خبر
بورس و سهام  
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

تصمیمات بموقع سازمان برای جلوگیری از حباب

می متالز - به دنبال نگرانی‌های ایجاد شده، سازمان بورس، بحث هایی، چون حجم مبنا و دامنه نوسان را مطرح کرد تا از حبابی شدن بیشتر سهم‌ها و تاثیرات نامناسب بر آینده بازار سرمایه جلوگیری شود.

به گزارش می متالز، احمد اشتیاقی مدیرعامل کارگزاری بانک آینده در بررسی بازار سرمایه و تصمیمات اخیر سازمان بورس گفت:در فضایی که تمامی سهم‌های خوب دچار مشکل شده و سهامی که بیش از ارزش ذاتی خود رشد کرده بودند نگرانی‌هایی برای سازمان مطرح شد. 


وی ادامه داد: به دنبال نگرانی‌های ایجاد شده، سازمان بورس، بحث هایی، چون حجم مبنا و دامنه نوسان را مطرح کرد تا از حبابی شدن بیشتر سهم‌ها و تاثیرات نامناسب بر آینده بازار سرمایه جلوگیری شود.


این کارشناس بازار سرمایه خاطر نشان کرد: کاهش شدید قیمت نفت، که همواره یک عامل کاهشی برای شاخص به شمار می‌رود از یک سو و متعاقب آن تشدید کرونا و ریزش بازار جهانی برای بورس شرایطی منفی را رقم زد.


این کارشناس بازار سرمایه عوامل منفی موجود در شرایط حال را قوی‌تر از نکات مثبت دانست و افزود: به نظر می‌رسد سطح دلار حفظ شده و تا اردیبهشت ۹۹ قیمت بالاتری برای دلار نمی‌توان متصور شد. همچنین مقداری ترس از قطع شدن روند تولید، فروش و جریان پول نیز وجود دارد.


وی افزود: طی یکسال اخیر شاهد رشد خوب شاخص و رسیدن به ۵۱۰ هزار واحد بودیم که شرایط حال بازار نشان می‌دهد شاید ظرفیت بیشتر از این وجود نداشت.


اشتیاقی در پایان اضافه کرد:مجموعه عوامل ذکر شده حاکی از آن است که تا اردیبهشت ماه سال آتی شرایط رشد وجود نداشته و بعد از ماه مذکور، با ثبات وضعیت کرونا شروع مجدد شرکت‌های تولیدی پیش بینی می‌شود که بازار نیز مجددا فاز افزایشی خود را آغاز خواهد کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سودآوری مطلوب مرجان برای این شرکت؛

سبد «تاپیکو» پر از بورسی‌ها شد

می متالز - نگاهی به سبد سهام «تاپیکو» از سهم بالای بورسی‌ها حکایت دارد؛ روایتی که شیرینی سود را زیر زبان این شرکت نشانده است.
 کارشناس بازار سرمایه گفت:

صدور کدهای جدید بورسی عاملی برای رشد بازار

می متالز - کارشناس معاونت اقتصادی وزارت کار گفت:صدور کد‌های جدید باعث شد که جریان قدرتمند پول می‌تواند مانعی برای ریزش سنگین بازار ایجاد کند.
 

"ارز" رقیب "بورس" نیست

می متالز - افزایش قیمت دلار نیز در رشد شاخص کل موثر بوده، اما بازار ارز نتوانست رقیب بازار سرمایه شود و از جذابیت آن کم کند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

نقدینگی بالا باعث عدم اصلاح بازار

می متالز - ورود نقدینگی زیاد عامل مهم رشد بازار بوده و همین عامل باعث عدم اصلاح بازار شده است.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

تعامل با حقوقی‌ها برای حمایت در مواقع منفی بازار

می متالز - حمایت‌های همه جانبه بورس در مقاطع هیجانی منفی مانند تعامل با حقوقی‌ها برای حمایت از سهام شرکت‌های زیرمجموعه در این رشد موثر بودند.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

ایجاد فرهنگ سرمایه‌گذاری و پیامد مثبت بازار

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: از پیامد‌های مثبت این رویداد می‌توان به حضور افراد جامعه در بازار سرمایه و ایجاد فرهنگ سرمایه گذاری
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما