خبر
انرژی   نفت  

صادرات بنزین چین ۳۲ درصد افزایش یافت

می متالز - صادرات بنزین چین در ژانویه و فوریه تا ۲.۷۲ میلیون تن افزایش یافته است. صادرات دیزل هم ۳.۵ درصد بالا رفت و به ۳.۴۷ میلیون تن رسید.

به گزارش می متالز، با کاهش تقاضا برای سوخت در چین به خاطر شیوع ویروس کرونا، صادرات بنزین این کشور در دو ماه اول ۲۰۲۱، ۳۱.۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

اطلاعات وزارت گمرک نشان می دهند صادرات بنزین این کشور در ژانویه و فوریه تا ۲.۷۲ میلیون تن افزایش یافته است. صادرات دیزل هم ۳.۵ درصد بالا رفت و به ۳.۴۷ میلیون تن رسید.

شیوع ویروس کرونا که از شهر ووهان چین آغاز شد و بیش از ۸۰ هزار نفر را در کل این کشور مبتلا کرد، باعث شد مقامات چین مجبور شوند محدودیت‌های سفر اعمال کنند و تعطیلات سال نوی چینی را به منظور مهار گسترش این ویروس طولانی‌تر کنند.

موسسه تحقیقاتی شرکت ملی نفت چین تخمین می زند تقاضای محصولات نفتی پالایش شده در سه ماهه اول سال میلادی جاری ۳۵.۷ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته باشد که باعث ۲۷.۰۸ میلیون تن مازاد این محصولات در بازار داخلی می شود.

کد خبر: 93253
تاریخ: 1399/01/05 - 14:39
منبع: ایران پترونت

صادرات بنزین  ویروس کرونا  چین  صادرات دیزل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تحلیلگر بازارهای بین المللی سنگ آهن و فولاد خبر داد:

سقوط بیش از 10 دلاری سنگ آهن طی دو روز

می متالز - کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر بازارهای بین المللی سنگ آهن و فولاد گفت: به دنبال سقوط قیمت نفت و سایر کامودیتی ها، قیمت سنگ آهن نیز سقوط کرد.
 

آمریکا تعرفه واردات فولاد از چین را لغو می کند

می متالز - دولت آمریکا در نظر دارد تعرفه واردات فولاد از چین را لغو نمیاد.
 

رشد 3.1 درصدی تولید فولاد خام چین در 2 ماهه نخست سال/ تولید تا پایان فوریه به 155 میلیون تن نزدیک شد/ موجودی فولاد تا پایان ماه مارس به 100 میلیون تن می رسد

می متالز - چین در ماه فوریه 5 درصد بیشتر، فولاد خام تولید کرد و در 2 ماهه نخست سال تولید فولاد را به 154.7 میلیون تن رساند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.1 درصد رشد داشته است.
 تحلیلگر بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن تاکید کرد؛

تاثیر کرونا ویروس بر صنعت فولاد هند

می متالز - اعمال قرنطینه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا (COVID-19) تمایلات بازار را به صنعت فولاد هند کاهش داده است.
 

واله برزیل در ژانویه سنگ آهن بیشتری به چین صادر کرد

می متالز - براساس داده های تجاری منتشر شده از سوی واله مربوط به ماه ژانویه، این معدنکار برزیلی به دلیل محدودیت تولید در چین، تامین سنگ آهن به بازار چین را افزایش داد و در همین راستا عرضه این شرکت به سایر نقاط جهان ازجمله اروپا و سایر مناطق آسیا کاهش یافت.
 

صعود بهای نفت در بازارهای جهانی

می متالز - به دنبال امیدواری ها به تصویب قریب الوقوع بسته محرک اقتصادی دولت آمریکا در کنگره برای کاهش تبعات شیوع ویروس کرونا قیمت نفت روز چهارشنبه برای سومین جلسه متوالی شاهد افزایش بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما