خبر
بانک ها  
با تلاش‌ وزارت خارجه و بانک مرکزی رخ می دهد:

خوش بینی همتی به آزاد شدن منابع مسدود شده ایران

می متالز - رییس بانک مرکزی از احتمال آزاد شدن بخشی از منابع ایران که با فشار دولت آمریکا در سایر کشورها مسدود شده بود با تلاش‌های وزارت خارجه و این بانک خبر داد.

به گزارش می متالز، عبدالناصر همتی در حاشیه نشست هیات دولت از احتمال آزاد شدن بخشی از منابع مسدود شده ایران با تلاش‌های وزارت خارجه و بانک مرکزی خبر داد و گفت: این منابع با فشار دولت آمریکا در سایر کشورها مسدود شده بود.

وی با اظهار امیدواری به استفاده از این منابع برای تامین کالاهای اساسی، دارو، تجهیزات پزشکی و نیازهای ضروری مردم افزود: به کارشناسان بانک مرکزی اعلام شده تا پیگیری کنند از منابع که به تدریج آزاد می شود برای رفاه مردم استفاده شود. تامین کالاهای  اساسی بطور جدی دنبال می شود و از این نظر فراوانی کامل داریم. سال گذشته ۱۵میلیارد دلار دارو و کالای اساسی وارد شد که این روند ادامه دارد.

همتی ادامه داد: دیروز بخشنامه جدیدی برای تعویق سه ماهه در پرداخت اقساط به بانک ها ابلاغ و تاکید شد هیچ وام قرض الحسنه ای نباید در این سه ماه اخذ شود و اقساط آنها باید به انتهای اقساط اضافه شود. اگر هم بانکی از حساب افراد برداشت کرده باشد باید اقدام به برگشت کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک کارشناس اقتصادی پاسخ می‌دهد:

قیمت دلار در چه کانالی قرار می‌گیرد؟ / آینده ارز در سال ۹۹ چگونه است؟

می متالز - دل‌انگیزان می‌گوید: نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از قیمت دلار در سال ۹۹ ارایه کرد، اما به نظر می‌رسد دولت علاقه‌ای به دلار زیر ۱۵ هزار تومان ندارد و من پیش‌بینی می‌کنم دلار در کانال ۱۵ تا ۱۸ هزار تومان قرار بگیرد.
 

نرخ ارز صرافی ملی امروز دوشنبه ۱۱ فروردین

می متالز - نرخ ارز در صرافی ملی امروز دوشنبه ۱۱ فروردین ماه سال ۹۹ همانند روزهای گذشته اعلام نشد و تنها رقم صفر برای قیمت دلار و یورو در این صرافی ثبت شد.
 

آزاد سازی ۵ میلیون یورو از منابع پتروشیمی صدف عسلویه

می متالز - مسدودی ارزی در بانک صنعت ومعدن مشکل دیگری برای شرکت پتروشیمی صدف عسلویه محسوب می‌شد که با پیگیری‌های صورت گرفته توسط این بانک، حدود ۵ میلیون یورو از منابع مسدود شده، آزاد و به سازندگان پرداخت شد.
 

ضرورت توجه به افزایش صادرات غیرنفتی/ آمادگی برای تشکیل کارگروه مشترک با «صمت» و «گمرک»

می متالز - معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه برای آنکه شعار امسال تحقق پیدا کند نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه‌ها هستیم گفت: باید امسال به افزایش صادرات غیرنفتی توجه جدی شود.
 

قیمت رسمی یورو و پوند کاهش یافت

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۳ ارز از جمله یورو و پوند کاهش و قیمت ۱۰ واحد پولی دیگر افزایش یافت. نرخ دلار و ۱۳ ارز دیگر نیز ثابت ماند.
 

یورو، پوند، لیر و ۲۰ ارز دیگر ارزان شدند

می متالز - بانک مرکزی امروز نرخ ۴۷ ارز را اعلام کرد که بر این اساس نرخ ۲۳ ارز از جمله یورو، پوند و لیر ترکیه کاهش، قیمت ۱۰ واحد پولی مانند ین ژاپن افزایش و نرخ دلار و ۱۳ ارز دیگر ثابت ماند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما