خبر
اقتصاد  
معاون طرح و برنامه وزیر صمت اعلام کرد:

ضرورت تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها برای جهش تولید/ جایگاه ویژه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در تحقق شعار سال

می متالز - معاون طرح و برنامه وزیر صمت با اشاره به جایگاه ویژه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان در تحقق شعار سال، تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها را نگاه اصلی در وزارت صمت دانست.

به گزارش می متالز، سعید زرندی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده برای تحقق جهش تولید بیان کرد: موضوع جهش تولید موضوعی است که بعد از رونق تولید و در امتداد آن قرار می گیرد و این موضوع در اولویت جلسه شورای معاونان نیز قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از مراحلی مانند رکود، حفظ وضع موجود و رونق تولید، مرحله مهم جهش تولید است که نگاه و توجه به این مرحله باید متفاوت از مراحل قبلی باشد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با تاکید بر این که شرایط کنونی سخت تر از گذشته است، بیان کرد: موضوع شیوع ویروس کرونا در این شرایط اضافه شده است که همین موضوع عزم جدی تر و نگاه متفاوت تری را به مسئله جهش تولید می طلبد.
زرندی با اشاره به نگاه و اولویت اصلی وزاراتخانه به موضوع، گفت: تحریک تقاضا(داخلی و توسعه صادراتی) و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها، نگاه اصلی در وزارت صمت است و اساس کار را بر حوزه نوآوری و فناوری‌های نوین، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان نهادیم که اگر نگاه نوآورانه را در حوزه تولید مبنا نهیم قابلیت انجام کارهایی بزرگی را در این حوزه داریم.

 

اعلام نسخه نهایی برنامه های سال جهش تولید تا 20 فروردین

وی ادامه داد: پیش نویس اولیه برنامه های سال جهش تولید بر مبنای 7 محور برنامه های سال گذشته طراحی شده و پروژه های جدیدی نیز در همان قالب ها اضافه شده است که نسخه نهایی این برنامه با دریافت نظرات صاحب نظران و بخش خصوصی تا 20 فروردین ماه منتشر و اعلام خواهد شد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با بیان اینکه امسال نیز ساخت داخل را ادامه خواهیم داد، گفت: هدف گذاری بیش از 3 میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی و معدنی داریم.
زرندی ادامه داد: موضوعاتی مانند اصلاحات ساختاری در داخل وزارت خانه را پیگیری می کنیم و مسایلی مانند بیمه، مالیات، بانک، محیط زیست و... نیز امسال با جدیدیت و نگاه ویژه ای دنبال خواهد شد و در حوزه هایی مانند نقدینگی، روش های نوین تامین مالی را در دستور کار قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته اخذ 50 هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی محق نشد، گفت: امیدواریم سیستم بانکی، امسال نگاه ویژه ای در خصوص اعتبارات لازم برای تحقق برنامه های جهش تولید داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مسئولیت سنگین بخش صنعت در سال جهش تولید

می متالز - به گفته رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، نامگذاری امسال با عنوان جهش تولید، در ادامه سال رونق تولید، مسئولیت بخش صنعت کشور را در تحقق فرمایش رهبری سنگین تر کرده است.
 

سال "جهش تولید" رقابت باید جای رانت در بازار را بگیرد

می متالز - نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: جایگزنی رقابت در بازار به جاى رانت، از عوامل کلیدى تحقق جهش تولید در سال ٩٩ است.
 نایب رییس اتاق بازرگانی مطرح کرد:

درخواست افزایش عمق بازار سرمایه و کاهش نوسانات برای تحقق جهش تولید

می متالز - نایب رییس اتاق بازرگانی گفت: افزایش عمق بازارسرمایه و کاهش نوسانات، موجب تامین مالی بهتر بنگاه ها شده و از عوامل تحقق شعار جهش تولید و صادرات شود.
 وزیر صمت در جلسه شورای معاونین تاکید کرد:

"جهش تولید" تکمیل کننده اهداف "رونق تولید"/ تقویت بازار های داخلی، پیشران اقتصاد در سال 99/ کمک بیش از ۱۳۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور برای تامین اقلام بهداشتی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، گفت: در سال 98، عموم بخش های تولیدی کشور رونق گرفته و رشد خوبی را تجربه کردند و امیدوارم با تداوم برنامه ها در سال "جهش تولید" که در واقع تکمیل کننده سال "رونق تولید" است، این اقدامات تقویت و تکمیل تر شوند.
 رئیس سازمان صمت اردبیل تأکید کرد:

پیگیری افزایش ظرفیت اشتغال اردبیل برای تحقق «جهش تولید»

می متالز - رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: با تعیین هدف شاخص‌های بخش صنعت و معدن حرکت خود را در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید و افزایش ظرفیت اشتغال ادامه خواهیم داد.
 

مصوبات نخستین جلسه ستاد جهش تولید در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

می متالز - پیرو اعلام سال 1399 به عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ستاد پیگیری و پایش برنامه‌های "جهش تولید" سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اولین روز کاری سال جدید تشکیل و طی بررسی زمینه‌های عمل به منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، موارد زیر را در اولین هم‌اندیشی میان مدیران و متخصصان خود مصوب نمود که اجرای آن با سرعت و دقت انجام خواهد گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما