خبر
بانک ها   مسکن و اقتصاد  
پورابراهیمی:

بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن سه ماه باید معوق شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حتم بانک مرکزی باید نسبت به تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن اقدام کند، زیرا بسیاری از خانوارها در شرایط کنونی توان پرداخت اقساط را ندارند.

به گزارش می متالز، محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات، گفت: در چند هفته اخیر فعالان اقتصادی به ویژه کسب و کارهای خرد و کوچک به دلیل شیوع بیماری کرونا از نظر اقتصادی و مالی دچار خسارت های گسترده ای شده اند، زیرا بسیاری از کسب و کارها در ایام عید نوروز به سود مورد نظر دست می یابند، حال تعطیلی فرودشگاه ها و مغازه ها و عدم حضور مردم در خیابان ها، عملا آن ها را از سود محروم کرده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته بانک مرکزی اقداماتی را برای کاهش فشار بر فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک صورت داده، به طور مثال در مصوبه اخیر بازپرداخت اقساط تسهیلات حدود 3 ماه به تعویق افتاده است اما قطعا این راه کارها کافی نخواهد بود.

 

دایره حمایت های دولتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک باید گسترش یابد

وی گفت: قطعا دایره حمایت های دولتی از فعالان اقتصادی و کسب و کارهای کوچک باید گسترش یابد، در غیر این صورت کسب و کارها دچار ضررهای بیشتری خواهند شد.

 

انتقاد از مستثنی شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن از مصوبه اخیر بانک مرکزی

پورابراهیمی با انتقاد از مستثنی شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن از مصوبه اخیر بانک مرکزی درباره تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات، گفت: بخشی از وام گیرندگان مسکن، افراد متوسط و ضعیف جامعه هستند که در شرایط عادی به سختی اقساط را پرداخت می کنند، حال در شرایط کنونی که بازارهای اقتصادی دچار مشکل شده، چگونه باید اقساط را پرداخت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: به طور حتم بانک مرکزی باید نسبت به تعویق سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات مسکن اقدام کند، زیرا بسیاری از خانوارها در شرایط کنونی توان پرداخت اقساط را ندارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مرکز پژوهش‌های مجلس منتشر کرد:

پیش‌ بینی وضعیت ارزی کشور در سال ۹۹

می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس پیش‌ بینی کرده که در سال ۹۹ دولت با کسری بودجه ۸۶ هزار میلیارد تومانی مواجه خواهد شد که اگر این کسری از محل بانک مرکزی تأمین شود در حدود ۲۰ درصد تورم (علاوه بر تورم پیش‌بینی شده برای سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ )در پی خواهد داشت.
 

کرونا دلار را از نفس انداخت

می متالز - شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۱.۱۶۳ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۲۹ واحد بسته شد.
 رییس کل بانک مرکزی:

پیگیری ها برای تامین مالی سریع از صندوق بین المللی پول مثبت است

می متالز - رییس کل بانک مرکزی گفت: پیگیری ها برای دسترسی به تامین مالی سریع از صندوق بین المللی پول و تدارک دارو، تجهیزات پزشکی و انسان دوستانه روند مثبتی دارد.
 عضو هیات موسس کانون صرافان تاکید کرد:

نرخ واقعی ارز در سال ۹۹

می متالز - انتظار می‌رود نرخ دستوری به نرخ های واقعی نزدیک باشد و تغییرات نرخ در بازار ارز با نوسان و تلاطم کمتری صورت گیرد.
 

کمک ۵ میلیارد تومانی «فولاد» هرمزگان برای مهار «کرونا»

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان از کمک ۵۰ میلیارد ریالی شرکت فولاد هرمزگان به دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان خبر داد.
 اقتصاد در گذر زمان

از «محکومیت اقدام انگلیس به استخراج خاك سرخ معادن ابوموسی» تا «آزاد شدن 1.7 میلیارد دلار دارایی توقیف شده بانک مرکزی»

می متالز - موضوع "اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان" در این نوشتار به وقایع تاریخی هشتمین روز فروردین ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما