خبر
آهن و فولاد  

فولاد هرمزگان با تولید ۱۴۶۰۱۰۶ تن تختال و رشد ۱.۳ درصدی نسبت به سال ۹۷ توانست برای سومین سال پیاپی رکورد تولید تختال در این شرکت را بشکند

می متالز - فرزاد ارزانی مدیر عامل فولاد هرمزگان تحقق تولید ۱۴۶۰۱۰۶تن محصول اسلب در این شرکت را در سال 98 تبریک و آن را نشان از شایستگی و توانایی فولاد هرمزگان در عرصه فولاد کشور و نتیجه همت و تلاش کلیه کارکنان عملیاتی و ستادی عنوان کرد.

به گزارش می متالز، مهندس ارزانی در تشریح این موفقیت گفت: نمودار تولید اسلب در فولاد هرمزگان طی سه سال گذشته صعودی بوده به نحوی که در سال 96 با برنامه ریزی دقیق، ترسیم نقشه استراتژی شرکت و هدف گذاری، تولید شرکت از 1141147 تن در سال 95 با رشدی 23.5 درصدی به 1،408،244 تن تختال رسید. وی در ادامه گفت: سال 97 با برنامه ریزی دقیق در راستای تحقق اهداف استراتژیک شرکت رکورد سالیانه تولید  1،440،898 تن تختال به ثبت رسید که رشد 2.3 درصدی نسبت به سال 96 را نشان می دهد.
‎ارزانی در ادامه این چنین گفت: سال 98 اما شرایط بسیار پیچیده تر از گذشته بود. تحریم های آمریکا مستقیما صنعت فولاد را نشانه گرفت. به لطف خداوند و نقشه راه قراردادن بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید ملی و رونق تولید و حمایت از شرکت های دانش بنیان و با تکیه بر توان داخل شرکت توانست بسیاری از نیازهای خود را تامین نماید و با تولید 1،460،106 تن تختال در سال 98 رشد 1.3 درصدی در تولید تختال را نسبت به سال 97 رقم بزند.
وی با اشاره به عملکرد بسیار مطلوب همه واحدهای ستادی و عملیاتی در سال ۹۸ گفت: در حوزه تناژ فروش نسبت به سال 97، در بخش  صادرات رشد 40 درصدی و در مجموع فروش داخلی و صادراتی به رشد 13 درصدی دست یافتیم.
رشد درآمد فروش در سال 98 نسبت به سال 97 به میزان 64 در صد افزایش داشته است.
‎مدیر عامل فولاد هرمزگان در پایان از كليه همكاران خود در فولاد هرمزگان در تمامي بخش ها و قسمت ها تشکر کرد و گفت: ضروری است عزم و اراده خود را بر اين استوار نمائيم كه نتيجه مطلوب و نهايی را از اين ظرفيت سازی و توليد بسيار خوبی كه صورت پذيرفته است در قالب سودآوری كه اصلی ترين ركن شركت است محقق سازيم و اين موضوع زمانی قابل حصول است كه كليه همكاران در حوزه های كاری خود نسبت به مديريت هزينه ها و كنترل و پايش مستمر آن با سرلوحه قرار دادن رعايت موارد ايمنی و انجام كار بصورت ايمن و بر اساس گردش كارها و دستور العمل ها اقدام نمايند.

کد خبر: 92991
تاریخ: 1399/01/03 - 16:22
منبع: می متالز

فولاد هرمزگان  تختال  فرزاد ارزانی  تحریم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حضرت پور:

تقویت بازارهای رقابتی منطقه ای در شرایط تحریمی ضروری است

می متالز - عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بر اهمیت تقویت بازارهای رقابتی در شرایط تحریمی تاکید و تصریح کرد: افزایش کیفیت تولید نیروی محرکه تحقق جهش تولید می‌شود و دست ایران را برای رقابت در بازارهای منطقه ای و بین المللی پر می‌کند.
 میراشرفی خبر داد:

رشد ۱۳ درصدی تجارت خارجی ایران با وجود تحریم‎ ها

می متالز - رئیس کل گمرک ایران گفت: پارسال ۱۳۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن کالاهای غیرنفتی به ارزش ۴۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار صادر شد.
 

تغییر تاکتیک نفتی روسیه در مقابله با تحریم‌های آمریکا

می متالز - اقدام ناگهانی روسیه در کسب مالکیت میلیاردها دلار پروژه نفتی در ونزوئلا، ضمن این که شرکت روس‌ نفت را از تحریمهای بیشتر آمریکا مصون نگه می دارد، به مسکو اجازه می دهد به حمایت قاطع از دولت نیکلاس مادورو در رویارویی با واشنگتن ادامه دهد.
 

نقش ایران در دوئل نفتی عربستان و روسیه

می متالز - بازار نفت نیز به مانند بسیاری از بازارها این روزها به‌شدت از ویروس کرونا در رنج است، اما رنج بازار نفت به دلیل رقابت‌ها و به عبارت دقیق‌تر لجبازی‌های دو قدرت نفتی یعنی عربستان و روسیه مضاعف شده است. این شرایط فقط تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت را در فشار و عذاب قرار نداده است. مصرف‌کنندگان عمده نفت نیز به دلیل پایین آمدن محدوده فعالیت و سودآوری خود با بهت و نگرانی شرایط بازار را دنبال می‌کنند.
 

روسنفت دارایی‌های نفتی خود در ونزوئلا را می‌فروشد

می متالز - روسنفت با تشدید تحریم‌های ایالات متحده آمریکا، دارایی‌های خود در ونزوئلا را به روسیه می‌فروشد.
 

تکمیل پازل بهبود فضای کسب و کار از طریق بورس

می متالز - یک تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به "جهش تولید" به عنوان شعار سال جاری و با تاکید بر لزوم بهبود فضای کسب و کار، گفت: برای شرکت های بزرگ تعمیق بازار بدهی و تامین سرمایه در گردش طرح های نیمه کاره و برای شرکت های کوچک و متوسط توسعه ابزارها و روش های جدید به خصوص در فرابورس ایران، می‌تواند به ایفای نقش بازار سرمایه در تحقق شعار سال و همچنین بهبود فضای کسب و کار کمک کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما