خبر
بانک ها   ریلی و راه آهن  

تسهیلات ویژه برای شرکت‌های ریلی

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: شرکت‌های ریلی که نسبت به افزایش حمل کانتینری بار با قطار از بنادر اقدام نمایند، وام خرید واگن دریافت می‌کنند.

به گزارش می متالز، محمد راستاد ۲۶ آذر ماه سال گذشته همچنین تاکید کرد: باید زمان توقف کشتی‌ها با هدف افزایش رقابت میان بنادر کاهش یابد. بر اساس گزارش آنکتاد میانگین زمان توقف کشتی‌ها برای تخلیه و بارگیری بار فله ۱۰.۷ روز و بار مایع ۵.۵ روز باشد که بنادر ما نیز باید به این نُرم‌های جهانی دست یابند.

راستاد با اشاره به ادامه مکانیزم حمایتی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص حمایت از خطوط کشتیرانی در قالب تعرفه‌های ترجیحی و همچنین تعرفه‌های تخلیه و بارگیری و روند کاهشی آن، افزود: امسال قرارداد تولید کانتینر در داخل توسط یک تولیدکننده داخلی به امضا رسید و به زودی یک تولید کننده دیگر نیز اقدام به تولید کانتینر خواهد کرد که این سرمایه‌ گذاری از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی بوده است.

وی با اشاره به تولید ۷۶۸ قطعه موردنیاز سازمان بنادر توسط شرکت‌های تولید کننده داخلی و صرفه‌ جویی ۶۱ میلیارد تومانی آن گفت: به شرکت‌های ریلی که اقدام به افزایش حمل کانتینری بار با قطار از بنادر کنند، وام خرید واگن خواهیم داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بومی‌سازی ریل معدن به همت صنعتگران ذوب آهن اصفهان

می متالز - با بومی سازی ریل معدن تیپ R18 در ذوب آهن اصفهان، دیگر نیازی به واردات این محصول به کشور نیست.
 

ریزش کوه در مسیر ریلی سوادکوه/ توقف چند ساعته قطار+فیلم

می متالز - مدیرکل راه‌آهن شمال گفت: ریزش کوه در مسیر ریلی سوادکوه موجب توقف قطار شد.
 با حضور نوبخت معاون رئیس جمهور انجام شد؛

امضای تفاهمنامه 5400 میلیارد ریالی گل گهر با "راه آهن" با هدف توسعه خطوط ریلی مجتمع

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در مراسمی با حضور دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه و محمد رسولی وزیر راه و شهرسازی، طی تفاهمنامه ای با شرکت راه آهن، اقدام به توسعه خطوط ریلی حمل محصولات شرکت های مجتمع می کند.
 در راستای اجرایی شدن حمایت از وام گیرندگان قرض الحسنه بدلیل ویروس شیوع کرونا:

مبالغ اقساط کسر شده باید به حساب ها مسترد شود

می متالز - تمام دريافت‌کنندگان قرض‌الحسنه فارغ از اين که امکان پرداخت يا وصول اقساط از آن‌ها وجود داشته باشد و نيز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعاليت دريافت‌کننده قرض‌الحسنه، مشمول استفاده از مزاياي بخشنامه تعويق سه‌ماهه اقساط تسهيلات به دليل شيوع ويروس کرونا هستند؛ از این رو بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غيربانکی موظفند چنانچه مبالغ اقساط قرض‌الحسنه سررسيد شده در بازه زمانی موضوع مصوبه مورد اشاره از حساب تسهيلات‌گيرندگان يا ضامنين آن‌ها برداشت شده است را مسترد کنند.
 عباسی:

پرداخت اقساط وام مسکن سه ماه به تعویق بیافتد

می متالز - سخنگوی هیات رئیسه مجلس می‌گوید پرداخت اقساط وام مسکن باید سه ماه به تعویق بیافتد زیرا کرونا اقتصاد مردم را تحت تاثیر قرارداده است.
 با ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی:

۵۰ میلیون تن ظرفیت بندر شهید رجایی افزایش می‌یابد

می متالز - ترمینال مکانیزه مواد معدنی بندر شهید رجایی با ظرفیت سالانه ۵۰ میلیون تن از طرح‌های در حال احداث است که ظرفیت فعلی بندر را تا ۵۰ ملیون تن افزایش می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما