خبر
آهن و فولاد   فلزات غیرآهنی   مواد معدنی  

تولید شمش فولادی بیش از ۲۱.۶ میلیون تن

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت در آمار ۱۱ ماهه سال ۹۸ میزان تولید شمش فولادی را رقم بیش از ۲۱ میلیون و ۶۷۹.۶ هزار تن قید کرد که نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ رشد ۵.۲ درصدی دارد.

به گزارش می متالز، جداول آماری مورد بررسی نشان می‌دهد که در ۱۱ ماهه ۹۷ تولید شمش فولادی افزون بر ۲۰ میلیون و ۶۰۰.۸ هزار تن ثبت شده بود.

میزان تولیدات فولادی در ۱۱ ماهه سال ۹۸ به رقم بیش از ۱۸ میلیون و ۸۶۴.۶ هزار تن رسید و در مقایسه با دوره مشابه سال ۹۷ که افزون بر ۱۷ میلیون و ۸۸۴.۷ هزار تن بود، رشد ۵.۵ درصدی را ثبت کرد.

تولید بیش از ۲۲۶ هزار تن کاتد مس 

 براساس داده‌های آماری وزارت صنعت، میزان تولید کاتد مس امسال، به رقم بیش از ۲۲۶.۸ هزار تن رسید که در مقایسه با ۲۲۵ هزار تن عملکرد ۱۱ ماه سال ۱۳۹۷ افزایش ۰.۸ درصدی دارد. 

۲۴۱ هزار تن شمش آلومینیوم

جداول آماری مورد بررسی گویای آن است که ۱۱ ماهه سال ۹۸ میزان تولید شمش آلومینیوم به رقم ۲۴۱.۴ هزار تن رسید و این درحالی است که در دوره مشابه سال ۹۷ رقم ۲۸۸ هزار تن ثبت شده بود و کاهش ۱۶.۲ درصدی را رقم زد.

میزان تولید ۱۰ ماهه شمش آلومینیوم در سال ۹۸ رقم ۲۱۷.۱ هزار تن اعلام شد که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ افت ۱۹.۷ درصدی داشت.

کاهش ۱.۸ درصدی تولید آلومینا

میزان تولید پودر آلومینا در دوره ۱۱ ماهه این گزارش رقم ۲۱۳.۱ هزار تن را نشان می‌دهد و در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ که ۲۱۷.۱ هزار تن بود، کاهش ۱.۸ درصدی دارد.

آمارهای عملکرد ۱۰ ماهه پارسال گویای تولید ۱۹۲.۵ هزار تن پودر آلومیناست و در مقایسه با رقم ۱۹۶.۲ هزار تن تولید دوره مشابه در سال ۹۷ افت ۱.۹ درصدی داشت.

افت ۶.۸ درصدی تولید کنسانتره زغال سنگ

آمارهای وزارت صنعت نشان می‌دهد که در ۱۱ ماهه ۹۸ میزان تولید کنسانتره زغال سنگ به سطح افزون بر یک میلیون و ۳۹۶.۸ هزار تن رسید که در مقایسه با رقم بیش از یک میلیون و ۴۹۸.۹ هزار تن عملکرد ۱۱ ماهه ۹۷ افت ۶.۸ درصدی دارد.

۱۰ ماهه ۹۸ هم آمار تولید کنسانتره زغال سنگ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ کاهش ۶.۱ درصدی داشت.

رشد ۱۲.۲ درصدی تولید سیمان 

میزان تولید سیمان در دوره این گزارش به رقم افزون بر ۵۵ میلیون و ۷۰۶.۶ هزار تن رسید و در مقایسه با ۱۱ ماهه ۹۷ که ۴۹ میلیون و ۶۳۲ هزار تن بود، افزایش ۱۲.۲ درصدی را ثبت کرد.

سیمان تولیدی در ۱۰ ماهه پارسال هم با رقم ۵۱ میلیون و ۲۲۷.۳ هزار تن در مقایسه با ۱۰ ماهه ۹۷ رشد تولید ۱۲.۲ درصدی داشت.

تولید بیش از ۳۷۰ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک

وزارت صنعت در آمار ۱۱ ماهه ۹۸ میزان تولید کاشی و سرامیک را رقم ۳۷۰ میلیون و ۲۳۳.۵ هزار مترمربع ثبت کرده و در مقایسه با رقم ۳۵۰ میلیون و ۸۰۵.۱ هزار متر مربع عملکرد ۱۱ ماهه ۹۷ رشد ۵.۵ درصدی دارد.

۱۰ ماهه سال گذشته ۳۳۵ میلیون و ۸۳۷.۱ هزار متر مربع کاشی و سرامیک تولید شده بود که در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ افزایش ۵.۳ درصدی داشت.

شیشه جام با رشد تولید ۷.۲ درصدی

بررسی جداول آماری این گزارش نشان می‌دهد،  میزان تولید شیشه جام در ۱۱ ماهه ۹۸ به رقم ۹۶۴.۱ هزار تن رسید و نسبت به دوره مشابه سال ۹۷ که برابر با ۸۹۹.۷ هزار تن بود، رشد ۷.۲ درصدی را ثبت کرد.

همچنین عملکرد ۱۰ ماهه تولید شیشه جام در سال گذشته در مقایسه با دوره مشابه در سال ۹۷ رشد ۸.۴ درصدی داشت.

رشد تولید ۱۹.۳ درصدی ظروف شیشه‌ای

برپایه جداول مورد بررسی ظروف شیشه‌ای تولید شده در ۱۱ ماهه سال گذشته به رقم ۴۸۵.۹ هزار تن بالغ گشت و نسبت به ۴۰۷.۲ هزار تن عملکرد ۱۱ ماهه ۹۷ بالاترین رشد عملکرد در این دوره را با رقم ۱۹.۳ درصد ثبت کرد.

واقعیت اینکه در آمار ۱۲ گانه وزارت صنعت مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی در ۱۱ ماهه پارسال، بالاترین رشد مربوط به تولید ظروف شیشه‌ای با افزایش بازدهی ۱۹.۳ درصد است.  

افزایش ۴.۶ درصدی تولید چینی بهداشتی 

میزان تولید چینی بهداشتی در ۱۱ ماهه سال ۹۸ به رقم ۹۶.۸ هزار تن رسید و نسبت به دوره مشابه سال ۹۷ که رقم ۹۲.۵ هزار تن بود، رشد ۴.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۰ ماهه پارسال تولید چینی بهداشتی با رقم ۸۸ هزار تن نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش عملکرد ۶ درصدی را ثبت کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهره‌برداری از طرح سنگان ظرف دو هفته آینده / تصمیم‌گیری در مورد محدوده‎‌های اکتشافی مس و گل‌گهر

می متالز - در جلسه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با شرکت‌های بزرگ حوزه صنایع معدنی، توسعه همه‌جانبه کشور مورد تاکید قرار گرفته و اعلام شد: طرح سنگان ظرف دو هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 در جلسه هماهنگی اقتصادی دولت صورت گرفت

شفاف‌سازی نرخ خودرو

می متالز - جلسه هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل و در این جلسه نظام بانکی کشور مکلف شد شرایط لازم را برای اعطای اعتبار به دارندگان سهام عدالت بر مبنای پشتوانه سهام آنان فراهم کند.
 

از سرگیری انتشار گزارش کیفی

می متالز - امیر جعفر‌پور، سرپرست دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مرکز آزمون آلایندگی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: با توجه به شرایط خاص صنعت خودرو، انتشار گزارش‌های کیفی توسط وزارت صنعت از انضباط مورد انتظار فاصله گرفته است.
 سه گروه شرکت‌کننده در فروش فوق‌العاده خودروسازان

جامعه‌شناسی بخت‌آزمایی خودرو/ تا ظهر دیروز بیش‌ از ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق‌العاده خودرو ثبت‌نام کرده‌اند

می متالز - از آغاز رسمی فروش فوق‌العاده دو خودروساز بزرگ کشور هنوز یک هفته نیز نمی‌گذرد، با این حال آمار ثبت نام پی‌در‌پی در حال خلق رکوردهای جدید است. آن طور که یک منبع آگاه به باشگاه خبرنگاران جوان گفته، بیش از پنج میلیون نفر در طرح فروش فوق‌العاده ایران خودرو و سایپا شرکت کرده‌اند. این آمار البته متعلق به حوالی ظهر دیروز است و با توجه به باز بودن سایت فروش خودروسازان قطعا بر تعداد ثبت‌نام‌ها طی ساعات گذشته اضافه شده است.
 

تفویض اختیار برنامه‌‌ریزی کارگروه توسعه صادرات به سازمان توسعه تجارت

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت طی نامه‌ای وظیفه برگزاری جلسات و ابلاغ تصمیمات کمیته دائمی مقررات صادرات و واردات را به رئیس سازمان توسعه تجارت واگذار کرد.
 برابر آمارهای رسمی؛

۴۵ درصد از معادن سنگ تزئینی، غیرفعال است

می متالز - آمارهای رسمی در زمینه معادن سنگ تزئینی و ساختمانی گویای غیرفعال بودن بیش از ۴۵ درصد اینگونه معادن است که اکنون در برنامه فعال‌سازی این بخش قرار گرفته‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما