپ ناب، طراحی مدل کسب و کار، توسعه مشتری و تفکر طراحی را به کار ببرند.

علاقمندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به انتشارات طرح نقد به نشانی میدان انقلاب، خیابان کارگر جنوبی، روبروی پاساژ مهستان، پلاک ۱۲۵۱ مراجعه و یا با شماره‌های ۰۲۱۶۶۹۷۴۶۳۵ و ۰۲۱۶۶۴۸۳۷۶۳ تماس حاصل کنند.

کد خبر: 92607
تاریخ: 1398/12/27 - 20:00
منبع: اخبار رسمی

استارت آپ سازمانی  استارت آپ  کارآفرینی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

دخالت‌هایی که فروشندگان را تضعیف کرد!

می متالز - نباید انتظار داشت که عرضه‌کننده و متقاضی با نادیده گرفتن سودسازی بنگاه اقتصادی خود، تنها در راستای منافع کلانی گام بردارد که سیاست‌گذار به نفع اقتصاد خورد، حتی یک گام نیز برنداشته است.
 

تفاهم نامه پرداخت وام ضروری به بازنشستگان فولاد اجرایی شد

می متالز - مدیران عامل صندوق بازنشستگی فولاد و صندوق کارآفرینی امید، تفاهم‌نامه پرداخت وام ضروری به بازنشستگان فولاد را اجرایی و مبادله نمودند.
 

پلتفرمی برای طراحی استراتژی‌ معاملات "بورس"

می متالز - "آسان بورس" بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، برای فعالان بازار سرمایه شرایطی را فراهم کرده تا افراد بتوانند بدون یک خط کدنویسی، انواع فلیتر‌ها و استراتژی‌های معاملاتی را طراحی کنند.
 بنیانگذار جشنواره وب و موبایل ایران مطرح کرد:

تعیین ارزش واقعی استارت آپ‌ها با ورود به «بورس»

می متالز - میلاد احرام پوش از دیدی مثبت برای ورود استارت آپ‌ها به بازار سرمایه سخن گفت و این اتفاق را راهی برای تعیین ارزش واقعی بسیاری از استارت آپ‌های بزرگ فعال در شرایط حاضر دانست.
 

چالش استارت آپ‌های فروش بلیت آنلاین / هزینه کنسلی بلیت چگونه به مردم می‌رسد؟

می متالز - به دنبال شیوع کرونا، استارت آپ‌ها از جمله وب‌سایت‌های فروش بلیت سفر با چالش‌هایی از قبیل بازگشت هزینه کنسلی بلیت مسافران مواجه شده‌اند.
 

بهره‌ گیری از زبان هنر توسعه شرکت‌های دانش‌ بنیان را شتاب می‌دهد

می متالز - رییس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اختتامیه نخستین دوره از جشنواره «فیلم نوآوری و فناوری» هنر را زبانی گویا و موثر برای برای شتاب دادن به روند توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها و اکوسیستم کارآفرینی دانست که با ایجاد تعامل میان هنرمندان و فعالان عرصه علم و فناوری این امر محقق می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما