خبر
جاده ای و پایانه ها  

پاسخ وزارت خارجه درباره توقف کامیون‌های ایرانی

می متالز - سخنگوی وزارت امور خارجه درباره انتشار ویدیوی توقف کامیون‌های ایرانی در مرز‌های رومانی، بلغارستان و ترکیه توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش می متالز، عباس موسوی در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص انتشار ویدیوی توقف کامیون‌های ایرانی در مرز‌های رومانی، بلغارستان و ترکیه اظهار داشت: پیرو شیوع کرونا در جهان، اکنون اروپا به یکی از کانون‌های اصلی درگیری با این بیماری تبدیل شده و مقررات سختگیرانه‌ای در مرز‌های کشور‌های اروپایی برقرار شده است که شامل اتباع اروپایی هم می‌شود. با توجه به این شرایط، سفارتخانه‌های ما در اروپا و نیز تمامی کشور‌های منطقه و همسایگان، از یک ماه گذشته فعال و در آماده باش هستند و حتی کارشناسانی را بصورت ۲۴ ساعته با شماره تلفن‌های مشخص اعلام کرده اند تا موارد را پیگیری کنند.

آقای موسوی افزود: مشخصا درباره این کامیون‌ها نیز به محض اطلاع از مکان دقیق آنها، رایزنی‌ها هم در ستاد وزارت امور خارجه و هم سفارتخانه‌ها تا بامداد امروز ادامه داشته و با مقامات گمرکی رومانی، بلغارستان و ترکیه برای تسهیل عبور و مرور آن‌ها رایزنی شده است. اضافه می‌شود در حال حاضر صف‌های چند کیلومتری کامیون‌های متعلق به کشور‌های مختلف در مبادی مرزی این کشور‌ها تشکیل شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به رانندگان عزیز ایرانی که به کشور‌های دیگر تردد می‌کنند توصیه کرد در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی (اگر غیر معمول باشد و معطلی آن‌ها ناشی از صف‌های طولانی در گمرکات کشور‌ها برای تشریفات اداری نباشد) سریعا با سفارتخانه‌های ایران در آن کشور تماس برقرار نمایند.

کارشناسان کشیک در بخش کنسولی وزارت امور خارجه با شماره:

۰۰۹۸، ۹۲۲، ۷۹۱، ۲۵۲۱،

۰۰۹۸۲۱۶۱۱۵۳۰۰۹

در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان با شماره:

۰۰۳۵۹۸۷۹۸۱۰۳۸۲

در سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی با شماره های:

۰۰۴۰۷۶۱۱۲۱۸۰۲،

۰۰۴۰۷۶۱۱۲۱۸۰۱،

۰۰۴۰۷۶۴۰۲۲۴۹۰

در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه با شماره های:

۰۰۹۰۵۰۵، ۰۵۹، ۱۵۶۹،

۰۰۹۰، ۵۵۱، ۲۱۱، ۲۶، ۱۵

بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی هستند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایستگاه خالی راه‌آهن تهران در پی شیوع کرونا

می متالز - در ویدیوی زیر تصاویری از اقدام کم‌نظیر و دواطلبانه ایرانی‌ها در همکاری برای شکست کرونا را می‌بینید.
 رئیس خانه معدن ایران خبر داد:

عدم تعطیلی معادن در شرایط شیوع ویروس کرونا

می متالز - رئیس خانه معدن ایران گفت: پروژه‌ای به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل نشده است اما به دلیل ایام نوروز معمولا بسیاری از واحدها از 25 اسفند ماه تعطیل می‌شوند.
 

۱۰ دستگاه تولید ماسک از گمرک فرودگام امام ترخیص شد

می متالز - ۱۰ دستگاه تولید ماسک با ظرفیت روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار ماسک از طریق گمرک فرودگام امام خمینی (ره) وارد کشور شد.
 نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین:

امیدواریم سال99 شاهد توسعه استان اردبیل باشیم/ تلخ ترین خاطره شیوع کرونا شیرین ترین ریل گذاری راه آهن بود

می متالز - نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین گفت: انشالله با اتحاد و همدلی نماینده ولی فقیه در استان، مجمع نمایندگان استان اردبیل، دولت محلی و همه دلسوزان و نخبگان استان و تداوم روند رو به جلو در توسعه زیرساخت‌های توسعه‌ای استان در سال جدید، شاهد رخت بر بستن غبار محرومیت از سیمای دارالارشاد اردبیل باشیم.
 

راه‌اندازی واحد تولید ماسک در طرقبه

می متالز - رئیس اداره صنعت و معدن طرقبه شاندیز از راه‌اندازی واحد تولید ماسک مورد نیاز این شهرستان در راستای مقابله با پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.
 

سهرابیان: قایق‌های روئینگ اوایل سال وارد ایران می‌شوند

می متالز - رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: اوایل سال ۹۹ قایق‌ها بارگیری می‌شوند و اقدام اولیه برای ورود آنها صورت می‌گیرد، از آن زمان دنبال ترخیص قایق‌ها از گمرک خواهیم بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما