خبر
مواد معدنی   زغال سنگ  

"جهش تولید" راهی برای ارتقای صنعت معدن

می متالز - دبیر انجمن زغال سنگ ایران گفت: امسال با توجه به میزان ذخایر قطعی باید میزان تولید کنسانتره در کشور را افزایش دهیم.

به گزارش می متالز، سعید صمدی  دبیر انجمن زغال سنگ ایران گفت: فرصت های زیادی برای سرمایه‌گذاری در بخش زغال سنگ وجود دارد. در کشور حدود ۱.۲ میلیارد تن ذخیره قطعی زغال سنگ وجود دارد که هنوز بسیاری مناطق اکتشاف نشده که در صورت اکتشافات تکمیلی این ذخیره می‌تواند افزایش یابد.

دبیر انجمن زغال سنگ ایران با بیان اینکه کنسانتره زغال سنگ در ایران حدود ۱.۷ میلیون تن تولید می‌شود، گفت:کنسانتره در کشور با توجه به میزان ذخایر قطعی بسیار ناچیز تولید می‌شود و باید بتوان امسال این میزان را افزایش دهیم. این توانایی در کشور به خوبی وجود دارد و با توجه به اینکه امسال سال "جهش تولید" نام گذاری شده است باید بتوان به این سمت حرکت کرد.

او با تأکید بر اینکه بیشتر زغال سنگی که در کشور تولید می‌شود در فولاد مصرف می‌شود، تشریح کرد: زغال سنگ حرارتی در برابر زغال سنگ تولیدی مصرف چندانی در کشور ندارد.  فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه در کشور وجود دارد، زیرا بازار خوبی در داخل نیز داشته و به هر میزان که تولید شود، بازار خواهد داشت.

صمدی با تأکید بر اینکه باید بتوان در حوزه معدن جهش داشت، گفت: باید بتوان نگاهی متفاوت به صنعت معدن داشت، چرا که بیشتر نیاز داخل را از این طرق می‌توان رفع کرد و در کنار آن صادرات را گسترش داد.

دبیر انجمن زغال سنگ ایران گفت: سرمایه‌گذاری‌های جدید در معدن به شکل معدن کاری پیشرفته و جدید پیش خواهد رفت. سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند که با توجه به شرایط زمین شناسی معادن زغال سنگ از سیستم های مکانیزاسیون استفاده کنند.

صمدی با تأکید بر اینکه واردات دچار مشکلاتی شده است، گفت: هم اکنون بهترین فرصت برای سرمایه‌گذاری در بخش معدن است. با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز تولید زغال سنگ ساخت داخل است و تجهیزات خارجی نیز پیچیدگی خاصی ندارد، فعالان حوزه زغال سنگ آسیب چندانی از تحریم‌ها ندیده و نخواهند دید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

یک هزار و ۳۳۴ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت

می متالز - محسن صالحی‌نیا، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: استان زنجان حدود ۱.۳ درصد از مساحت و جمعیت کشور را دارد، اما وضعیت این استان در بسیاری از ویژگی‌ها و شاخص‌ها بالاتر از میانگین کشوری است.
 

رکورد ماهانه فروش محصولات شرکت فولاد آلیاژی در اردیبهشت ماه 1399

می متالز - برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات شرکت فولاد آلیاژی ایران افزوده شد و «رکورد ماهانه فروش داخل» به عدد 41014 تن افزایش یافت.
 استاندار گیلان در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید عنوان کرد:

ضرورت بازگشت به تولید واحدهای تحت تملک بانک‌ها

می متالز - استاندار گیلان به پرداخت یک‌هزار و 530 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از محل اعتبارات سال 98 اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها ضمن تلاش برای بازگشت به چرخه تولید حداقل نیمی از واحدهای تحت تملک بانک‌ها تا پایان سال جاری، در پاسخگویی به مکاتبات و استعلام‌ها نیز تسریع کنند تا شاهد رضایتمندی مردم باشیم.
 فولاد هرمزگان:

توسعه ای فراگیر در جهت تحقق شعار سال جهش تولید

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج فارس و غرب بندرعباس واقع شده است . این شرکت سهم به سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد استان هرمزگان را داراست.
 فولاد سبای اصفهان در راه جهش تولید

ثبت حدنصاب جدید تولید در نخستین واحد تولید ورق های فولادی ضدزنگ کشور

می متالز - حدنصاب جدید تولید در فولاد سبا در دومین ماه از سال جهش تولید، به ثبت رسید.
 

موانع فرآروی معادن فارس در مسیر جهش تولید

می متالز - رهبر معظم انقلاب امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند و قطعا تحقق این شعار نیازمند الزامات و ظرفیت‌هایی است که باید تمام مجموعه‌ها آن را فراهم کنند؛‌مروری کوتاه بر وضعیت معادن فارس گویای اهمیت رفع موانع برای تحقق شعار سال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما