خبر
مواد معدنی   آلومینیوم  
مدیرعامل شرکت آلومینای ایران اعلام کرد:

اجرای 14 پروژه ارتقای بهره وری در آلومینای ایران

می متالز - مدیرعامل شرکت آلومینای ایران اعلام کرد: این شرکت برای ارتقای بهره وری، 14 پروژه اجرا کرده است.

به گزارش می متالز، تورج زارع با بیان این مطلب اظهار داشت: شرکت آلومینای ایران همراستا با سازمان ملی بهره وری ایران - به عنوان سیاستگذار حوزه بهره وری کشور- در زمینه ارتقای بهره وری شرکت در حوزه های نیروی انسانی، فرآیند، سرمایه، انرژی و بهره وری کل، گام برداشته است.

وی افزود: از جمله پروژه های انجام شده در این زمینه، «افزایش بهره وری در فرآیند بازیافت سود و کاهش هدررفت سود کاستیک و آلومینا (بهره وری مواد اولیه)» است که طی سال 98 در جشنواره طرح های برتر ایمیدرو به عنوان طرح پژوهشی برتر معرفی شد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با اشاره به اجرای 5 پروژه برای ارتقای بهره وری در بخش سرمایه و نیروی کار، تصریح کرد: این پروژه ها شامل طراحی و استقرار دفتر مدیریت پروژه (PMO) براساس استاندارد PMBOK)) و طراحی و اجرای پروژه مرکز عملیات شبکه (NOC) است.

وی ادامه داد: همچنین طراحی و استقرار نظام تحلیل خرابی درEM، استقرار نظام مدیریت ریسک با رویکرد استاندارد ISO31000 RM و اجرای نظام جامع کدینگ انبار، از دیگر پروژه های مذکور است.

 

ارتقای بهره وری انرژی، فرآیند، سرمایه و بهره وری کل

زارع به اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای بهره وری انرژی، اذعان کرد: شرکت آلومینای ایران در این بخش، 2 پروژه مشتمل بر دستیابی به بهترین روش رسوب زدایی شیمیایی پیش گرمکن های واحد انحلال (بهره وری انرژی) و افزایش راندمان انرژی تابشی مشعل کوره انحلال را اجرایی کرده است.

وی ادامه داد: شرکت یاد شده در بخش بهره وری فرآیند، 4 پروژه مشتمل بر «طراحی و استقرار نظام جامع ارتباط با تأمین کنندگان و کنترل موجودی»، «استقرار نظام بهینه کاوی»، «افزایش راندمان آسیاب ها» و نیز «مکانیزاسیون فرآیندها و شناسایی فرآیندهای کلیدی» را انجام داده است.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران بیان داشت: این شرکت در بخش بهره وری سرمایه «پروژه افزایش ظرفیت سنگ شکن» و در بخش بهره وری کل «پروژه ایجاد نظام بهبود مستمر» را اجرایی کرده است.

کد خبر: 93405
تاریخ: 1399/01/06 - 23:28
منبع: ایمیدرو

آلومینای ایران  تورج زارع  ایمیدرو 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هپکو به ایمیدرو رسید

می متالز - پس از دو بار واگذاری ناموفق شرکت هپکو به بخش خصوصی‌، این شرکت بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید،‌ به همراه مالکیت و مدیریت به سازمان دولتی ایمیدرو (سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران) رسید.
 

نگاهی بر عملکرد شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم در فروردین 99

می متالز - گزارشی از میزان تولید شرکت های تولیدکننده آلومینیوم کشور در ماه نخست سال جاری منتشر شد.
 چشم‌انداز برنامه ششم

برنامه‌ریزی برای تولید ۱۰ تن طلا تا سال ۱۴۰۰

می متالز - بر اساس برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) دستیابی به تولید سالانه ۱۰ تن طلا پیش‌بینی شده که ۸۰ درصد این هدف، تا پایان سال ۹۷ محقق شد.
 بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی:

مالکیت و مدیریت شرکت پرحاشیه فرابورسی به ایمیدرو رسید

می متالز - شرکت هپکو بعد از دوبار شکست در خصوصی سازی، بر اساس مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به همراه مالکیت و مدیریت به ایمیدرو رسید.
 چشم‌انداز برنامه ششم؛

هدف‌گذاری تولید ۱۰ تن طلا در افق ۱۴۰۰

می متالز - بر اساس برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶) دستیابی به تولید سالانه ۱۰ تن طلا پیش‌بینی شده که ۸۰ درصد این هدف، تا پایان سال ۹۷ محقق شد.
 رییس خانه معدن ایران:

هپکو یک تولید ملی است/ حمایت 100درصدی دولت و تغییر در روش مدیریت، هپکو را نجات می دهد

می متالز - یکی از مشکلات اصلی در بخش معدن کشور تامین ماشین آلات معدنی و سنگین است. هپکو نیز به عنوان یکی از مجموعه‌های تولیدکننده این دست از ماشین‌آلات در دوره فعالیتش با برندهای معتبر خارجی همچون ولو فعالیت داشته اما چندسالی است که روبه افول رفته و دولت قصد دارد با واگذاری به سازمان توسعه ای ایمیدرو آن را مجددا احیا کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما