خبر
مواد معدنی  
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت سمنان خبر داد:

مهلت سه ماهه برای انجام کلیه فعالیت ها و تعهدات معدنی

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: تا انتهای بهار 1399 فرصت مناسب برای انجام کلیه تعهدات متقاضیان و فعالین بخش معدن و همچنین انجام امور اداری مرتبط ارائه می شود و درحال حاضر نیاز به حضور فعالین بخش معدن در سازمان صمت و ادارات تابعه نیست و انتظار میرود متقاضیان و فعالین حوزه معدن در راستای سیاست های کلان بهداشتی کشور از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

به گزارش می متالز، محمد فروهر افزود: با عنایت به شرایط موجود و ضرورت کاهش ترددهای غیر ضروری در سطح کشور به منظور کاهش آثار شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا و جبران آسیب‌های احتمالی دارندگان و متقاضیان مجوزهای معدنی مقرر گردید، تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۹۹، فرصت مناسب به کلیه فعالیت‌های معدنی که ذینفعان آن موفق به ایفای تعهدات خود نمی‌ گردند، ارایه شود.

وی تصریح کرد: مهلت قانونی موجود در مراحل کاری درخواست‌های صدور پروانه اکتشاف جاری ، در امور مربوط به پروانه‌های اکتشاف (شامل مراحل تمدید، انتقال، ارایه گزارش پایان اکتشاف و اصلاحیه آن، ....) و همچنین خودداری از ابطال آنها و همچنین صدور و تمدید پروانه‌های بهره‌برداری تا تکمیل فرآیند، در خصوص متقاضیانی که موفق به تکمیل فرآیند نگردیده اند مشروط به رعایت مقررات از مهمترین فعالیت های ذکر شده می باشد که بمنظور انجام آنها تا پایان خرداد ماه فرصت دارند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اظهار داشت: تمدید مهلت مجوزهای برداشت معتبر که دارنده مجوز به‌دلایل مذکور موفق به حمل سقف تناژ مجوز برداشت در مهلت مجوز برداشت نگردیده‌ است و انجام تعهدات مربوط به رفع نواقص ایمنی و فنی توسط بهره برداران معادن از دیگر مواردی است که جهت ایفای آن تا خرداد سال جاری مهلت قانونی لحاظ شده است.

فروهر در ادامه یادآور شد: طرح بازرسی فنی و ارزیابی وضعیت ایمنی معادن منتخب استان و ابلاغ نتایج به بهره‌برداران معادن، اعتبار پروانه های اشتغال اعضای سازمان نظام مهندسی معدن که تا پایان سال معتبر بوده اند و جلسات بررسی صلاحیت دارندگان پروانه اشتغال نظام مهندسی معدن از موارد و فعالیت های دیگری است که تا پایان خرداد ماه سال جاری فرصت ارائه خواهند داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 منصور یزدی زاده خبر داد:

رکوردهای ذوب آهن اصفهان در تولید، فروش و صادرات درسال 1398

می متالز - ذوب آهن اصفهان با همت تلاشگران خود در سال 1398 موفق به ثبت رکوردهایی در تولید، فروش و صادرات گردید و این موفقیت ها با وجود مشکلات عدیده سال گذشته از جمله کمبود شدید مواد اولیه و نقدینگی و شیوع بیماری کرونا حاصل شد.
 وزیر صمت در جلسه شورای معاونین تاکید کرد:

"جهش تولید" تکمیل کننده اهداف "رونق تولید"/ تقویت بازار های داخلی، پیشران اقتصاد در سال 99/ کمک بیش از ۱۳۰ میلیارد تومانی شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی کشور برای تامین اقلام بهداشتی

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه شورای معاونین این وزارتخانه، گفت: در سال 98، عموم بخش های تولیدی کشور رونق گرفته و رشد خوبی را تجربه کردند و امیدوارم با تداوم برنامه ها در سال "جهش تولید" که در واقع تکمیل کننده سال "رونق تولید" است، این اقدامات تقویت و تکمیل تر شوند.
 دکتر زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در بازدید از خط تولید محلول ضدعفونی‌کننده سایپا:

حرکت جهادی سایپا در راه‌اندازی این خط تولید یک رکورد افتخارآمیز صنعتی در شرایط بحران است/ کیفیت و تنوع محلول ضدعفونی‌کننده سایپا بسیار بالاست

می متالز - فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در بازدید از خطوط تولید محلول ضدعفونی‌کننده دست و سطوح گروه سایپا گفت: سایپا در یک اقدام جهادی دو خط تولید استاندارد محلول ضدعفونی‌کننده راه‌اندازی کرد.
 فرشادان:

مجلس عملکرد ۴ وزارتخانه در دوران اپیدمی کرونا را بررسی می کند

می متالز - عضو کمیسیون برنامه مجلس گفت: بررسی عملکرد دستگاه های اجرایی شامل وزارت اقتصادی، وزارت بهداشت، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوران اپیدمی کرونا از اولویت های مجلس است.
 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان:

اصناف نباید به بهانه‌های مختلف، سلامت مردم را به خطر بیندازند

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: موضوع تعطیلی اصناف تا ۱۵ فروردین به تمام اتحادیه‌های صنفی، ابلاغ شده و به هیچ عنوان قابل قبول نیست که کسبه‌ای به بهانه‌های مختلف، سلامت مردم را به خطر بیندازد.
 معاون سازمان صمت استان سمنان:

تعهدات متقاضیان و فعالان بخش معدن در استان سمنان اجرا شود

می متالز - معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: تعهدات متقاضیان و فعالان بخش معدن در استان باید تا پایان خردادماه سال جاری محقق شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما