خبر
آب  

شکسته شدن رکورد ۵۰ ساله مصرف روزانه آب در تهران

می متالز - مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: میزان آب مصرفی تهران در ۲۹ اسفند معادل ۳.۵ میلیون مترمکعب بوده که در ۵۰ سال اخیر بی سابقه است.

به گزارش می متالز، محمد رضا بختیاری، با اشاره به اینکه این حجم مصرف آب در تهران به دلیل همزمانی خانه تکانی‌ها و بیماری کرونا بوده است، افزود: ۳.۵ میلیون متر مکعب معادل مصرف آب معمولاً در اوج گرمای تابستان بوده است که ادامه این روند در مصرف آب شرب ما را در تابستان با مشکل مواجه می‌شود.

وی گفت: میزان آب شرب مصرفی در شهر تهران در سال ۱۳۹۸ به یک میلیاردو ۱۳۰ میلیون متر مکعب رسید که نسبت به سال قبل از آن ۵۰ میلیون متر مکعب بیشتر است.

مدیرعامل شرکت آبفا استان تهران با اشاره به بی سابقه بودن مصرف آب شرب در تهران در اسفند ماه سال ۹۸ ادامه داد: بارندگی‌های ۱۳۹۸ خوب بود و توانستیم بخشی از مصرف را کنترل کنیم، اما ظرفیت انتقال و تصفیه آب شرب محدود است.

بختیاری با بیان اینکه وضع فعلی تهران سبب اختصاص اعتبار مناسب به این استان شده است، گفت: پیش بینی می‌شود تصفیه خانه ششم تا پایان خرداد به بهره برداری برسد و ۵۰ تا ۶۰ میلیون مترمکعب آب بیشتری برای تهران تولید شود. بیش از ۴۰ درصد آب مصرفی در استان تهران متعلق به بخش شرب است که این رقم در کشور ۷ تا ۸ درصد را تشکیل می‌دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار برتر بورس امسال راه اندازی می‌شود؟

می متالز - راه اندازی بازار برتر بورس، یکی از وعده‌هایی بود که از اوایل تابستان سال ۱۳۹۸ توسط بورسی‌ها داده شد اما سال به پایان رسید و وعده مذکور اجرایی نشد و به گفته مسوولان قرار است اصلاحاتی در تعریف بازار برتر ایجاد شود.
 

خط تولید آب ژاول در پالایشگاه تهران راه‌ اندازی شد

می متالز - مدیر عامل پالایشگاه تهران از راه‌اندازی خط تولید آب ژاول (محلول ضد عفونی کننده) با ظرفیت تولید روزانه چهارهزار لیتر در این پالایشگاه خبر داد.
 

بورس تهران با اختلال مواجه شد/ اعلام زمان سفارش گیری و معاملات

می متالز - بورس تهران اعلام کرد: با توجه به اختلال به وجود آمده در سامانه معاملات، شروع سفارش گیری و معاملات در کلیه بازارهای این بورس متعاقبا اعلام می شود.
 معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران اعلام کرد:

زمان سفارش گیری امروز بزودی اعلام می شود/ احتمال ضعیف تمدید

می متالز - معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران با تایید اختلال در سامانه معاملات گفت: زمان سفارش گیری امروز بزودی اعلام می شود و احتمال افزایش ساعت معاملات اندک است.
 

زمان سفارش گیری و آغاز معاملات بورس تهران مشخص شد

می متالز - بورس تهران اعلام کرد: با توجه به رفع اختلال به وجود آمده در سامانه معاملات، زمان شروع سفارش گیری در کلیه بازارهای بورس تهران، راس ساعت ۹:۱۵ و معاملات راس ساعت ۹:۳۰ است.
 مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس تهران:

افزایش بی سابقه حجم معاملات، سامانه داد و ستد را سنگین کرد/ رکورد حجم معاملات روز گذشته شکست

می متالز - بار زیاد معاملات و افزایش سرمایه های ثبت شده در بورس تهران، در روز گذشته، موجب ایجاد مشکلاتی در فعالیت امروز سامانه معاملات شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما