خبر
نفت   گاز  

روزگار کرونایی بازار ال.ان.جی

می متالز - آمریکا درصدد است با افزایش فشار و تحریم‌های اقتصادی به ویژه تحریم نفت و گاز طبیعی ایران شرایطی را به وجود بیاورد که رقبای بالقوه نظیر ایران وارد بازار نفت و گاز نشوند تا مشکلات فعلی تولید نفت و گاز در آمریکا و سیاست اعلام شده آمریکا در ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷ مبنی بر تسلط کامل و کنترل بازار انرژی جهان تحقق یابد.

به گزارش می متالز، محمود خاقانی، با اشاره به کاهش قیمت گاز طبیعی در داخل امریکا اظهار داشت: به اعتقاد بسیاری از کارشناسان انرژی علیرغم افزایش تقاضا برای LNG در آسیا ممکن است روی حجم صادرات LNG امریکا و توان رقابت با LNG تولیدی قطر و استرالیا هم تاثیر بگذارد.

وی افزود: بزرگ‌ ترین تولید‌ کنندگان و صادر‌کنندگان LNG به‌ شدت به‌ دلیل شیوع بیماری کرونا و کاهش تقاضا با مشکلات هزینه تمام شده و قیمت بازار این کالا دست به گریبان هستند. به‌ ویژه صادرکنندگانی که بیشترین حجم را به بازار چین صادر می‌کردند در مقام مقایسه با صادرکنندگانی که کمتر به بازار چین وابسته بوده‌اند با مشکلات بیشتری مواجه خواهند بود.

این کارشناس بین‌الملل انرژی تصریح کرد: صادر‌کنندگان گاز LNG تولید امریکا انتظار داشتند که قیمت گاز LNG امریکا قابل رقابت با سایر عرضه‌کنندگان LNG در بازار تا سال ۲۰۳۰ باشد. اما، کاهش خرید مصرف‌کنندگان اروپایی از امریکا نشان می‌دهد که واقعیت‌های تازه در بازار درحال خودنمایی است. روند فعلی نمی‌تواند خبر خوبی برای کارخانه‌های LNG جدید که قرار است به زودی فعالیت‌شان را در امریکا شروع کنند، باشد.

وی گفت: ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ موجب کاهش تولید نفت خام در امریکا و کاهش تولید گاز همراه نفت خام خواهد شد. صاحب نظران بازار انرژی بنا به برخی از گزارش‌ها انتظار دارند که در اواسط سال ۲۰۲۱ درصورت کاهش بحران کرونا و بهتر شدن قیمت‌های نفت خام، بازار گاز طبیعی نیز در مسیری تعادلی قرار بگیرد. به این معنی که تولید‌کنندگان کوچک و متوسط امریکایی باید صبر داشته باشند تا شاید وضع برای‌شان بهتری شود.

خاقانی بیان کرد: شرکت‌های بزرگ دولتی نظیر قطر و گاز‌پروم روسیه و شرکت‌های چند ملیتی ممکن است بتوانند این بازار را تحمل کنند. مگر اینکه تابستان گرمی داشته باشیم و افزایش تقاضا برای مصرف برق وضع بازار گاز طبیعی را بهبود بخشد. نهایتا امریکا درصدد است با افزایش فشار و تحریم‌های اقتصادی به ویژه تحریم نفت و گاز طبیعی ایران شرایطی را به وجود بیاورد که رقبای بالقوه نظیر ایران وارد بازار نفت و گاز نشوند تا مشکلات فعلی تولید نفت وگاز در امریکا و سیاست اعلام شده امریکا در ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷ مبنی بر تسلط کامل و کنترل بازار انرژی جهان تحقق یابد.

وی ادامه داد: اما، به‌نظر می‌رسد که ویروس کرونا و مقاومت مردم ایران، ونزوئلا و سایرین، سیاست‌های اعلام شده دولت ترامپ را در سال انتخابات ریاست‌ جمهوری امریکا و امید انتخاب دوباره ترامپ را با مشکلات عدیده‌ای که قبلا پیش‌بینی نشده بود، روبه‌ رو کرده است.

کد خبر: 92967
تاریخ: 1399/01/03 - 11:30
منبع: ایران پترونت

محمود خاقانی  صادرات LNG  ویروس کرونا  نفت خام 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اختصاص ۱۹۵ هزار ماسک برای توزیع رایگان در مراکز درمانی سمنان

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اختصاص ۱۹۵ هزار عدد انواع ماسک از سوی وزارت «صمت» برای توزیع در شبکه بهداشت و درمان استان خبر داد.
 

صدور اخطاریه پلمب برای ۵۸ واحد صنفی در مهاباد

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: ۵۸ اخطاریه پلمب برای واحد‌های صنفی که مصوبات ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا را رعایت نکردند صادر شد.
 

قیمت نفت باز هم سقوط کرد

می متالز - در حالی که افزایش بیش از حد انتظار ذخایر نفت خام آمریکا و تشدید اختلافات در درون اوپک که موجب افزایش عرضه شده چشم انداز بازار نفت را تیره و تار کرده قیمت نفت برنت پس از پشت سر گذاشتن بزرگترین افت سه ماهه و ماهانه خود امروز هم شاهد کاهش بیشتری بود.
 

سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض‌الحسنه

می متالز - در پی ابلاغ بخشنامه‌های مربوطه به شبکه بانکی به اطلاع می‌رساند چنانچه ازحساب کسانی که اقساط قرض‌الحسنه دارند یا از حساب ضامنین آنها در شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری، برداشتی بابت اقساط انجام شد، هموطنان عزیز می‌توانند موضوع را در سامانه مربوطه از طریق سایت بانک مرکزی درج کنند.
 معاون اقتصادی بانک مرکزی خبر داد:

تصويب شيوه نامه و نوع قرارداد خرید(ریپو) و بازخرید(ریپو معکوس)

می متالز - جلسه هیئت عامل بانک مرکزی، صبح امروز همزمان با روز جمهوری اسلامی برگزار و در خصوص موضوعاتی چون عملیات بازار باز، نحوه تامین ۷۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی و ایجاد واحد نظارتی در مدیریت کل اعتباری بانک مرکزی تصمیم گیری شد.
 تحلیلگر بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن تاکید کرد؛

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت فولاد هند

می متالز - اعمال قرنطینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) تمایلات بازار را به صنعت فولاد هند کاهش داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما