خبر
پالایشگاه  
با وجود بارش‌های شدید اخیر

پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی با ظرفیت کامل در مدار تولید است

می متالز - مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: با وجود بارندگی‌های اخیر، پالایشگاه این فاز با تولید و ارسال گاز به خط سراسری، با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارد.

به گزارش می متالز، پیام معتمد با اشاره به اینکه بارندگی و سیل دیروز (یکشنبه، سوم فروردین‌ماه) هیچ آسیبی به تاسیسات پالایشگاهی این فاز وارد نکرده است، اظهار کرد: پالایشگاه فاز ۱۳ با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارد و گاز شیرین این طرح هم‌اکنون به خط سراسری ارسال می‌شود.

به گفته وی، خوشبختانه بارندگی و سیل هیچ آسیبی به واحدهای تولید و فرآورش گاز وارد نکرده است و هم‌اکنون باتوجه به عملیاتی بودن این واحدها، تولید گاز شیرین و دیگر فرآورده‌های گازی در این طرح ادامه دارد.

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی افزود: پالایشگاه فاز ۱۳ هم‌اکنون با دریافت روزانه ۲۸ میلیون مترمکعب گاز غنی از دو سکوی مرحله نخست این طرح و بیش از ۲۲ میلیون مترمکعب گاز ترش از فازهای ۶ تا ۸ پارس جنوبی عملیاتی است.

معتمد تصریح کرد: به علت سیلابی شدن مسیر ورودی اسکله در حال ساخت تنبک و آسیب جزئی به برخی تاسیسات موجود در کارگاه این پروژه، در حال برآورد و ارزیابی خسارت هستیم.

 

تأکید بر رفع موانع و تهدیدهاب احتمالی تولید در پارس جنوبی

در پی بارش‌های سیل‌آسا در شهرهای جنوب بوشهر، سید پیروز موسوی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با حضور در سایت دو پارس جنوبی (کنگان) و تاسیسات گازی و پتروشیمی سایت پارس جنوبی (عسلویه)، از نزدیک در جریان روند تولید قرار گرفت.

وی در این بازدید با صدور برخی دستورات و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین شرکت‌های مستقر در منطقه ویژه پارس، بر رفع موانع و تهدیدات احتمالی تولید در پارس جنوبی تاکید کرد.

در پایان این بازدیدها، فرمانده ارشد شرایط اضطرار منطقه ویژه به‌صورت تلفنی گزارشی از روند فعالیت‌ها در پارس جنوبی پس از باران‌های سیلابی دیروز به بیژن زنگنه، وزیر نفت ارائه داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس:

سیل، خللی در روند فعالیت تاسیسات منطقه ویژه پارس ایجاد نکرده است

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ضمن تاکید بر اجرای دستورعمل‌های وزیر نفت برای مقابله با بارندگی‌های سیل‌آسا در استان بوشهر گفت: خوشبختانه با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون خللی در روند فعالیت تاسیسات گازی و پتروشیمی ایجاد نشده است.
 مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی:

سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد

می متالز - مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان نصب سازه‌های جانبی سکوی اقماری ۱۳C خبر داد و گفت: عملیات نصب پل ارتباطی و سازه مشعل این سکو، توسط شناور SEA PAD، پنجشنبه (۲۹ اسفندماه) و در واپسین ساعات سال ۱۳۹۸ درخلیح‌فارس پایان یافت.
 

پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی در مدار تولید

می متالز - با وجود بارندگی‌های اخیر، پالایشگاه فاز۱۳ پارس جنوبی با تولید و ارسال گاز به خط سراسری، با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارد.
 

سیل به پارس جنوبی رسید/ پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی در مدار تولید است

می متالز - مجری فاز ۱۳ پارس جنوبی با اشاره به جاری شدن سیل در نزدیک تأسیسات فاز ۱۳ پارس جنوبی گفت: پالایشگاه این فاز با تولید و ارسال گاز به خط سراسری، با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار دارد.
 

سازه‌های جانبی آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی نصب شد

می متالز - مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از پایان نصب سازه‌های جانبی سکوی اقماری ۱۳C خبر داد و گفت: عملیات نصب پل ارتباطی و سازه مشعل این سکو، توسط شناور SEA PAD، پنجشنبه (۲۹ اسفندماه) و در واپسین ساعات سال ۱۳۹۸ درخلیح‌ فارس پایان یافت.
 

ممنوعیت ورود کارکنان نفتی ساکن ۶ منطقه به پایتخت انرژی کشور/کاهش ۷۰ درصدی پروازهای عسلویه

می متالز - براساس تصمیم‌گیری‌های جدید مدیران نفتی در پایتخت انرژی کشور، از ورود کارکنان صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از استان‌های گیلان، مازندران و شهرهای اصفهان، اراک و مشهد به عسلویه ممانعت خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما