خبر
آب  

با خیال راحت آب بنوشید؛ کرونایی در کار نیست

می متالز - مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو، با تاکید بر اینکه ویروس کرونا تحت هیچ شرایطی در شبکه آبرسانی زنده نمی‌ماند، اظهار کرد: مردم نگران سرایت این ویروس از طریق آب نباشند؛ چرا که با وجود عملیات گندزدایی در فرآیند تصفیه آب و کلر باقی مانده در آب هیچ گونه ویروسی در آن زنده نمی‌ماند.

به گزارش می متالز، میثم جعفر‌زاده، عنوان کرد: حسب توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی نیز موضوع کرونا در شبکه آب شرب مطرح نیست. او با بیان اینکه در پسماند فاضلاب هم این ویروس وجود ندارد، گفت: با توجه به فرآیند تصفیه در تصفیه‌خانه‌های فاضلاب، احتمال زنده بودن و تکثیر این ویروس در پسماند نیز وجود ندارد. مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو با بیان اینکه هیچ کدام از استان‌های کشور نباید نگران این مساله باشند، گفت: آبی که در کشور توزیع می‌شود کیفیت خوبی دارد و مردم با خیال راحت می‌توانند از آن استفاده کنند.  

جعفرزاده با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف در این روزها، اظهار کرد: با توجه به اینکه اولین توصیه پیشگیرانه مبارزه با کرونا، شست‌وشو با آب است، رعایت و مدیریت مصرف آب بسیار مهم و قابل توجه است. نکته بعدی نیز این است که در شرایط فعلی و به‌رغم محدودیت‌ها، کلیه پرسنل حوزه آب، از سدها تا شبکه توزیع آب با دقت تمام مشغول انجام وظیفه هستند تا در شرایط خاص این روزها خللی در تامین و توزیع آب شرب برای مردم ایجاد نشود.

کد خبر: 92647
تاریخ: 1398/12/28 - 21:02
منبع: دنیای اقتصاد

وزارت نیرو  میثم جعفر‌زاده  کرونا  آب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس کرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:

معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت اقتصاد مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد ریال در وجه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی واریز نمود

می متالز - معاونت نظارت مالی و خزانه داری كل كشور وزارت اقتصاد در جهت ادامه ارائه خدمات پایدار بیمارستانی به بیماران كرونا، مبلع ۵۰۰۰ میلیارد ریال در وجه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی واریز نمود
 

رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد تامین منابع ارزی مورد نیاز کشور سخن گفت

می متالز - یادداشت دکتر عبدالناصر همتی؛ رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد تامین منابع ارزی مورد نیاز کشور
 رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

جزئیات تسهیلات ۷۵ هزار میلیارد تومانی به مشاغل آسیب دیده از کرونا

می متالز - رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، بر مشارکت فعال بانک‌ها در اجرای طرح ارائه تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.
 کاظم زاده مطرح کرد:

تأثیر شیوع کرونا در فعالیت حمل و نقل برون شهری؛ لزوم حمایت دولت از ناوگان حمل و نقل جاده‌ای

می متالز - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس بر لزوم حمایت دولت از ناوگان حمل و نقل برون شهری و جاده ای تاکید کرد.
 مدیرعامل شستا اقدامات مقابله با کرونا را تشریح کرد

تولید ۳۵۰ هزار لیتر محلول و ژل ضد عفونی کننده در شستا

می متالز - مدیرعامل شستا با تشریح اقدامات انجام شده برای مقابله با ویروس کرونا از تولید ۳۵۰ هزار لیتر محلول و ژل ضد عفونی کننده دست (بر پایه الکل)، ۲.۶۰۰.۰۰۰ لیتر محلول ضد عفونی کننده سطوح (بر پایه آب اکسیژنه یا آب ژاول)، ۵/۵ میلیون عدد قرص کلروکین فسفات و ۶ تن ماده موثره هیدروکسی کلروکین از سوی شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین خبر داد.
 

"ارز" رقیب "بورس" نیست

می متالز - افزایش قیمت دلار نیز در رشد شاخص کل موثر بوده، اما بازار ارز نتوانست رقیب بازار سرمایه شود و از جذابیت آن کم کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما