خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   صنعت  
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد:

همه مطالبات سال ۹۸ کارگران هپکو اراک تسویه شد

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تمامی طلب و حقوق معوق کارگران هپکو اراک و نورد لوله و پروفیل صفا ساوه در سال ۹۸ تسویه شد.

به گزارش می متالز، محمدتقی آبایی هزاوه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تمامی طلب و حقوق معوق کارگران هپکو اراک در سال ۹۸ تسویه شدو عیدی آنان نیز به‌صورت کامل پرداخت شده است.

آبایی هزاوه افزود: با تلاش‌های شبانه‌روزی و پیگیری مستمر استاندار مرکزی و تصمیمات مهم ملی، حقوق و عیدی کارگران هپکو در سال ۹۸ داده شده و بر اساس روال کاری این واحد تولیدی، حقوق اسفندماه کارگران نیز در فروردین ماه سال ۹۹ پرداخت می‌شود.

او اضافه کرد: با وجود تلاش‌های مستمر در رفع مشکلات هنوز هپکو در فرآیند تولید قرار نگرفته و نیاز است برنامه‌های ویژه‌ای برای اجرایی کردن مصوبات استانی و ملی در خصوص این صنعت صورت گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی بیان کرد: هپکو اراک از جمله واحد‌های صنعتی است در چند سال اخیر در جریان واگذاری غیرکارشناسی دچار مشکلات و بحران‌های زیادی بوده و کارگران آن اوایل امسال در راستای مطالبات و معوقات حقوق خود بار‌ها دست به تبرپایی اجتماع صنفی زدند.

مطالبات نورد لوله و پروفیل صفا ساوه هم تسویه شد

او ادامه داد: واحد‌های صنعتی نورد لوله و پروفیل صفا ساوه نیز از دیگر صنایع دارای مشکل استان مرکزی از سال‌های گذشته بودند که با تلاش ویژه علاوه بر عیدی، حقوق کارگران این واحد‌ها نیز تا بهمن‌ماه پرداخت شده و حقوق اسفندماه آنان نیز در فروردین‌ماه پرداخت می‌شود.

آبایی هزاوه عنوان کرد: واحد صنعتی پروفیل صفا ساوه در حال راه اندازی خط تولیدی جدید در ابتدای سال آتی است که با بهره برداری از آن زمینه اشتغال ۵۰۰ نفر در این شرکت فراهم می‌شود.

او ابراز امیدواری کرد: در سال جدید رونق تولید در بخش‌های مختلف این استان بیش از پیش فراهم شود و مشکلات موجود در جامعه کار و تولید یکی پس از دیگری رفع شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

حقوق معوقه کارگران هپکو اراک در سال جاری تسویه شد

می متالز - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تمامی طلب و حقوق معوق کارگران هپکو اراک در سال جاری تسویه شد و عیدی آنان نیز به‌صورت کامل پرداخت شده است.
 

تجمع اعتراضی کارگران هپکو اراک

می متالز - کارگران هپکو اراک مقابل استانداری مرکزی امروز تجمع اعتراضی برگزار کردند.
 

کارگران هپکو اراک خواستار دریافت حقوق معوقه خود شدند

می متالز - کارگران واحد صنعتی هپکو اراک روز دوشنبه با حضور مقابل استانداری مرکزی خواستار رسیدگی مسوولان به مشکلات و مطالبات صنفی و دریافت حقوق معوقه خود شدند.
 خصوصی‌سازی مجدد یا تجدید ساختار واقعی شرکت‌ها؟

«هپکو» از این دست به آن دست!

می متالز - «سهم طلایی» که آلمانی‌ها در دهه ی ۹۰ میلادی برای واگذاری‌ها در نظر گرفتند، همان نهادسازی و یا تعبیه‌ی مقررات و زیرساخت‌های قانونی‌ست که اگر نباشد، صنایع خیلی ساده، توسط نزدیکان به قدرت که در ایران به آن «خصولتی‌ها» می‌گویند، به تاراج می‌رود؛ این تاراج در نهایت برای مردم و کارگران چه چیزی باقی می‌گذارد: یک صفر مطلق، یک سقوط بزرگ به دره‌ی بی‌اعتمادی!
 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

هنوز معوقات مزدی کارگران هپکو پرداخت نشده/ سازمان خصوصی‌سازی باید تکلیف سهامدار را مشخص کند/ بازداشتی‌ها را از استانداری پیگیری کنید

می متالز - آبایی هزاوه از ادامه رایزنی‌ها برای تامین مطالبات کارگران هپکو اراک خبر داد؛ مطالباتی که مدتهاست اعتراضات کارگران را به وجود آورده است.
 استاندار مرکزی مطرح کرد؛

ضرورت تعیین نماینده ویژه دولت برای پیگیری مشکلات آذرآب/ مشکلات واحدهای همانند هپکو، آذر آب نتیجه سوءمدیریت است

می متالز - استاندار مرکزی گفت: از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتظار داریم یک نماینده ویژه برای پیگیری امور شرکت آذرآب اراک مشخص شود تا مشکلات آن را در هیات دولت مطرح کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما