خبر
مس   بورس و سهام   سرمایه گذاری  
مدیر عامل شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه خبر داد:

بازدهی 300 درصدی «سرچشمه» برای سهامداران

می متالز - مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه با بیان اینکه شرکت سرمایه‌ گذاری سرچشمه به‌عنوان یکی از نخستین شرکت‌های برآمده از تجربۀ خصوصی‌ سازی در کشور، با سرمایۀ 5100 میلیارد ریال وارد سی‌‌ودوسالگی عمر خود شد درباره عملکرد شرکت مس در سال1398 [...]

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، «علی ارجمندی» مدیرعامل شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه با بیان اینکه شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه به‌ عنوان یکی از نخستین شرکت‌های برآمده از تجربۀ خصوصی‌ سازی در کشور، با سرمایۀ 5100 میلیارد ریال وارد سی‌‌ ودو سالگی عمر خود شد درباره عملکرد شرکت مس در سال 1398 گفت: در سال 1398 با استفاده از رهنمودهای دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه توانست قرارداد فلوتاسیون سرباره و قرارداد حمل اسید را وارد فاز اجرایی کند.

وی با بیان این‌ که طرح فلوتاسیون سرباره در ابتدای سال 1398 به این شرکت واگذار شد اظهار داشت: این طرح ارزشی بالغ بر 4500 میلیارد ریال دارد و در طی سه سال اجرا می‌شود و درمجموع 15 تا 20 درصد سود برای شرکت سرمایه‌ گذاری در طول این سه سال خواهد داشت.

ارجمندی تصریح کرد: این پروژه قرارداد اجرایی و تأمین تجهیزات آن با طرف خارجی به امضاء رسیده و ارز مورد نیاز آن نیز تأمین شده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه افزود: همچنین در سال جاری موفق شدیم هلدینگ تخصصی معدنکاری و ساختمانی زیر مجموعه با عنوان «هلدینگ راهیان سهام» را با سرمایه 4000 میلیارد ریال تشکیل دهیم و از واگذاری شرکت‌های تخصصی به این هلدینگ سودی معادل با 1700 میلیارد ریال شناسایی کنیم.

ارجمندی با بیان اینکه در سال 98 شرکت معادن مس چهار گنبد به عیار مناسبی رسید و حاصل چندین سال سرمایه‌گذاری این شرکت در آنجا به ثمر رسیده و سود آور شده است اظهار داشت: همچنین با توجه به این‌که هلدینگ صنایع مس افق کرمان در سال گذشته شکل‌ گرفته بود و تمامی امور مربوط به سرچشمه به این هلدینگ واگذار شده بود، پیگیری پذیرش سهام این شرکت در بازار سرمایه و ثبت این شرکت نزد سازمان بورس اوراق بهادار از اولویت‌های مهم این شرکت در سال گذشته بود.

وی تأکید کرد: با تلاش تمامی همکاران و مدیران مجموعه‌ها ازنظر سود آوری در تمامی شرکت‌ها وضعیت خوبی را شاهد هستیم به‌ طوری‌ که اغلب شرکت‌های تابعه در شش‌ ماهه سال 1398 به‌ اندازه کل سود سال 1397 سود آوری داشته‌اند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه در ادامه به بازدهی سهام شرکت سرمایه‌ گذاری مس سرچشمه در سال 98 در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: سهام این شرکت در ابتدای سال قیمت هر سهم 4070 ریال با سرمایه 2800 میلیارد ریال و ارزش بازار 11250 میلیارد ریال داشته است. در حال حاضر قیمت هر سهم در حدود 7000 ریال و سرمایه شرکت نیز 5100 میلیارد ریال (سرمایه ثبت‌ نشده) و ارزش بازار 37000 میلیارد ریال است و در مجمع عمومی عادی سالیانه نیز 1700 میلیارد ریال سود نقدی تقسیم کرده است.

وی افزود: با این عملکرد سهام این شرکت در سال جاری بیش از سیصد درصد برای سهامداران بازدهی داشته است.

ارجمندی در پایان گفت: از حمایت‌های بی‌دریغ و برادرانه جناب آقای سعد محمدی و سایر اعضاء هیات‌ مدیره تشکر می‌کنیم که در خصوص افزایش سود آوری این شرکت و شرکت‌های تابعه تمام تلاش خود را در سال جاری کردند و با ارائه رهنمودهای بسیار ارزنده و به‌ موقع، این شرکت را در جهت رسیدن به اهداف خود راهنمایی کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر عامل شرکت خدمات بازرگانی و معادن و فلزات غیر آهنی خبر داد:

بومی‌ سازی 2672 قطعه در صنعت مس طی پنج سال گذشته

می متالز - ذبیحی با تبریک آغاز سال جدید و تشکر از حمایت‌های دکتر سعد محمدی مدیر عامل شرکت مس برای تعمیق بومی‌ سازی و ساخت داخل در صنعت مس گفت: در 5 سال گذشته 2672 قطعه بومی‌ سازی شده است و از سال 98 امکان‌ سنجی ساخت 1710 قطعه دیگر نیز در دستور کار قرار گرفته است.
 

رشد 125 درصدی درآمد شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 98/ فملی 227 هزار میلیارد ریال درآمد از محل فروش محصولات کسب کرد/ درآمد صادراتی از فروش داخلی پیشی گرفت

می متالز - شرکت ملی صنایع مس ایران در یک ماهه منتهی به اسفند 98 معادل 25 هزار و 187 میلیارد ریال از محصولات خود را به فروش رسانده که نسبت به دوره یک ماهه مشابه سال قبل 34.53 درصد افزایش داشته است.
 

کمک ۴ میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمان

می متالز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از کمک ۴ میلیارد تومانی شرکت ملی مس ایران به دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای مبارزه با کرونا خبر داد.
 مدیر مجتمع مس سونگون عنوان کرد:

سرمایه‌ گذاری 4000 میلیارد ریالی در توسعه مس سونگون در سال 1398

می متالز - مهندس «رضا شریفی» مدیر مجتمع مس سونگون گفت: در سال گذشته با حمایت دکتر سعد محمدی و همراهی و تلاش شبانه‌روزی پرسنل موفق شدیم برنامه‌های تولیدی مجتمع را بیش از برنامه پیش‌ بینی شده محقق کنیم و طرح‌های توسعه مجتمع را با سرعت بیشتری به پیش ببریم.
 از میان ۵۰ شرکت برتر بورسی مشخص شد:

۸ شرکت معدنی و صنایع معدنی، جزو برترین های بورس/ اختصاص رتبه های دوم و سوم به فولاد مبارکه و شرکت ملی صنایع مس

می متالز - ۸ شرکت معدنی و صنایع معدنی جزو برترین های بورسی در دوره زمستان ۹۸ معرفی شدند.
 رییس خانه معدن ایران در گفت‌ وگویی پیشنهاد داد؛

تغییر نحوه تخصیص «حقوق دولتی» معادن

می متالز - پنجره واحد معدن ایده‌ای است برای تسهیل انجام امور اداری در بخش معدن و ارجاع کلیه امور به یک واحد. به عبارت دیگر «پنجره واحد» ایستگاه واحدی برای ارائه خدمات بخش عمومی است که ساختاری فیزیکی یا مجازی و یا ترکیبی از این دو دارد و برای فعالان اقتصادی امکان کسب اطلاعات مورد نیاز و اطلاع از دستورالعمل‌ها و مقررات مرتبط با حوزه‌های فعالیت را فراهم می‌آورد. بر این اساس ارتباط دستگاه‌های متولی در موارد فوق طی کوتاهترین زمان و هزینه ممکن میسر می‌شود و فضا برای فرصت‌ طلبان محدود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما