خبر
مواد معدنی   مس  
مدیر عامل شرکت مهندسی و معدنی نو آوران عنوان کرد:

آینده درخشان شرکت نو آوران در عرصه فعالیت‌های معدنی

می متالز - دکتر «غلامرضا هاشمی» مدیرعامل شرکت مهندسی و معدنی نوآوران مس با تبریک آغاز سال نو و قدردانی از حمایت‌های دکتر اردشیرسعد محمدی مدیرعامل شرکت مس در حضور موثرتر شرکت نو آوران در فعالیت‌های معدنی کشور گفت: طی 25 سال گذشته [...]

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، دکتر «غلامرضا هاشمی» مدیرعامل شرکت مهندسی و معدنی نو آوران مس با تبریک آغاز سال نو و قدردانی از حمایت‌های دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس در حضور موثرتر شرکت نوآوران در فعالیت‌های معدنی کشور گفت: طی 25 سال گذشته این شرکت به‌ عنوان بازوی فنی، مهندسی و خدماتی شرکت ملی صنایع مس ایران عمل کرده است و این شرکت با کسب اندوخته و تجربه‌های بسیار خدمات بسیار خوب و امید بخشی در حوزه استخراج و باطله برداری انجام داده است.

مدیر عامل شرکت نوآوران با بیان این‌ که استخراج و حمل باطله و ماده معدنی بخش مهمی از وظایف شرکت نوآوران در سال گذشته بود اظهار داشت: استخراج و حمل باطله و ماده معدنی در پروژه مس سونگون، پروژه کم‌ عیار، کارخانه تغلیظ (فاز سوم)، پروژه معدن مس انجرد و پروژه طلای اندریان از مهم‌ ترین اقدامات صورت گرفته این شرکت در سال 1398 بود که در اکثر موارد بیش از برنامه پیش‌ بینی‌ شده معادن موفق به استخراج شدیم.

هاشمی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی فاز 3 تغلیظ سونگون گفت: شرکت نوآوران در سال 98 به‌ عنوان پیمانکار خاک‌ برداری، حمل، دپو و تسطیح محل کارخانه تغلیظ فاز 3 سونگون، حفر تونل نوار نقاله و سنگ‌شکن انتخاب شد.

مدیر عامل شرکت نوآوران با تأکید بر این‌ که پروژه فاز 3 تغلیظ سونگون یکی از مهم‌ ترین پروژه‌های توسعه شرکت ملی صنایع است اظهار داشت: شرکت نو آوران در تلاش است با سرعت بخشی بر آماده‌ سازی محوطه، بتواند زمینه ساخت کارخانه تغلیظ را در کوتاه‌ ترین زمان ممکن محقق سازد که این امر می‌تواند در افزایش تولید کنسانتره مس و اشتغال‌ زایی منطقه بسیار مؤثر باشد.

وی با بیان این‌ که شرکت نوآوران مس علاوه بر باطله برداری و استخراج در معادن روباز مس استان، در پروژه استخراج طلا، ساخت تونل و سنگ‌ شکن نیز فعالیت دارد اظهار داشت: این شرکت در توسعه و نوسازی ناوگان خود نیز با عنایت به مساعدت جناب آقای دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس در زمینه خرید دامپتراک و تحویل آن به شرکت در سال‌های آتی می‌تواند سهم بسزایی در بخش تولید داشته و به‌ عنوان یک پشتوانه قوی برای مجتمع مس بشمار آید.

هاشمی با اشاره به حضور شرکت نوآوران در نمایشگاه سال گذشته ماشین‌ آلات و قطعات در تبریز و نمایش توانمندی‌های این شرکت در حوزه بومی‌ سازی و استفاده از فرصت‌های ساخت داخل گفت: برای نخستین‌ بار با تلاش و همت مهندسان شرکت نوآوران موفق به تعمیر موتورهای بزرگ (KT50) شدیم.

وی افزود: شرکت نو آوران با توجه به مشکلات تحریم، توانسته با کمک مهندسی معکوس بسیاری از قطعات مصرفی ماشین‌ آلات همچون اسلاید پیس، هولدر، دم تیغ، پیچ، واسطه پاورهد به راد، دنده، شافت، باکت و برخی از بوردها را بومی‌ سازی کند. همچنین بومی‌ سازی‌های خوبی در زمینه تعمیرات موتور، تایر و شاسی در شرکت  نوآوران صورت گرفته است که ضمن جلوگیری از خروج ارز، باعث افزایش تولید و کاهش هزینه‌های شرکت شده است.

هاشمی تصریح کرد: همچنین این شرکت در آستانه اخذ گرید کاوش‌های زمینی یا رتبه 1 بوده و با توجه به دانش و تخصص مهندسین‌، این شرکت توانایی انجام کلیه پروژه‌های معدنی کشور (فلزی و غیرفلزی) در زمینه حفاری، طراحی، اجرا، استخراج و حمل را دارد و درصدد نوسازی و تجهیز ناوگان خود است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس دهم شورای اسلامی:

شرکت مس عملکرد خوبی در سال رونق تولید ثبت کرد

می متالز - نماینده زرند و کوهبنان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: شرکت مس در سال 98 با وجود مسائل و مشکلات زیاد در حوزه اقتصادی و همچنین کاهش قیمت جهانی مس نسبت به سال قبل از آن، با مدیریت جوان و با تجربه‌ای که داشت عملکرد خوبی ثبت کرد.
 نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس دهم شورای اسلامی:

شرکت مس عملکرد خوبی در سال رونق تولید ثبت کرد

می متالز - دکتر حسین امیری نماینده زرند و کوهبنان در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: شرکت مس در سال 98 با وجود مسائل و مشکلات زیاد در حوزه اقتصادی و همچنین کاهش قیمت جهانی مس نسبت به سال قبل از آن، با مدیریت جوان و با تجربه‌ای که داشت عملکرد خوبی ثبت کرد.
 

هدفگذاری برای تولید ۱.۴ میلیون تن کنسانتره مس

می متالز - برابر نقشه راه معدن و صنایع معدنی امسال دستیابی به یک میلیون و ۴۲۷ هزار تن کنسانتره مس هدفگذاری شده و تولید ۲۵۰ هزار تن کاتد نیز مورد انتظار است.
 

کمبود مواد اولیه و عدم تخصیص ارز، دو مشکل صنایع خراسان رضوی

می متالز - فعالان صنعتی خراسان رضوی در نخستین نشست کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی، کمبود مواد اولیه و عدم تخصیص کافی ارز را به دو عنوان مشکل اساسی صنایع در دوران کرونا عنوان کردند.
 

به سمت احیای معادن کوچک در خراسان رضوی می‌رویم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: احیای معادن کوچک و واگذاری ۳۹۰ محدوده اکتشافی را در دستور کار داریم.
 مدیرعامل شرکت مس از ثبت رکورد تازه در پالایشگاه خاتون آباد خبر داد:

رشد بیش از 12 درصدی تولید کاتد در سال جهش تولید

می متالز - دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ثبت رکورد تولید کاتد در اردیبهشت‌ماه امسال به میزان 9 هزار و 316 تن در پالایشگاه خاتون‌آباد مجتمع مس شهربابک خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما