خبر
اقتصاد   حمل و نقل   ریلی و راه آهن  
نماینده شاهرود و میامی در مجلس:

«توسعه حمل‌ و نقل شرق استان سمنان» دستاورد بزرگ‌سال ۹۸ بود

می متالز - نماینده شاهرود و میامی در مجلس، سال ۹۸ را سال توسعه حمل‌ و نقل شاهرود دانست و گفت: استقلال اداره کل راه، تصویب راه‌آهن اینچه برون، بین‌المللی شدن فرودگاه و … نشان از این امر دارند.

به گزارش می متالز، سید حسن حسینی شاهرودی صبح جمعه در گفتگو مجازی با خبرنگاران به مناسبت تحویل سال ۹۹ و عید نوروز خطاب به مردم ضمن بیان اینکه سال گذشته علی‌رغم تمام تلخ‌کامی‌ها، شاهد توفیقات گسترده‌ای نیز در عرصه‌های سیاسی اجتماعی و خصوصاً اقتصادی بودیم، ابراز کرد: در شرایط بسیار سخت اقتصادی سال گذشته در عین تحریم‌های دشمنان و ناکارآمدی برخی سیاست‌های دولت توفیقات خوبی را شاهد بودیم که خصوصاً در شرق استان سمنان توانستیم باهمت همه مردم و اعتماد و مشارکتی که داشتند و مطالبه‌ای که صوت گرفت در کنار همت مجمع نخبگان و مؤثران، معتمدان در شاهرود و تهران کارهای درشت و بزرگی را در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی شاهد باشیم.

وی در ادامه افزود: توسعه عظیم فرودگاه بین‌المللی شاهرود که باید افتتاح می‌شد اما به دلیل انتخابات و حادثه کرونا به تعویق افتاد تا تصویب راه‌آهن شمال - جنوب که بزرگ‌ترین کری دور فراملی ریلی کشور است که در سال آتی عملیات اجرایی آن آغاز و از اینچه برون به گرگان و شاهرود و سپس به طبس، بندرعباس و چابهار خواهد رسید و توسعه عظیم اقتصادی را برای کشور و به‌خصوص شاهرود به دنبال خواهد داشت.

افتتاح بزرگترین اورژانس شرق کشور در شاهرود

نماینده شاهرود و میامی در مجلس همچنین از افتتاح بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور در شاهرود به‌مثابه یکی دیگر از توفیقات سال ۹۸ یادکرد و ابراز داشت: این طرح امروز کمک شایانی به امر درمان بیماران کرونایی با بیش از ۷۰ تخت آی سی یو که در درون خود دارد، داشته است از سوی دیگر دریافت مجوز دانشکده دندانپزشکی از دیگر توفیقات سال ۹۸ شاهرود بود همچنین در این سال انتصاب هیئت امنای بومی برای دانشگاه استقلال‌یافته علوم پزشکی شاهرود و حرکت به سمت بین‌المللی شدن آن از دیگر مسائلی است که شاهد آن هستیم.

حسینی شاهرودی با اشاره به ملی شدن دانشگاه صنعتی شاهرود و حرکت به سمت بین‌المللی شدن، ابراز کرد: استقلال اداره کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل‌ونقل شرق استان سمنان یکی از اقدامات و توفیقات بسیار بزرگی در سال ۹۸ بود که به سبب سفر رئیس‌جمهور به شرق استان انجام شد و ما در سال گذشته شاهد بودیم که بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان فقط برای راه‌های ما در شاهرود و میامی اعتبار کنار گذاشته شد آن‌هم راه‌هایی که بعد از ۲۰ سال دست‌نخورده باقی‌مانده بودند و ده‌ها پروژه عمرانی دیگر در حوزه راه در بین شهرها و روستاهای شرق استان آغاز کردیم و در سال جاری باید به اتمام برسند.

وی از دریافت مجوز دانشگاه فرهنگیان که به گفته وی از آرزوهای فرهنگیان ما در شاهرود و میامی بود، به‌مثابه دیگر دستاورد سال ۹۸ یادکرد و گفت: این دانشگاه درترم جاری دانشجو خواهد گرفت و آرزوی دیرینه ما برآورده می‌شود همچنین در سال گذشته شاهد رفع مشکل شرکت البرز شرقی با شهرداری شاهرود بودیم که باهمت مدیرعامل این شرکت و شورای اسلامی و ارکان شهر انجام گرفت و باعث شد ۸۴ میلیارد تومان بدهی شهرداری تصفیه و این پول صرف توسعه و آبادانی شهرستان شود همچنین ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی‌های البرز شرقی که می‌رفت این شرکت را تعطیل و یک هزار و ۲۰۰ کارگر و کارمند را بیکار کند پرداخت شد.

تحقق توفیقات در حوزه اقتصادی

عضو خانه ملت با اشاره به اینکه شاهرود شاهد توفیقات خوبی در زمینه اقتصادی نیز بوده است، گفت: پروژه‌های زیادی در سال گذشته افتتاح و یا کلنگ زنی شد که از جمله آنها می‌توان به چندین پروژه معدنی شامل فراوری مس، سرب و در آینده پتاس افتتاح و کلنگ زنی شد و همچنین پروژه بزرگ‌ترین کارخانه تولید کاغذ از آهک در خاور میانه با یک هزار و ۲۰۰ کارگر در سال گذشته کلنگ زنی و آغاز شد و امروز این طرح مشغول اجرا است.

حسینی شاهرودی افزود: در سال ۹۸ شاهد اجرای فاز دو و سه شرکت فولاد شاهرود بودیم که در سال ۹۹ افتتاح می‌شود و در کنار آن شاهد کلنگ زنی ذوب آهن شاهرود بودیم که این طرح هم در سال ۹۹ افتتاح می‌شود و مجموع این طرح‌ها در کنار توسعه طب پلاستیک، کنتور سازی هوشمند که در سال جدید افتتاح خواهد شد و پروژه خودروسازی شرق استان که به زودی شاهد تحقق آن خواهیم بود همگی از جمله دستاوردهای بزرگ سال گذشته هستند.

وی در خاتمه گفت: حوادث غیر مترقبه ای که در سال گذشته شاهد آن بودیم به‌خصوص خسارات باغداران ما، سیل ویرانگر و رانش زمین در کالپوش و چالش‌های اقتصادی که موجب کوچک شدن سفره‌های مردم به دلیل سیاست‌های ناکارآمد دولت شد در کنار سقوط هواپیمای اوکراین و شهادت سپهبد سلیمانی و همچنین بیماری کرونا و جان باختن تعداد زیادی از هموطنان، همگی سبب شدند تا سال تلخی برای ما رقم بخورد اما آنچه دیدنی است اتحاد و وحدت مردم است که مخلصانه به ایران اسلامی عشق می‌ورزند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسینی شاهرودی:

دولت باید سازوکار شفافیت وارداتی را ایجاد کند

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: متأسفانه روال صدور مجوز واردات و انجام امور واردات کالا به داخل کشور وضعیت شفافی ندارد و رانت خواران با نفوذ خود در دولت اقدام به واردات کالاهای اساسی و محصولات دیگر می کنند.
 حسینی شاهرودی با اشاره به فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب:

کاهش آمار قاچاق کالا با اجرای قانون جدید مجلس / دولت برای کنترل تورم مسیر قاچاق و واردات کالا را باز نگذارد

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت در سال های اخیر با دلایلی همچون کنترل تورم مسیر قاچاق و واردات کالا را باز گذاشت تا بازار با کالاهای خارجی نفس بکشد و تورم افزایش نیابد، از این رو شاید تورم تا حدودی با این اقدامات مهار شد اما تولید داخلی کشور آسیب های بسیاری دید.
 حسینی خبر داد:

توزیع مواد ضدعفونی کننده در بیش از 400 واحد تولیدی خراسان رضوی

می متالز - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از توزیع مواد ضد عفونی کننده در ۴۱۸ واحد تولیدی حساس استان به منظور تامین سلامت کارکنان این واحدها خبر داد.
 

مواد ضدعفونی‌کننده دربین ۳۶۴ واحد تولیدی خراسان رضوی توزیع شد

می متالز - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از توزیع مواد ضدعفونی‌کننده در میان ۳۶۴ واحد تولیدی حساس استان به منظور تامین سلامت کارکنان این واحدها خبر داد.
 

درخواست کشورها از ایران: جعبه‌های سیاه را به کشور ثالث تحویل دهید

می متالز - نمایندگان کشورهای مرتبط با سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، خواستار تحویل جعبه‌های سیاه این هواپیما به کشور ثالث شدند.
 حسینی شاهرودی:

راه‌اندازی سامانه جامع مالیاتی ضریب خطا در شناسایی مودیان را ۷۰ درصد کاهش می‌دهد

می متالز - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید راه‌اندازی سامانه جامع مالیاتی، ضریب خطا را تا ۷۰ درصد پوشش داده و خطا در شناسایی مودیان مالیاتی به کمتر از ۳۰ درصد می‌رسد اما از آنجا که در حال حاضر تنها ۲۵ تا ۳۵ درصد این سامانه اجرایی شده به درستی نمی‌توان برای اخذ مالیات اقدام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما