خبر
پالایشگاه  

پالایشگاه های اروپا در اغما

می متالز - شیوع کرونا موجب شده است تا فعالیت های پالایشی در اروپا به طور قابل توجهی کاهش یاید و در برخی موارد تعطیل شوند.

به گزارش می متالز، همزمان با همه گیری ویروس کرونا در سراسر اروپا، پالایشگاه‌های اروپایی اقدامات احتیاطی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و مقابله با تأثیرات آن را شدیداً افزایش دادند. اگرچه فعالیت‌های عملیاتی در اغلب پالایشگاه‌ها در اروپا همچنان به قوت خود باقی است، اما در برخی از آنها شاهد کاهش تولید و حتی چشم انداز تعطیلی هستیم. بررسی‌ها مؤسسه پلاتس نشان می‌دهد که در شمال غرب اروپا شنیده‌ها حاکی از کاهش ظرفیت تولید در برخی پالایشگاه‌ها بوده است. به اعتقاد برخی تحلیلگران، پالایشگاه‌های اروپایی دیر یا زود مجبور به کاهش حجم تولیدات خود هستند چرا که تقاضا به علت شیوع ویروس کرونا در حال کاهش است.

طمع پالایشگاه‌های اروپا به نفت ارزان

دلیل اینکه برخی از پالایشگاه‌ها، کاهش تولید خود را به تعویق انداخته اند، افزایش سود پالایشی ناشی از سقوط قیمت نفت است. به هر حال در صورت نبود تقاضا، افزایش سود پالایشی به هر میزانی هم که باشد، اهمیتی ندارد. طبق بررسی‌های انجام شده ایتالیا و اسپانیا محدودیت‌های بی سابقه‌ای را در جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال کرده اند که موجب کاهش شدید پروازها، مسافرت‌ها و… شده که نهایتاً باعث افت تقاضا برای فرآورده‌های نفتی خواهد شد. به گفته استفان جورج، سرپرست بخش اقتصاد انرژی شرکت KBC ، طی ماه‌های آتی شاهد کاهش تقاضای جهانی نفت به میزان ۳ تا ۴ میلیون بشکه در روز خواهیم بود.

تعجیل در تعمیرات اساسی پالایشگاه‌ها

همزمان، برخی از پالایشگاه‌ها قصد دارند تعمیرات فصلی خود را زودتر از موعد برنامه ریزی شده، اجرایی کنند؛ پالایشگاه‌های موجود در ایتالیا، آلمان، هلند و رومانی از جمله این پالایشگاه‌ها هستند. به عنوان مثال پالایشگاه Pernis مربوط به شرکت شل در هلند، قصد دارد برنامه تعمیرات فصلی خود که قرار بود در ماه می (اردیبهشت – خرداد) انجام شود را در ماه آوریل (اردیبهشت – خرداد) اجرایی کند. برخی پالایشگاه‌ها نیز به دنبال گسترش حجم فعالیت‌های تعمیرات فصلی بوده که در حال حاضر مشغول به انجام آن هستند. به گفته کارشناسان این روند احتمالاً با توجه به شرایط فعلی اقتصادی و کاهش میزان تقاضا، ادامه دار خواهد بود.

ایتالیایی‌ها دست نگه داشتند

شیوع ویروس کرونا روی برنامه تعمیرات فصلی برخی از پالایشگاه‌های دیگر تأثیر عکس داشته است و موجب شده برنامه تعمیرات فصلی آنها به تعویق بیفتد یا با حجم بسیار کمتری اجرایی شود. به عنوان مثال پالایشگاه Sannazzaro با مالکیت شرکت انی در ایتالیا که قرار بود طبق برنامه ریزی ها از اواسط مارس ( اسفند – فروردین) تعمیرات دوره‌ای خود را انجام دهد، به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به تعویق فعالیت‌های غیرضروری پرداخته و با کاهش تولید به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در صورت اجرای تعمیرات فصلی به صورت قبل ، نیاز به ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ نیروی کار جدید بود. همزمان به علت مثبت شدن تست یکی از کارکنان پالایشگاه Milazzo در ایتالیا از ۷۰۰ نیروی پیمانکاری شاغل در این شرکت، تنها ۵۰ نفر در حال حاضر مشغول به کارند. تا به این لحظه شیوع ویروس کرونا در برنامه تعمیرات دوره‌ای در پالایشگاه‌های پرتغال و اسپانیا تغییری ایجاد نکرده است.

طبق گزارش مؤسسه پلاتس، پالایشگاه‌ها در سراسر اروپا اقدامات پیشگیرانه و کنترلی مربوط به سلامت کارکنان در جهت کنترل شیوع ویروس کرونا را شدیداً افزایش داده اند. همچنین پالایشگاه‌ها در پی اطمینان از پاسخ گویی کافی به کلیه تقاضاهای مربوطه در شرایط فعلی هستند. دولت ترکیه، به منظور استفاده از اتانول در تولیدات محصولات ضد عفونی کننده، الزام استفاده از اتانول در تولید بنزین را به طور موقت لغو کرده است. بسیاری از پالایشگاه‌ها از جمله پالایشگاه استار در ترکیه و پالایشگاه‌های اکسان موبیل در فرانسه و پالایشگاه‌های شرکت Ineos، فعالیت‌های دورکاری کارمندان را به اجرا درآورده اند.

کد خبر: 93695
تاریخ: 1399/01/08 - 19:28
منبع: ایران پترونت

پالایشگاه‌  ویروس کرونا  قیمت نفت  اروپا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همایش سواحل و بنادر دو سال به تعویق افتاد

می متالز - هیات وزیران نظر به مشکلات جهانی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا با تعویق دوساله زمان برگزاری گردهمایی بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از سال ۱۳۹۹ به سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.
 

نرخ بلیت هواپیما در ایام تعطیلات گران نشد

می متالز - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ بلیت هواپیما با توجه به تعطیلات عید فطر گران نشد و قیمت‌ها برابر با نرخنامه بود.
 رییس کل بیمه مرکزی:

آموزش مجازی در صنعت بیمه تقویت خواهد شد

می متالز - سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی گفت: تمرکز بر مسائل محوری صنعت بیمه یک دیدگاه راهبردی است که می تواند در همگانی سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه نقش اصلی را ایفا کند.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد:

کوره بلند شماره یک ذوب آهن آماده راه‌اندازی

می متالز - شورای معاونین شرکت چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه از روند بازسازی کوره بلند شماره یک بازدید کردند.
 

جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فولاد خوزستان برگزار شد

می متالز - جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فولاد خوزستان برگزار شد.
 مسابقه عکس سبک زندگی کرونایی تمدید شد

جشنواره عکس سبک زندگی کرونایی ویژه کارکنان بدلیل استقبال همکاران تا 15 خرداد ماه تمدید شد.

می‌متالز - به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران ،به دنبال گسترش و شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی مردم و بعضا ایجاد سبک های رفتاری جدید، بخصوص در بین کارمندان بانک به عنوان یکی از گروه های در معرض خطر، بانک ملی ایران جشنواره عکس سبک زندگی کرونایی را ویژه همکاران خود طراحی نموده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما