خبر
بورس و سهام   صنعت  

شاخص سبز بورس تهران در اولین هفته بهار

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۱۲ هزار و ۶۰۲ واحدی عدد ۵۲۱ هزار ۲۶۳ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۸۳ هزار و ۸۳ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۴۷۸ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۱ میلیون و ۱۱۳ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۶۶۹۴ واحد را نمایش داد.

به گزارش می متالز، امروز با دست به دست شدن ۴ میلیارد و ۷۸۱ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۶۸۳ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به ۳۷۱۸ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "کگل"، "وبملت" و "رمپنا" به ترتیب با ۱۰۸۸، ۵۷۶ و ۵۵۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "وامید"، "غگل" و "غسالم" به ترتیب با ۶۰، ۵۷ و ۴۹ واحد بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وبملت"، "غگل" و "فملی"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند.

از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و فلزات اساسی و صنایع شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

بازار سرمایه در آخرین روز از اولین هفته کاری سال ۹۹،  رشد ۱۲ هزار واحدی را ثبت کرد. به گفته کارشناسان بازار سرمایه سیگنال های مثبت بازار های جهانی مهمترین دلیل رشد امروز شاخص بود. 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیش گشایش:

آیا به بازار جهت داده می‌شود!

می متالز - به نظر می‌رسد که بازار سرمایه در محدوده شاخص یک میلیون واحدی همچنان با افزایش عرضه‌ها و ناتوانی از رشد قیمت‌ها مواجه بوده و شاهد معاملات نوسانی در بازار سرمایه هستیم.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

ارزش جایگزینی کارخانجات سیمان، شکر و نیروگاه ها

می متالز - ارزش جایگزینی کارخانه‌هاي تيپيكال كشور و كاربرد آن در ارزشيابي سهام شركت‌ها
 

تکذیب فروش ۳۰ درصد سهام عدالت به نرخ ۴۵۰ تومان توسط بانک ها

می متالز - سخنگوی سهام عدالت فروش ۳۰ درصد از سهام ها به نرخ ۴۵۰ هزار تومان توسط بانک‌ها را تکذیب کرد.
 سعید اسلامی بیدگلی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اتاق ایران

رشد بازار سرمایه فرصتی برای رشد و رونق بنگاه‌های تولیدی است

می متالز - اسلامی بیدگلی، عضو شورای عالی بورس می‌گوید: باید نقدینگی موجود در بازار سرمایه به سمت رونق تولید و رشد اقتصادی سوق داده شود و آرایش بهتری از مصرف نقدینگی در کشور ایجاد شود. از طرفی باید بنگاه‌های اقتصادی سیستم، ساختار و الزامات خود را اصلاح کنند تا این فرصت را از دست ندهند. سرعت رشد بازار سرمایه به‌قدری است که با این نظام مدیریتی سابق نمی‌توان به‌پای آن رسید.
 

ورود دوباره شاخص بورس به کانال یک میلیون واحدی

می متالز - شاخص کل بورس در شروع معاملات امروز (سه‌شنبه) با ۲۲ هزار واحد رشد، دوباره وارد کانال یک میلیون واحدی شد.
 ساعت پنج و نیم عصر:

مقصران مادرزادی بورس تهران را بشناسید!

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مقصر تراشی در هنگی سیستم معاملات و شفاف سازی امروز پالایشی ها و...
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما