خبر
آهن و فولاد   مس  
رئیس ایمیدرو خبر داد:

«کگل» چگونه افزایش سرمایه می دهد/ زمان بهره برداری از دو طرح «فولاد» و «فخوز»

می متالز - رئیس ایمیدرو با اعلام ادامه افزایش سرمایه شرکت هایی مانند گل گهر از تأمین مالی شرکت های معدنی توسط صندوق توسعه ملی و بهره برداری طرح کنسانتره فولاد مبارکه و گندله فولاد خوزستان خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام جهش تولید گفت: تولید مستلزم سرمایه گذاری است و بنابراین بخشی از تحقق شعار به فعال شدن خطوط غیرفعال تولیدی بر می‌گردد و باید بهره وری واحدهای موجود افزایش یابد.

وی ادامه داد: براین اساس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از سال گذشته، کارگروهی برای کنترل مدیریت شرکت‌ها تشکیل داد که مدام رونق تولید را پایش می‌کرد. این کارگروه به جهش تولید تغییر نام می‌دهد تا بهره وری شرکت ها افزایش یافته و بخشی از خطوط غیرفعال، فعال و برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام سرمایه گذاری شود .

این مقام مسئول افزود: همچنین افزایش سرمایه شرکت های بزرگ از جمله راهبردهای سال گذشته ایمیدرو بود که شرکت های فولادمبارکه و ملی مس افزایش سرمایه مناسبی اعمال کردند ( 61 درصد فولادمبارکه از سود انباشته و از 13 به 20.9 هزار میلیارد تومان و 30 درصد ملی مس از 7.8 به 10.1 هزار میلیارد تومان ). در سال جاری هم افزایش سرمایه گل گهر در دستور کار قرار گرفته است.

غریب پور خاطر نشان کرد: درصورت وارد کردن سریع پروژه‌های نیمه تمام به مدار به طور قطع جهشی در تولید اتفاق می‌افتد. در این رابطه تأمین مالی بنگاه‌ها و مجموعه‌های معدنی توسط صندوق توسعه ملی در دستور کار قرار گرفته و رویکرد ایمیدرو افزایش تولید و اشتغال است.

به گفته وی ، برخی طرح‌ها مانند کنسانتره فولاد مبارکه، گندله فولاد خوزستان و مرحله دو و سه سالکو در سال جاری وارد مدار تولید می‌شود.

کد خبر: 93131
تاریخ: 1399/01/04 - 23:59
منبع: دنیای بورس

کگل  خداداد غریب پور  فولادمبارکه  ملی مس  ایمیدرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد

می متالز - خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال ۹۸ افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.
 عملکرد سالانه "کگل"

رشد ۳۶ درصدی فروش گل گهر در سال ۹۸

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال ۹۸، موفق به تحقق فروش ۱۳ هزار و ۵۳ میلیارد تومانی شد که نسبت به سال ۹۷، رشد ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.
 رییس هیات عامل ایمیدرو :

مشکل ۴ شرکت بورسی برطرف شد/ راه اندازی طرح های ۲.۳ میلیارد دلاری

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از راه اندازی بیش از ۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی در سال جدید و برطرف شدن مشکل تامین مواد اولیه فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، گل گهر و چادرملو خبر داد.
 

رشد شاخص در اولین روز هفته

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۱ هزار و ۲۵۴ واحدی عدد ۵۳۲ هزار ۵۲۲ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۸۸ هزار و ۶۹۰ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۳۷۴ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۱ میلیون و ۱۴۰ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۶۸۶۴ واحد را نمایش داد.
 معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو؛

۲.۳ میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی راه اندازی خواهد شد

می متالز - دکتر خداداد غریب پور گفت: دو میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی که با مشارکت بخش خصوصی سال گذشته راه اندازی شد، اما به دلیل شرایط کرونا در سال ۹۸ افتتاح نشده بود، آماده افتتاح است.
 دبیر انجمن زغال سنگ:

قیمت زغال سنگ در ایران اقتصادی نیست/ ایمیدرو تاکنون هیچ کمکی به معادن زغال سنگ برای مقابله با کرونا نکرده است

می متالز - یک مقام مسوول در انجمن زغال سنگ گفت: وزارت صمت و ایمیدرو به عنوان متولیان بخش معدن و صنایع معدنی، تبلیغات فراوانی در حوزه کمک به جلوگیری از شیوع کرونا می‌کنند اما به طور کامل معادن زغال سنگ را فراموش کرده و تا به امروز یک عدد ماسک به معادن زغال سنگ نفرستاده‌اند. معادن زغال سنگ برای اینکه بیشتر دچار بحران نشوند، تعطیل کردند و مشخص نیست بعد از تعطیلات نوروز چه زمانی بتوانند تولید را شروع کنند. لذا دولت و ایمیدرو باید فکری کنند و یکی از اولویت‌هایشان رساندن کمک به معادن زغال سنگ باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما