خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی   ریلی و راه آهن  

بومی‌سازی ریل معدن توسط «ذوب» | صادرات به بازارهای جهانی

می متالز - با بومی سازی ریل معدن تیپR۱۸ در ذوب آهن اصفهان، دیگر نیازی به واردات این محصول به کشور نیست.

به گزارش می متالز، مدیر بخش نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان گفت: ریل معدن تیپR18 مطابق با آخرین استانداردهای معتبر و براساس شرایط و مشخصات فنی و درخواست مشتری طراحی و بومی سازی شده است.

به گفته محمدامین یوسف زاده نورد 650 ذوب‌آهن اصفهان، سالانه توانایی تولید بیش از 400هزار تن انواع ریل را دارد که با تولید این تیپ ریل، کشور از واردات این محصول بی‌نیاز می شود.

وی یکی دیگر از تولیدات مهم این شرکت در بخش توسعه معادن را تولید و طراحی آرک معدن (سازه ایمنی سقف تونل معادن) دانست و افزود: این شرکت تاکنون بیش از 5هزار تن آرک با کیفیت تولید و روانه بازار و از خروج بیش از 10میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری کرده است.

به گفته مدیر بخش نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان، با تولید آرک و ریل معدن و جلوگیری از واردات محصولات بی کیفیت به کشور، ضریب ایمنی معادن با تولیدات داخلی کارخانه ذوب آهن افزایش پیدا کرد. یوسف زاده همچنین از آمادگی این کارخانه برای صادرات محصولات ریل به بازارهای جهانی خبر داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مساعدت ذوب آهن اصفهان به زندانیان و خانواده آنان

می متالز - ذوب آهن اصفهان همچون سال های گذشته در ماه مبارک رمضان و در راستای مسوولیت های اجتماعی، یک میلیارد ریال جهت آزادی زندانیان و 400 میلیون ریال جهت خانواده زندانیان نیازمند یاری رسانی کرد.
 

موج جدید رانت در انتظار بازار آهن/ سود ذوب آهن اصفهان در جیب دلالان

می متالز - معاملات فولادی امروز بورس کالا نیز مجددا با حرف و حدیث های زیاد به پایان رسید.
 به یاد 286 شهید گلگون کفن شرکت ذوب آهن اصفهان صورت گرفت؛

اهداء کمک های ذوب آهن اصفهان به مبتلایان فقر ناشی از بیماری کرونا

می متالز - کمک های مومنانه ذوب آهن اصفهان جهت افرادی که به دلیل شیوع بیماری کرونا دچار مشکلات اقتصادی شده اند، در قالب 286 بسته معیشتی به یاد 286 شهید گلگون کفن این مجتمع عظیم صنعتی تقدیم خانواده این افراد شد.
 

رشد سالانه سودآوری فولادسازان بررسی شد/ سود 20 هزار میلیارد تومانی فولادسازان حاضر در بورس در سال 98

می متالز - براساس گزارش منتشر شده از سوی کامودیتی در سالی که گذشت بیشترین رشد سالانه سودآوری فولادسازان مربوط به فولاد هرمزگان با رشد 314 درصد می باشد. پس آن فولاد امیرکبیر کاشان با رشد 304 درصد و سپس فولاد کوری با رشد 249 درصد قرار دارند.
 

برترین های فولاد کشور در سال 98 را بشناسیم

می متالز - فولادسازان بزرگ ایران در سال 98 معرفی شدند و بر این اساس گروه فولاد مبارکه با تولید 9 میلیون و 126 هزار تن شمش فولاد، بزرگرین شرکت شناخت شد.
 معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان از جلسه مهم و پر چالش قیمت گذاری گفت:

ذوب آهن با هر گونه افزایش قیمت سنگ آهن مخالف است/ اگرچه توافق عملیاتی حاصل نشده اما قدم مثبتی در جهت شفاف سازی منافع همه حلقه های زنجیره برداشته شد

می متالز - محمدجعفر صالحی، معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص جلسه تعیین نسبت‌های قیمتی زنجیره فولاد اظهار کرد: این نشست بنا به دعوت معاونت امور معدنی وزارت صمت با عنوان قیمت گذاری سنگ آهن و محصولات معدنی با حضور تولیدکنندگان مواد آهن دار شامل سنگ آهن، کنسانتره و گندله و همچنین تولیدکنندگان فولاد تشکیل شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما