خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری   پتروشیمی  
نگاهی به وضعیت سرمایه‌گذاری‌های این شرکت:

ارزشی بر مثلث بورسی "وبانک"

می متالز - مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت عمدتا مربوط به شرکت‌های پتروشیمی شازند به ارزش ۴۳.۲۸۵میلیارد ریال، توسعه صنایع بهشهر به ارزش ۲۴.۳۹۰میلیارد ریال، ایران ترانسفور به ارزش ۲۴.۷۴۱ و گروه صنعتی بارز به ارزش ۱۱.۶۳۲میلیارد ریال است.

به گزارش می متالز، بر اساس گزارش منتشر شده شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، ارزش پرتفوی بورسی این شرکت به بیش از ۱۷۴هزار و ۴۰۸میلیارد ریال رسیده که این ارزش در مقایسه با بهمن‌ماه افزایش ۱۶هزار میلیارد ریالی را نشان می‌دهد.

با توجه به بهای تمام شده ۲۵هزار و ۱۹۷میلیارد ریالی پرتفوی بورسی این شرکت، مازاد ارزش پرتفوی بورسی آن به بیش از ۱۴۹هزار و ۲۱۰میلیارد ریال رسیده است.

مازاد ارزش پرتفوی بورسی شرکت عمدتا مربوط به شرکت‌های پتروشیمی شازند به ارزش ۴۳.۲۸۵میلیارد ریال، توسعه صنایع بهشهر به ارزش ۲۴.۳۹۰میلیارد ریال، ایران ترانسفور به ارزش ۲۴.۷۴۱ و گروه صنعتی بارز به ارزش ۱۱.۶۳۲میلیارد ریال است؛ به این ترتیب افزایش و یا کاهش ارزش بازار سهام شرکت‌های ذکر شده اثرات مهمی را بر مازاد ارزش پرتفوی بورسی این شرکت خواهند داشت.

همچنین در بخش پرتفوی غیربورسی، بهای تمام شده ثبت شده سهام شرکت‌های سرمایه پذیر در پایان اسفندماه ۱۳۹۸ به ۱۱هزار و ۸۰۷میلیارد ریال رسیده است.

از جمله سرمایه‌گذاری‌های اصلی غیربورسی این شرکت می‌توان به ۴.۲۰۶میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری خدمات مدیریت سرمایه‌مدار به ارزش ۲.۳۰۴میلیارد ریال و همچین مالکیت ۱۰۰درصد از سهام شرکت بین‌المللی ساختمان و صنعت ملی به ارزش ۱.۴۰۱میلیارد ریال اشاره کرد.

سپرده‌های بانکی به ارزش ۷۵۴میلیارد ریال نیز بخش دیگری از پرتفوی غیربورسی بوده و لازم به ذکر است که به طور قطع ارزش روز پرتفوی غیربورسی شرکت بسیار متفاوت از ارزش دفتری آن خواهد بود.

در اسفند ماه شاهد سرمایه‌گذاری جدید به ارزش ۳۵۴میلیارد ریال هستیم که عمدتا با خرید ۱۰میلیون واحد‌های سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آرمان آتی و همچنین خرید ۸میلیون سهم شرکت پتروشیمی شازند بوده است.

در پایان باید اشاره شود که در اسفند ماه ۱.۰۸۲میلیارد ریال از سرمایه‌گذاری‌های شرکت واگذار شده که با توجه به بهای تمام شده ۹۲۹میلیارد ریالی آن، سود خالص ۱۵۳میلیارد ریالی از این بابت برای شرکت شناسایی و ثبت شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سفری در آخرین هفته به پتروشیمی جاده شازند:

عقب‌نشینی خریداران پلی‌پروپیلن "شاراک"

می متالز - ارزش معاملات این محصول با توجه به کاهش چشمگیر ۷۲۰ تنی فروش به ۷۴ میلیارد و ۴۳۴ میلیون ریال رسید.
 رشد 8 برابر سودآوری این هلدینگ سیمانی؛

پرتفوی «سفارس» نیاز به اصلاح دارد

می متالز - شرکت «سیمان فارس و خوزستان» تاکنون موفق به شناسایی سود مطلوبی شده که غالب آن از فروش سرمایه گذاری ها و عرضه اولیه "ساوه" حاصل شده است.
 ارزش معاملات به ۲۵۴ میلیارد و ۹۴۴ میلیون ریال رسید:

عقب‌نشینی خریداران پلی پروپیلن "شاراک"

می متالز - ارزش معاملات این محصول با توجه به کاهش چشمگیر ۱.۵۰۰ تنی فروش به ۲۵۴ میلیارد و ۹۴۴ میلیون ریال رسید.
 شنبه؛

عرضه 106 هزار کیلووات - ساعت برق در تابلوی برق بازار فیزیکی

می متالز - فردا (شنبه هفدهم اسفند) در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، 106،000 کیلووات - ساعت برق توسط شرکت‌های‌ ‌افق تامین انرژی طوس - نیروگاه طوس و تولید نیروی برق پرند مپنا برای دوره‌ تحویل‌ هفتگی عرضه می شود.
 فروش ۱۱ ماهه شرکت به ۶۲ هزار میلیارد ریال رسید:

رشد محسوس نرخ فروش محصولات "شاراک"

می متالز - جمع درآمد‌های عملیاتی این پتروشیمی در ۱۱ ماهه شرکت از ابتدای سال جاری به بیش از ۶۱ هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال رسیده است.
 افزایش چشمگیر ۲.۴۰۰ تنی فروش به اهالی جاده شازند رسید:

بازگشت اقبال به خرید پلی پروپیلن "شاراک"

می متالز - ارزش معاملات این محصول با توجه به افزایش چشمگیر ۲.۴۰۰ تنی فروش، به ۴۹۰ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ریال رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما