خبر
نفت  

برنامه آمریکا برای خرید نفت متوقف شد

می متالز - وزارت انرژی آمریکا برنامه خرید نفت برای پر کردن ذخایر نفت استراتژیک را در پی جا ماندن بودجه سه میلیارد دلاری این طرح از بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری، متوقف کرد.

به گزارش می متالز، وزارت انرژی آمریکا با در نظر گرفتن ابهامات مربوط به موافقت کنگره با درخواست خرید نفت در مارس سال ۲۰۲۰، درخواست خود را متوقف می کند و اگر بودجه برای این طرح تضمین شود، این درخواست را مجددا تکرار خواهد کرد.

درخواست اولیه برای خرید ۷۷ میلیون بشکه نفت و پر کردن ذخایر استراتژیک در ۱۹ مارس رسما مطرح شد و بر اساس آن، در دور اول قرار بود ۳۰ میلیون بشکه نفت آمریکا برای پر کردن ذخایر استراتژیک خریداری شود. اما در بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری که کاخ سفید و سنا شب چهارشنبه در خصوص آن به توافق رسیدند بودجه ای برای خرید نفت از تولیدکنندگان داخلی در نظر گرفته نشد. در ابتدا سه میلیارد دلار برای این پروژه درخواست شده بود.

در پی تصویب لایحه بسته دو تریلیون دلاری در سنا، چاک شومر، رهبر اقلیت سنا در ایمیلی به سناتورها اعلام کرد که در نسخه بازبینی شده لایحه، سه میلیارد دلار بودجه برای خرید نفت حذف شد.

وزارت انرژی آمریکا همچنان به نوعی توافق امیدوار است. شایلین هاینس، سخنگوی وزارت انرژی آمریکا در بیانیه ای اظهار کرد: شرکت های انرژی کوچک تا متوسط آمریکایی و کارمندانش باید از کمک مشابه به بخش های دیگر اقتصاد برخوردار شوند و وزیر از کنگره درخواست کرده است با دولت برای تامین مالی درخواست رییس جمهور برای این پروژه همکاری کند.

برنامه خرید نفت از سوی وزارت انرژی آمریکا در پی دستور رییس جمهور این کشور صورت می گیرد که به دنبال حمایت از تولیدکنندگان نفت در بحبوحه ریزش شدید قیمت ها است.

بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ماه گذشته به دلیل افت تقاضا که ناشی از شیوع ویروس کرونا بوده و همچنین جنگ قیمت نفت میان عربستان سعودی و روسیه بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و آخرین بار ۲۳ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه معامله شد. این شاخص در ابتدای سال بالای ۶۳ دلار در هر بشکه بود.

افت شدید قیمت های نفت بخش انرژی را به شدت تحت فشار قرار داده و شرکتها با کاهش قیمت نفت به پایین سطح سودآوری، کاهش هزینه سرمایه، کاهش سود سهام و کاهش مشاغل را اعلام کرده اند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، بخش انرژی از ابتدای امسال تاکنون بدترین عملکرد را در شاخص اس اند پی ۵۰۰ داشته و ۴۹ درصد از ژانویه سقوط کرده است.

کد خبر: 93696
تاریخ: 1399/01/08 - 15:17
منبع: ایران پترونت

خرید نفت  ویروس کرونا  نفت وست تگزاس  قیمت نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

همایش سواحل و بنادر دو سال به تعویق افتاد

می متالز - هیات وزیران نظر به مشکلات جهانی پیش آمده ناشی از ویروس کرونا با تعویق دوساله زمان برگزاری گردهمایی بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از سال ۱۳۹۹ به سال ۱۴۰۱ موافقت کرد.
 

نرخ بلیت هواپیما در ایام تعطیلات گران نشد

می متالز - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: نرخ بلیت هواپیما با توجه به تعطیلات عید فطر گران نشد و قیمت‌ها برابر با نرخنامه بود.
 رییس کل بیمه مرکزی:

آموزش مجازی در صنعت بیمه تقویت خواهد شد

می متالز - سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی گفت: تمرکز بر مسائل محوری صنعت بیمه یک دیدگاه راهبردی است که می تواند در همگانی سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه نقش اصلی را ایفا کند.
 مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان خبر داد:

کوره بلند شماره یک ذوب آهن آماده راه‌اندازی

می متالز - شورای معاونین شرکت چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه از روند بازسازی کوره بلند شماره یک بازدید کردند.
 

جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فولاد خوزستان برگزار شد

می متالز - جلسه کمیته پیشگیری از شیوع ویروس کرونا فولاد خوزستان برگزار شد.
 مسابقه عکس سبک زندگی کرونایی تمدید شد

جشنواره عکس سبک زندگی کرونایی ویژه کارکنان بدلیل استقبال همکاران تا 15 خرداد ماه تمدید شد.

می‌متالز - به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران ،به دنبال گسترش و شیوع ویروس کرونا و تحت تاثیر قرار گرفتن زندگی مردم و بعضا ایجاد سبک های رفتاری جدید، بخصوص در بین کارمندان بانک به عنوان یکی از گروه های در معرض خطر، بانک ملی ایران جشنواره عکس سبک زندگی کرونایی را ویژه همکاران خود طراحی نموده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما