خبر
اقتصاد   گمرک   مالیات  
دژپسند:

پایه های جدید مالیاتی در راه هستند/ اقدامات گمرک در مقابله با ویروس کرونا

می متالز - وزیر اقتصاد گفت: قانون مالیات‌های مستقیم با دامنه گسترده و پایه های جدیدی روی کار خواهد آمد.

به گزارش می متالز، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار کرد: سال ۹۸ که سال سختی بود را با همکاری همه جانبه مسوولان وزارت اقتصاد به سهولت به پایان رساندیم، رشد تجارت خارجی علی رغم تحریم ها، بهبود فضای کسب و کار و همچنین تامین مالی خزانه از جمله مواردی است که به آن دست یافتیم.

این عضو کابینه دولت دوازدهم بیان کرد: با ورود ویروس منحوس کرونا توانستیم در زمان قابل توجهی اقدامات بی نظیر گمرکی در واردات اقلام انجام دهیم. این موارد کنار تامین مواد اولیه تولید و تسهیل صادرات از جمله کار‌های قابل تقدیر مجموعه وزارت اقتصاد است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه درآمد‌های مالیاتی امسال با درصد قابل توجهی تحقق پیدا کرد، گفت: این در حالی صورت گرفت که مشقات خاصی به مودیان مالیاتی اعمال کند.

دژپسند ادامه داد: سالی که گذشت به بانک‌ها ابلاغ کردیم که به تامین مالی طرح‌های بزرگ عمرانی اهمیت قابل توجهی بدهند که این امر در پایان سال با رشد غیر نفتی خود را بروز داد.

وی بیان کرد: سال ۹۸، بی نظیرترین سال برای بازار سرمایه به شمار می‌رود، تحول اساسی در این امر منجر به راه اندازی کریدور سوم بازار سرمایه برای ایجاد بازار پایدار شد. عرضه اولی‌ها و بازار بدهی از جمله مواردی است که بورس را به بهترین بازار تبدیل کرده است.  

وزیر امور اقتصادی و دارای ابراز کرد: قانون مالیات‌های مستقیم با دامنه گسترده و پایه های  جدیدی روی کار خواهد آمد، همچنین  تجدید سازمان دهی معافیت‌های مالیاتی از جمله اقدامات اجرایی وزارت اقتصاد در سال جدید است.

دژپسند در پایان گفت: بعد از سال‌ها لایحه مدیریت شرکت‌های دولتی تدوین شد. انتظار داریم در سال جدید پروژه های عمرانی عظیمی را افتتاح کنیم و امیدواریم با همکاری وهمیاری همه مسوولان و کارکنان سال 99 بدون کمترین دغدغه باشد تا مجموعه وزارت اقتصاد دِین خود به اقتصاد کشور را ادا کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تولید ۱.۵میلیون تن آلومینیوم خام در چشم‌انداز ۱۴۰۴/ امید رسیدن به سند چشم‌انداز آلومینیوم در سال جهش تولید

می متالز - یک مقام مسوول در صنعت آلومینیوم گفت: برای برنامه‌ریزی و تعیین اهداف‌ باید توان دولتمردان و شرکت‌های پایین‌دستی را درنظر بگیریم و به ثمر رسیدن برنامه‌ها را پایش و پیگیرى نماییم. در سند چشم انداز، تولید یک و نیم میلیون تن آلومینیوم خام در کشور تا سال ١٤٠٤ برنامه‌ریزی شده است که امید می‌رود در سال جهش تولید با همت بخش دولتى و خصوصى عقب ماندگى در رسیدن به این هدف جبران شود.
 عظیمیان مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در پیام نوروزی مطرح کرد؛

تحقق «جهش تولید» با اجرای نورد گرم ۲ در فولاد مبارکه

می متالز - حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه در یادداشتی به ترسیم برنامه سال 99 کرد و در آن اجرای طرح نورد گرم 2 را در راستای تحقق «جهش تولید» دانست.
 

کرونا دلار را از نفس انداخت

می متالز - شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۱.۱۶۳ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۹۹.۲۹ واحد بسته شد.
 روحانی در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، نفت و کشور:

بازگشت مسافران نوروزی باید به گونه‌ای باشد که در مبادی ورودی و خروجی شهرها ازدحام ایجاد نکند/ صدور دستورات لازم برای اطمینان به مردم برای فعال بودن پمپ‌بنزین‌ها و عدم هیچ مشکلی برای تأمین بنزین مورد نیاز مسافران/ در روند اجرای طرح فاصله‌گذاری از هرگونه اقدام سهل‌گیرانه و یا سخت‌گیرانه پرهیز شود/ تاکید بر پاسخگویی بهنگام، رفع شبهه‌ها و مقابله با شایعات در فضای عمومی کشور

می متالز - رئیس جمهور روز جمعه در تماس‌های جداگانه با وزیران بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور و نفت، ضمن گفت‌ و گو در خصوص روند اجرای دقیق طرح فاصله‌ گذاری اجتماعی، دستورات لازم را در حوزه وظایف هر یک از این وزارتخانه‌ها صادر کرد.
 

برنامه آمریکا برای خرید نفت متوقف شد

می متالز - وزارت انرژی آمریکا برنامه خرید نفت برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک را در پی جا ماندن بودجه سه میلیارد دلاری این طرح از بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری، متوقف کرد.
 

پالایشگاه های اروپا در اغما

می متالز - شیوع کرونا موجب شده است تا فعالیت های پالایشی در اروپا به طور قابل توجهی کاهش یاید و در برخی موارد تعطیل شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما